R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41689262 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W końcu maja jedziemy do Nałęczowa

 

Plus Grand Prix MTB i Skandia Maraton Lang Team


Umowę podpisują Czesław Lang i Wojciech Gucma.

8 kwietnia w jednym z obiektów w Nałęczowie podpisana została umowa na organizację zawodów Plus Grand Prix MTB oraz Skandia Maraton Lang Team. Podpisy pod stosowną umową złożyli Wojciech Gucma - Prezes Zakładu Leczniczego „Uzdrowisko Nałęczów” S.A. oraz Dyrektor Generalny Lang Team - Czesław Lang.

Nałęczów od wielu lat gości na mapie imprez organizowanych przez Czesława Langa. Dwukrotnie zawitał tutaj wyścig Tour de Pologne, a po raz piąty z rzędu odbędą się zawody z cyklu Grand Prix MTB. Również Skandia Maraton Lang Team przyciąga co roku do Nałęczowa setki miłośników roweru.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwy, że po raz kolejny będziemy gościć tak wielką rzeszę rowerzystów. Wraz z Lubelską Regionalną Organizacją Turystyczną zorganizujemy paradę rowerów w Lublinie, która o 9:00 rano ruszy z głównego placu miasta do Nałęczowa, aby o 11:00 wystartować w Skandia Maraton Lang Team. Swój udział zapowiedzieli władze wojewódzkie i posłowie. Ja również postaram się przejechać ten dystans. Podczas dwudniowych zawodów przygotujemy również wiele atrakcji dla dzieci, w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka - powiedział Wojciech Gucma.

Prezes Zakładu Leczniczego „Uzdrowisko Nałęczów” S.A. zdradził również dlaczego tak chętnie ściąga do Nałęczowa imprezy rowerowe: - Uzdrowisko Nałęczów leczy kuracjuszy głównie przez wodę oraz na specjalnych przyrządach stacjonarnych zwanych cykloergometrami imitującymi jazdę na rowerze. Chciałbym pokazać wszystkim, że jazda na rowerze, na świeżym powietrzu jest czymś wspaniałym. Pragnę promować aktywny wypoczynek i zdrowy tryb życia. Wokół Nałęczowa mamy piękne tereny do turystki rowerowej. Wspomnieć tu należy choćby Kazimierz Dolny i Krainę Lessowych Wąwozów. Taką nazwę nosi również lokalna organizacja turystyczna, działająca na naszym terenie.

Nałęczów był także ulubionym miejscem wypoczynku Bolesława Prusa. Znajduje się tutaj muzeum jego imienia, a przypomnijmy, że to właśnie Bolesław Prus był jednym z założycieli Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów - najstarszej organizacji kolarskiej na ziemiach polskich.

Skandia Maraton Lang Team odbędzie się 28 maja, a dzień później będziemy mogli śledzić rywalizację kolarzy górskich w zawodach z cyklu Plus Grand Prix MTB
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL