R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40468557 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Agnieszka Gulczyńska i Bartosz Banach
triumfowali na najdłuższym dystansie

 

Słoneczna inauguracja w Chodzieży
cyklu Skandia Maraton Lang Team 2011


Agnieszka Gulczyńska (Corratec Team Poznań) wygrała dziś w Chodzieży rywalizację kobiet na dystansie Grand Fondo. Znana dziennikarka Wielkopolskiej Telewizji Kablowej powtórzyła sukces sprzed roku.

W sobotę 16 kwietnia w Chodzieży odbyła się pierwsza edycja Skandia Maraton Lang Team 2011. To wielkopolskie miasto już piąty rok z rzędu powitało pasjonatów MTB z całego kraju, zaś jego władze z burmistrzem Jackiem Gurszem i wiceburmistrzem Piotrem Witkowskim pokazały, że potrafią wspólnie z Czesławem Langiem i Skandią zorganizować dużą imprezę sportowo-rekreacyjną.

Punktualnie o godzinie 11 na trasę maratonu MTB ruszyli zawodniczki i zawodnicy startujący na dystansie Grand Fondo - najdłuższym (84 kilometry). Na początku było bardzo nerwowo, gdyż kolarze chcieli zająć jak najlepszą pozycję do ataku. Od startu peleton jechał całą grupą, najszybciej ruszył Radek Tecław z Bydgoszczy.

– Na pierwszym podjeździe uformowała się trzyosobowa czołówka: Andrzej Kaiser (Shimano Polska), Radek Tecław (Corratec Team Poznań) i ja - mówił już po zwycięstwie Wielkopolskiemu Rowerowaniu Bartosz Banach (Mróz ActiveJet). – Za nami zostali brat Robert Banach (Mróz ActiveJet), Aleksander Dorożała i Krzysztof Krzywy (Shimano Polska).

– Przez kilkadziesiąt kilometrów nasza trójka jechała zgodnie: ton jeździe nadawał Andrzej Kaiser i Radek Tecław. Ja się oszczędzałem, licząc na to, że brat Robert do nas dojedzie - wyjaśniał mi Bartosz Banach. – Nie dojechał jednak do nas, 10 kilometrów przed metą odjechałem Radkowi Tecławowi z Andrzejem Kaiserem i na finiszu stoczyliśmy szosowy pojedynek. Ja pierwszy, Andrzej Kaiser - drugi, Radek Tecław - trzeci.

Bartek Banach, 25-latek z Gdańska, jest zawodnikiem grupy Mróz ActiveJet. Sześć dni temu wygrał maraton MTB w Murowanej Goślinie, dziś odniósł spektakularny sukces w Chodzieży.

– Jestem bardzo zadowolony z sukcesu. W nogach mam w tym roku ponad 7000 kilometrów. Priorytetem dla naszej grupy, Mróz ActiveJet, są maratony Czesława Langa i Skandii, które od następnej edycji, 14 maja w Krakowie, będą miały rangę Pucharu Polski.

Najlepszą kobietą na Grand Fondo została poznanianka Agnieszka Gulczyńska (Corratec Team), znana dziennikarka Wielkopolskiej Telewizji Kablowej. – Pokonałem ten dystans ze średnią prędkością 20,5 km/h, wygrałam. Przed rokiem również. Mam zamiar startować w następnych edycjach Skandia Maraton Lang Team. I liczę na to, że godnych mnie rywalek nie zabraknie - podkreśliła Agnieszka Gulczyńska, mistrzyni Polski w maratonach MTB sprzed trzech lat.

Dystans Mini najszybciej przejechał Michał Górniak z Piły, na Medio najlepszym kolarzem okazał się Sławomir Pituch z Bytowa jeżdżący w poznańskim Corratec Teamie. Wśród pań na Mini triumfowała Daria Kasztarynda z Chodzieży, na Mega - Magdalena Hałajczak z Poznania (Shimano Polska).

Pierwsza impreza w cyklu Skandia Maraton Lang Team 2011 zapisuje się jako impreza na wysokim sportowym poziomie (ścigało się dwóch kolarzy Mroza, także Andrzej Kaiser, zawodnicy Corratec Teamu, Krzysztof Krzywy).

Uczestniczyli w niej licznie mieszkańcy Chodzieży, szczególnie zrzeszeni w Chodzieskim Towarzystwie Rowerowym. Roman Kołodziejczyk, prezes ChTR i zaraz opromieniony sukcesem maratończyk (10 kwietnia przebiegł 42195 metrów w Rotterdamie poniżej trzech godzin), który zawsze startuje na Grand Fondo - zdecydował się tym razem na jazdę na Mini. Jechał w grupie ponad trzystu startujących i zajął czwarte miejsce. Burmistrz Chodzieży Jacek Gursz pedałował na Rodzinnym, zaś jego zastępca Piotr Witkowski z czasem 02:16:59 zajął 245. miejsce na Mini. Maciej Pawiński jechał na Grand Fondo i przyjechał na metę za Andrzejem Jaroszonkiem z Barlinka a przed Agnieszką Gulczyńską.

Chodzież od kwietnia 2007 roku gości maratończyków MTB. Jacek Gursz, Piotr Witkowski i Roman Kołodziejczyk przez ten czas zaskarbili sobie wdzięczność maratonowej spoleczności w Polsce, zaś Czesław Lang i prezes Skandii Paweł Ziemba wręczyli w sobotę na głównej scenie Panu Burmistrzowi piękną statuetkę za te lata dobrej, owocnej współpracy.

Słoneczna pogoda sprawiła, że zawodnikom na całej trasie towarzyszyli kibice, w lesie, na wzniesieniu Gontyniec, także nad jeziorami Strzeleckim i Karczewnik.

Następna edycja Skandia Maraton Lang Team 14 maja w Krakowie.


Trzech najlepszych dziś w Chodzieży na Grand Fondo: Andrzej Kaiser (z lewej - drugie miejsce), Bartosz Banach (w środku - pierwsze miejsce) i Radosław Tecław (z prawej - trzecie miejsce).

Zwycięzca na dystansie Grand Fondo Bartosz Banach odwiedził stoisko "Rowertouru" i stanął do pamiątkowego z redaktor naczelną magazynu ludzi aktywnych Izabelą Dachterą-Walędziak (z lewej) i sekretarz redakcji Edytą Wasielewską (z prawej).

 
Czesław Lang (z lewej) i Paweł Ziemba od 2007 roku organizują maratony MTB. Chodzież, 16 kwietnia 2011.


Zawodnicy startujący na dystansie Medio pozdrawiają publiczność.

 
Lech Piasecki, znakomity przed laty kolarz, wręcza Julce Witkowskiej z Chodzieży dyplom ukończenia maratonu MTB na dystansie Rodzinnym. W środku Piotr Witkowski, wiceburmistrz Chodzieży i zarazem tata Julki. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL