R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40478467 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Trzymajmy kciuki za Weronikę Rybarczyk!

 

Weronika Rybarczyk, poznanianka, reprezentująca jarociński klub UKS Jaroma Trójka, w przyszłym tygodniu reprezentować będzie Polskę na mistrzostwach świata w kolarstwie góskim, które odbędą się we Włoszech - w Val di Sole.

17-letnia zawodniczka, startująca w zawodach kolarzy górskich już piąty rok, w tym roku bardzo dobrze wypadła podczas trzech edycji zawodów XC o nazwie Bank BPH Grand Prix MTB organizowanych przez Czesława Langa - w Szczawnie Zdroju była trzecia, w Bielawie - druga i także druga w Nałęczowie. 

Juniorka z Poznania zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej w swej kategorii wiekowej w zawodach Bank BPH Grand Prix MTB, prowadzi w klasyfikacji generalnej w Wielkopolskiej Lidze Masters Thule 2008.

Te sukcesy były podstawą powołania Weroniki Rybarczyk przez trenera kadry narodowej Andrzeja Piątka do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata, które w przyszłym tygodniu odbędą się we Włoszech.

 

Powołani przez Andrzeja Piątka

Kobiety

Elita: Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec, Magda Sadłecka, Sylwia Kapusta
Młodzieżowcy (do 23 lat): Aleksandra Dawidowicz, Katarzyna Solus
Juniorki: Paula Gorycka, Weronika Rybarczyk

Mężczyźni

Elita: Marek Galiński, Marcin Karczyński
Młodzieżowcy (do 23 lat): Dariusz Batek, Piotr Brzózka
Juniorzy: Marek Konwa, Szymon Gałczyński

 

Weronika Rybarczyk urodziła się 6 marca 1991 roku w Kościanie. Uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego nr VIII w Poznaniu, do klasy matematyczno-informatycznej. W roku ubiegłym otrzymała świadectwo z czerwonym paskiem, takie też otrzyma i w tym roku. Lubi matematykę i przedmioty ścisłe. Uprawianie sportu i pokonywanie setek kilometrów na rowerze w najmniejszym stopniu nie przeszkadza jej w nauce.

Bierze udział w zawodach kolarzy górskich od pięciu lat - w wyścigach XC i maratonach MTB. Tych ostatnich ukończyła kilkanaście. Nie bez znaczenia jest fakt, że rodzice - Dorota i Krzysztof Rybarczykowie - też kochają kolarstwo i biorą udział w zawodach. I to od lat.

Jeździ na karbonowym rowerze górskim marki TREK, interesuje się dietetyką i capoeirą - brazylijską sztuką walki. Powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata jest jej osobistym sukcesem, jak i całego środowiska wielkopolskich pasjonatów kolarstwa górskiego. W najbliższą środę, gdy będzie startować, trzymajmy kciuki za Weronikę Rybarczyk.

I jeszcze jedno. Trenerem Weroniki jest Szymon Gruchalski z Jarocina, jeden z najbardziej zasłużonych opiekunów młodych kolarzy w Wielkopolsce. Przed rokiem jego wychowanek Maciej Paterski reprezentował Polskę na mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym w Sttutgarcie, przed miesiącem jego podopieczna Karolina Giezek (juniorka) jechała w barwach narodowych podczas mistrzostw Europy w kolarstwie MTB w St. Wendel w Niemczech.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL