R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41335807 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Zaczynamy w Chodzieży

 

Z Czesławem Langiem rozmawia Piotr Kurek


Czesław Lang organizuje maratony MTB i w nich startuje (numer startowy 5832). Obok niego Krzysztof Golwiej (2845) i Paweł Ziemba (1), także autor Wielkopolskiego Rowerowania - Piotr Kurek. Wielki finał Skandia Maraton Lang Team 2010 w Rzeszowie - 26 września.

– 16 kwietnia w Chodzieży odbędzie się pierwsza tegoroczna edycja cyklu Skandia Maraton Lang Team. To piąty rok z rzędu start masowej imprezy dla każdego w Wielkopolsce, w pięknej okolicy.

– Lubię bardzo Chodzież i jej okolice. Przypomina mi moje rodzinne strony - Bytów, Barnowo i Kołczygłowy. I tu i tam są ładne lasy, trochę piasku, także wzniesień. To idealne miejsca, by jeździć na rowerze, by się ścigać. Nasz pierwszy maraton MTB w Chodzieży w kwietniu 2007 bardzo dobrze zapamiętałem, jako organizator i jako zawodnik. Następne były równie udane - z modyfikacjami trasy w 2010 roku. Chodzieski maraton, także za sprawą miejscowych władz - burmistrza Jacka Gursza, jego zastępcy Piotra Witkowskiego (obaj panowie także startują), jest perfekcyjnie zorganizowany. To piękna trasa na początek corocznych maratonowych zmagań. Przygotowana przez ekspertów kolarstwa górskiego a takimi są Roman Kołodziejczyk (prezes Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego i zarazem znakomity kolarz górski) i niezawodny Lech Piasecki.

– Jak Pan ocenia cztery lata maratonów MTB sponsorowanych przez Skandię i firmowanych pańskim nazwiskiem: świetnego przed laty kolarza, dziś jednego z największych organizatorów imprez szosowych na świecie, a taką jest Tour de Pologne UCI World Tour?

– Uważam, że cykl Skandia Maraton Lang Team jest fantastyczny. I nie mówię tego z pozycji organizatora, ale także uczestnika i obserwatora . To co ujmuje każdego, kto choć raz brał udział w naszej imprezie, to charakter masowy tego wydarzenia: maratony są dla każdej osoby zainteresowanej jazdą na rowerze, aktywną formą wypoczynku dla całej rodziny. Dodatkowym wyróżnikiem jest wspaniała atmosfera oraz dostępność imprezy bez względu na wiek i umiejętności. Może w niej uczestniczyć każdy, kto ma rower i kask. Staramy się tak dobrać i przygotować trasy, aby mogli je pokonać wszyscy. Tworzymy warunki, by każdy pasjonat rowerów mógł się poczuć jak zawodowy kolarz: na starcie, na trasie, na mecie, czy wreszcie na podium.

– Startował Pan w wielu edycjach, od tej pierwszej w kwietniu 2007 w Chodzieży aż po ostatnią w Rzeszowie we wrześniu 2010 roku.

– Do tej pory zorganizowaliśmy 26 maratonów MTB. Jechałem jako zawodnik w tym pierwszym w 2007 roku w Chodzieży - na dystansie Mega, także w finałowej edycji 2010 w Rzeszowie na dystansie Mini, gdzie zająłem dwunaste miejsce w klasyfikacji open. We wrześniu ubiegłego roku byłem pierwszy w kategorii M5. Dystans 33 kilometrów pokonałem w czasie 1 godziny 34 minut 29 sekund. Przegrałem ze zwycięzcą Maciejem Samborskim o 16 minut 17 sekund, za mną przyjechało prawie dwieście pań i mężczyzn. W tym roku również zamierzam pokazać, że nie uszła ze mnie jeszcze kolarska siła i wytrzymałość.

– Pierwsza impreza w Chodzieży, gdzie następne i ile ich będzie w tym roku?

– Spotykamy się w Chodzieży 16 kwietnia, następna edycja w Krakowie 14 maja - mieście, które w tym roku w sierpniu znów gościć będzie zawodowców startujących w 68. Tour de Pologne. 28 maja Nałęczów powita nie tylko dziennikarzy, którzy walczyć będą o mistrzostwo Polski w maratonie MTB. Czwarta edycja odbędzie się 18 czerwca w Gdańsku. Po wakacjach maratończycy ścigać się będą w Rzeszowie (10 września), w Białymstoku (17 września). Finał cyklu, jak dwa lata temu, w Kwidzynie. Siedem imprez od kwietnia do października w ładnych miejscach Polski.

– Przed rokiem, dwoma i trzema laty głównymi nagrodami w całym cyklu były samochody. Czy w tym roku organizatorzy szykują równie atrakcyjne nagrody?

– Tak, jak przed rokiem, dwoma i trzema laty, szykujemy dobre nagrody. Będzie samochód marki Fiat. Firmy Zumico, Shimano Polska i Giant Polska tradycyjnie wspierają nas w tym, by dobrze honorować wysiłek maratończyków MTB. Pula nagród będzie w tym roku nie gorsza niż w minionych latach.

– Strona internetowa Wielkopolskie Rowerowanie ukazuje się od marca 2007 roku. Pojawiła się krótko przed chodzieskim maratonem w kwietniu 2007. Czytają ją, przede wszystkim, pasjonaci MTB - uczestnicy imprez Skandia Maraton Lang Team i innych zmagań na rowerach górskich w naszym kraju. Czy obok nich mogą wystartować także i ci, dla których słowo maraton MTB może oznaczać obawy, nieuzasadniony lęk przed wysiłkiem?

– Jak najbardziej. Tworzymy imprezę dla ludzi, jak dla zawodowych kolarzy, także dla tych, którzy do tej pory nie mieli okazji poznać, czym są maratony MTB. Zapraszam wszystkich pasjonatów pedałowania do uczestnictwa w naszym maratonie, do dołączenia do wielkiej rodziny fanów kolarstwa górskiego. Warto spróbować. Indywidualnie i rodzinnie. Miasto Chodzież, Skandia i ja osobiście zapraszamy w najbliższą sobotę, 16 kwietnia, do Chodzieży.

16 kwietnia 2010

Skandia Maraton Lang Team

Organizator: Lang Team, Skandia, Urząd Miasta Chodzieży
Gdzie: Chodzież - Rynek Miejski
Start: godzina 11. Biuro zawodów czynne w piątek od godziny 16 do 19, w sobotę od 8.00 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Rodzinny - 7 km, Mini - 35 km, Medio -54 km, Grand Fondo - 84 km
Więcej informacji: http://www.skandiamaraton.pl, http://chodziez.pl 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL