R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40468676 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Czesław Lang zaprasza do Krakowa

 

14 maja druga edycja Skandia Maraton Lang Team


Czesław Lang (5832) zaprasza do Krakowa.

– Skandia Maraton Lang Team 2011 ruszyła pełną parą. Jak Pan ocenia pierwszą edycję, która odbyła się w Chodzieży?

– Jestem bardzo zadowolony. Co roku staramy się, aby nasze maratony były jak najlepiej organizowane. Poprawiliśmy w stosunku do ubiegłorocznych zmagań wiele rzeczy. Trasy z pewnością są jeszcze lepiej oznakowane, zwiększyło się bezpieczeństwo, zaangażowaliśmy więcej ludzi, aby było jak najmniej pomyłek na trasie. Duże zmiany zaszły również od strony medialnej, są kroniki z wyścigu, informacje w "Teleexpresie" i obszerne relacje w TVP Sport, a także na największych portalach internetowych w Polsce. Docenili to ludzie, którzy licznie pojawili się w Chodzieży, pomimo tego, że w tym samym dniu odbyły się dość blisko inne zawody. Ludzie trochę się rozjechali, ale i tak jesteśmy bardzo szczęśliwi i nie kryjemy zadowolenia.

– W Chodzieży po raz pierwszy oddzielono zawodowców od amatorów tworząc dla nich kategorię Open. Czym podyktowane zostały te zmiany?

– Głównym czynnikiem jest fakt, że tworzą się na maratonach grupy profesjonalne, które startują w takich imprezach. Mamy na przykład team Mróz ActiveJet prowadzoną przez Piotra Kosmalę, która jest ekipą nastawioną typowo na maratony. Dodatkowym argumentem jest fakt, że imprezy zaliczane do Skandia Maraton Lang Team będą oficjalnym Pucharem Polski w Maratonach MTB. Na podstawie wyników uzyskanych przez najlepszych maratończyków w Polsce, będzie wyłoniona kadra na mistrzostwa świata. Dzięki tej inicjatywie podnosi się jakość naszych maratonów, dajemy również amatorom możliwość bezpośredniej walki z najbardziej utytułowanymi zawodnikami w Polsce.

– Oprócz osobnej klasyfikacji, kolarze zawodowi, czyli z kategorii Open mają oddzielne nagrody.

– Dokładnie tak. Nie chcielibyśmy, aby zawodowcy "zabierali" amatorom nagrody, dlatego została utworzona dla nich osobna klasyfikacja i osobna dekoracja, na której wręczane są nagrody.

– Wróćmy do Pucharu Polski. W tym roku dość późno zapadły decyzje o jego utworzeniu, ale z tego co wiadomo jest to projekt długofalowy. Czy w związku z tym zajdą w przyszłym roku jakieś zmiany związane z większym urozmaiceniem tras?

– Chcemy aby Puchar Polski na stałe wpisał się w Maraton Skandia Lang Team. Na pewno wybierzemy kilka edycji, gdzie dołożymy skalę trudności.

– W sobotę 14 maja kolejna edycja w Krakowie. Miasto to debiutuje na mapie Skandia Maraton Lang Team, jednak jest wieloletnim partnerem przy organizacji Tour de Pologne.

– Skandia po raz pierwszy pojawi się w Krakowie, ale mamy z tym miastem fantastyczne relacje. Wystarczy zobaczyć ile razy Tour de Pologne kończył się na krakowskich Błoniach, właśnie tam usytuowaliśmy też miasteczko startowe Skandia Maraton Lang Team. Chcieliśmy wraz z miastem dać szansę wszystkim krakowianom i miłośnikom rowerów nie tylko z Krakowa wzięcia udziału w tak fantastycznej imprezie, gdzie oprawa będzie rodem z Tour de Pologne.

– Z tego co wiem nie będzie to jedyna atrakcja tego dnia na krakowskich Błoniach.

– Oczywiście. Oprócz maratonu odbędzie się XXI Krakowski Bieg Samorządowy, gdzie wystartuje kilkaset ludzi. Będą liczne konkursy i atrakcje takie, jak, na przykład, miasteczko dla dzieci. Z pewnością będzie to niezwykle ciekawa edycja Skandii Maraton Lang Team. Trasa prowadzi przez Jurę Krakowsko-Częstochowską, więc nie zabranie pięknych krajobrazów i ciekawych elementów trasy. Zapraszam całe rodziny i wszystkich tych, którzy chcą spędzić aktywnie wolny czas, na krakowskie Błonia w sobotę 14 maja.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL