R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41189631 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Kto wygra z Markiem Galińskim
w słonecznym Nałęczowie?

 

Licznie startują Wielkopolanie  

W najbliższą sobotę trzecia edycja zawodów kolarzy górskich o nazwie Bank BPH Grand Prix MTB. W roli gospodarza po raz drugi Nałęczów, piękne uzdrowisko, gdzie leczone są przede wszystkim choroby układu krążenia, położone w województwie lubelskim (powiat puławski), w granicach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

Atrakcji turystycznych i wypoczynkowych w okolicy jest aż nadto, ale nie o wypoczynek kolarzom chodzi. W najważniejszych w Polsce zawodach kolarzy górskich, pod sponsorskim nadzorem Banku BPH, powoli przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia. Oprócz Nałęczowa pozostała jeszcze jedna edycja, czyli przedolimpijski finał połowie sierpnia w Jeleniej Górze.


Marek Galiński, rocznik 1974, od kilkunastu lat dominuje wśród zawodników polskiej elity.

W gronie elity Marek Galiński (JBG2 APC Presmet) wystartuje pierwszy raz w tegorocznej edycji GP MTB. „Diabeł” ostatnio notował świetne wyniki. Na mistrzostwach Europy w kolarstwie górskim, które odbyły się 18 maja w Niemczech (St. Wendel) zajął siedemnaste miejsce wśród ponad siedemdziesięciu zawodników i był najlepszym z Polaków. W rozegranych zaś w niedzielę 25 maja zawodach w cyklu Cross Country Bundesliga 2008 w Heubach Marek Galiński zajął szóste miejsce. Trzykrotny olimpijczyk - 1996 (Atlanta), 2000 (Sydney), 2004 (Ateny) zapewne będzie chciał udowodnić w Nałęczowie swą wyższość na krajowym podwórku.

U pań Anna Szafraniec (Halls) była dwa razy druga, w Bielawie nie startowała pierwsza w Szczawnie Zdroju Maja Włoszczowska (Halls), a najlepsza na Dolnym Śląsku (Bielawa) okazała się Karolina Kozela. Kto tym razem wygra?

W Nałęczowie na zawodniczki i zawodników czeka ciężka 4,5-kilometrowa runda. Start i runda rozbiegowa na polanie przy SPA Nałęczów, podłoże trawiaste, drogi polne i leśne, zjazd przed metą po płytach betonowych. Trasa trudna, interwałowa, z dużą liczbą stromych podjazdów i zjazdów w dużej części przebiega w terenie zalesionym.


Weronika Rybarczyk wygrała w niedzielę 25 maja zawody w Chodzieży i do Nałęczowa jedzie w dobrej formie.

Wielkopolscy pasjonaci MTB, którzy licznie wybierają się na niedzielny Skandia MTB Maraton, w sobotę zapewne będą kibicować Oskarowi Plucińskimu z Konina (junior młodszy), Borysowi Góralowi z Piły (junior), Karolinie Giezek z Jarocina i Weronice Rybarczyk z Poznania (obie kategoria juniorki), Grzegorzowi Tomczkowi z Wrześni (młodzieżowiec) i dwójce zawodników elity - Albertowi Foktowi z Kalisza i Radkowi Lonce z Wrześni.

I jeszcze jedno: prognozy pogody na nadchodzący weekend zapowiadają temperatury w granicach 20-25 stopni Celsjusza. Jeśli tak będzie, kolarzom przyjdzie się mocno pocić w słonecznym i pięknym Nałęczowie. 

Program zawodów kolarzy górskich Bank BPH Grand Prix MTB 2008 - godziny startu

Młodzik - 9.30, młodziczka - 9.30, junior - 10.40, junior młodszy - 10.44, masters + VIP - 12:30, elita (kobiety) - 14:15, juniorka - 14.17, juniorka młodsza - 14.17, elita (mężczyźni) - 16.15, młodzieżowiec - 16.18.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL