R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878250 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Czas na Nałęczów!

 

28 maja trzecia edycja Skandia Maraton Lang Team, dzień później zawody cross country


Tak było przed rokiem w Nałęczowie, 3 lipca 2010. Radosław Tecław z Bydgoszczy (Corratec Team) wygrał rywalizację na dystansie Grand Fondo.

Przed nami kolejny ekscytujący, kolarski weekend. W najbliższą sobotę, 28 maja, w Nałęczowie odbędzie się trzecia edycja Skandia Maraton Lang Team 2011 i druga edycja Pucharu Polski Skandia w Maratonie MTB. Dzień później zawodowcy będą walczyć w wyścigu cross country w ramach Plus Grand Prix MTB.

Nałęczów to jedno z najsłynniejszych polskich uzdrowisk, ale przede wszystkim niepowtarzalny mikroklimat sprzyjający leczeniu chorób serca, znakomite wody mineralne, malownicze położenie i wspaniała historia.

Swiss Replica Watches

Trasa w Nałęczowie

Trasa bardzo malownicza, przebiegająca w połowie po Kazimierskim Parku Krajobrazowym - łatwa technicznie. Przebiega głównie drogami szutrowymi, polnym i łąkami, ale są też długie odcinki drogami asfaltowymi. Trudność mogą sprawić odcinki gliniaste i lessowe, gdzie w razie deszczu nawierzchnia będzie zapychać bieżnik i będzie ślisko. Poza jednym odcinkiem, podjazdy krótkie - interwałowe. W Kazimierzu Dolnym ostry podjazd kocimi łbami od Rynku na Starym Mieście, miejsce bardzo szczególne, gdzie uczestników dopingować będą setki kibiców.

Tak było rok temu

W Nałęczowie wystartowało blisko 800 osób. Początkowo przepiękna pogoda, w dalszej części sprawiła zawodnikom niespodziankę. O godzinie 13.00 nad Nałęczowem przeszła letnia burza. Krótka, ale intensywna. Dalej na trasie padał nawet grad, który poobijał trochę kolarzy, ale większość z nich odebrała deszcz jako przyjemne ochłodzenie rozgrzanego organizmu. Wiele osób także urzekła trasa przygotowana przez organizatorów, której niektóre części (wąwozy lessowe) zachwycały nawet tych najbardziej wybrednych.

Na dystansie Rodzinnym wygrał jadący indywidualnie Filip Jeleniewski (Elektroterm Team), ale górski rower firmy Giant trafił do najlepszej rodziny. Odebrali go na podium Konrad i Patryk Pietrzniakowie (BTR Nałęczów - Pietrzniak). Najlepszą kobietą na tym dystansie okazała się, także startująca indywidualnie - Dorota Curyło. Dystans Mini padł łupem Tomasza Bali (OSP Piaski), który został także mistrzem Polski strażaków w kategorii S-1. W kategorii S-2 MP strażaków wygrał Józef Kowalski (OSP Żychlin), a mistrzynią Polski kobiet została Wiesława Kolatowska (OSP Gdynia-Wiczlino).

rolex replica
 


Przed rokiem mistrzowie Polski strażaków i dziennikarzy w maratonie MTB stanęli obok siebie: Józef Kowalski (drugi z lewej) i Zenon Milczewski (drugi z prawej).

Dystans Mini był także areną dla żurnalistów, którzy walczyli w corocznych MP dziennikarzy. W 2010 roku w kategorii D-1 zwyciężył Michał Pawlik (Selle Italia BikeWorld.pl), a w kategorii D-2 wygrał Zenon Milczewski (TVP Poznań).


Trzech najlepszych przed rokiem w kategorii M6 na dystansie Mini: Czesław Sudra z Pabianic (drugie miejsce), Stanisław Heleniak z Gdańska (pierwsze miejsce) i Piotr Kurek z Poznania (trzecie miejsce).

Łukasz Osiecki. Wśród pań wygrała Monika Lange (Subaru Trek Gdynia). W najdłuższym dystansie Skandia Maraton LangTeam, zwanym także królewskim, Grand Fondo najlepszym okazał się Radosław Tecław (Corratec Team), a wśród pań 94-kilometrowy odcinek najszybciej pokonała Olga Niewiarowska (Kross Racing Team).

Puchar Polski Skandia - runda druga

W Krakowie zainaugurowano Puchar Polski Skandia w Maratonie MTB. Pierwszym liderem cyklu został Piotr Brzózka z grupy JBG-2, który pokonał Andrzeja Kaisera reprezentującego Corratec Team i Marka Galińskiego, również z JBG-2. Poza podium znaleźli się zawodnicy Mróz ActiveJet, którzy są żądni rewanżu.

Strażacy i dziennikarze na start!

Mistrzostwa Polski Ochotniczych Straży Pożarnych RP odbędą się w Nałęczowie na dystansie Mini, w kategoriach wiekowych: kategoria K (DK) kobiety open, kategoria M1 (DM-1) do 45 roku (rocznik 1966 i młodsi), kategoria M2 (DM-2) powyżej 45 lat (rocznik 1965 i starsi).

Mistrzostwa Polski Dziennikarzy odbędą się dystansie Mini, w kategoriach wiekowych: kategoria K (DK) kobiety open, kategoria M1 (DM-1) do 45 roku (rocznik 1966 i młodsi), kategoria M2 (DM-2) powyżej 45 lat (rocznik 1965 i starsi).

Swój udział należy zgłosić w Biurze Zawodów - osobna lista startowa.

Na antenie

Ci, którzy nie zdołają dotrzeć do Nałęczowa lub będą chcieli zobaczyć własną rywalizację, jak i swoich bezpośrednich rywali w akcji, będą mogli obejrzeć zmagania kolarzy na antenie telewizji TVP:

Kronika w TVP1 - emisja 29.05.2011r. godz. 16:43
Reportaż w TVP Sport (25 minut) emisja 03.06.2011r. godz. 17:20
Relacje w serwisach sportowych Telewizji Polskiej
Relacja w programie „Kawa czy herbata moja niedziela”

Nałęczów pełen atrakcji

Skandia Maraton Lang Team w Nałęczowie jak zawsze z humorem i energią poprowadzi Dariusz Maląg, jeden z najlepszych animatorów imprez sportowych w Polsce. Dzięki niemu Skandia Maraton Lang Team staje się prawdziwym show dla rowerzystów. Na wszystkich, którzy przyjadą do Nałęczowa czeka masa kolarskich atrakcji. Będzie samochód wystawienniczo-serwisowy Shimano. Gościć będą przedstawiciele renomowanej marki Brunox. Pojawi się stoisko firmy Sport Team, która jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce renomowanych firm m.in. Craft. Nie zabrkanie tradycyjnie stoiska rowerowego GIANT. W miasteczku stanie także wielki telebim, na którym będzie można obejrzeć relacje telewizyjne z poprzednich edycji oraz zapoznać się z aktualnymi wynikami.

Dodajmy, że na wszystkich imprezach Skandia Maraton Lang Team swoje stoisko będzie miał włoski region Trentino. Będzie można również zapisać się na sierpniowy wyścig Tour de Pologne Amatorów. Dodatkowo dzień później - w niedzielę odbędzie się pierwsza edycja Plus Grand Prix MTB. Wszystkich amatorów organizatorzy zapraszają również na rajd rowerowy, który 29 maja wyruszy z Lublina do Nałęczowa.

Co dalej?

To dopiero trzecia edycja Skandia Maraton Lang Team i druga zaliczana do cyklu Pucharu Polski Skandia w Maratonie MTB. Na kolejne edycje organizatorzy zapraszają do: Gdańska (18 czerwca), Rzeszowa (10 września), Białegostoku (17 września) i Kwidzyna (1 października). Każda z tych edycji zaliczać się będzie do Pucharu Polski Skandia w Maratonach MTB, który rozpoczął się w Krakowie.

Informacje o Skandia Maraton Lang Team Nałęczów

Start: godz. 11.00, miasteczko zawodów przy Parku Zdrojowym w Nałęczowie
Dystanse: Rodzinny – 11 km, Mini – 33 km, Medio – 61 km, Grand Fondo – 94 km
Przewyższenia: Mini – około 220 metrów, Medio – około 540 m, Grand Fondo – około 760 m
Trudność: 2
Zalecane ogumienie: gdy sucho - drobny protektor (1,9), gdy mokro - średni lub gruby protektor (2,1)
Bufety na trasie: Mini - 1, Medio - 3, Grand Fondo - 5
Biuro zawodów: w miasteczku zawodów przy Parku Zdrojowym w Nałęczowie
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL