R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40517464 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Amerykanka Mary McConneloug
najgłośniej oklaskiwana przez kibiców

 

Trzy wyścigi wygrali zawodnicy
JBG-2 Professional MTB Team


Amerykanka Mary McConneloug (249) cieszyła się dziś w Bielawie. Ostatnie chwile przed startem: Anna Szafraniec (243) i między dwoma najlepszymi zawodniczkami elity burmistrz Bielawy Ryszard Dzwiniel, który strzałem z pistoletu dał sygnał jazdy paniom.

Amerykanka Mary McConneloug (Kenda-Seven-Notubes) i Adrian Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team) wygrali w sobotę (15 maja) w Bielawie wyścigi XC w kategorii elita kobiet i mężczyn podczas pierwszej tegorocznej edycji VacansOleil Grand Prix MTB. Drużynowym (nieoficjalnym) zwycięzcą rywalizacji kolarzy górskich z Polski, USA, Czech i Rosji okazał się team JBG-2 - poza Adrianem Brzózką w swych kategoriach triumfowali: Piotr Brzózka - U23 i Bartłomiej Wawak - junior, zaś Anna Szafraniec była druga wśród pań a Marek Galiński - trzeci w rywalizacji panów. W zawodach nie wystartowała, z powodów zdrowotnych, Maja Włoszczowska.

Amerykanka McConneloug 24 czerwca skończy 39 lat. Szczupła, drobna zawodniczka mieszkająca w Kalifornii pokochała ściganie na rowerze górskim dość późno - bo dopiero w wieku 27 lat. Od dwunastu lat rywalizuje z powodzeniem na trasach MTB całego świata, startuje w Pucharach Świata. Teraz na kilka miesięcy zawitała do Europy.

Przed sześcioma dniami ścigała się w Jeleniej Górze w zawodach Mai Włoszczowskiej, gdzie zajęła 3 miejsce. Dziś w Bielawie, na Łysej Górze, Amerykanka była klasą dla siebie, nie do pokonania. Dwie rundy rozjazdowe i siedem dużych (o długości 2,5 km każda) pokonała, prowadząc od startu do mety, w czasie godziny 21 minut 42 sekund. 59 sekund za zwyciężczynią przyjechała Anna Szafraniec, trzecia była Paula Gorycka (CCC Polkowice) - ze stratą 4 minut 43 sekund do zawodniczki z USA.


Anna Szafraniec (od lewej), Amerykanka Mary McConneloug i Paula Gorycka.

Amerykanka jechała dzielnie po swój sukces, będąc chyba najgłośniej oklaskiwaną triumfatorką/triumfatorem. Za linią mety cieszyła się bardzo, składając autografy, stając do zdjęć i wyjaśniając dziennikarzom, że trasa się jej bardzo podobała. Tak, jak Polska, do której zawitała po raz pierwszy przed rokiem, korzystając z zaproszenia Mai Włoszczowskiej na jej majowe zawody w Jeleniej Górze.

– Zamierzam startować w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Ofenburgu, brać udział w kilku jeszcze wyścigach w Europie zanim wrócę do Stanów Zjednoczonych - powiedziała mieszkanka słonecznej Kalifornii.

Anna Szafraniec też była zadowolona ze swego występu, podobnie jak Paula Gorycka. Miejsce od czwartego do szóstego w wyścigu kobiet zajęły: 4. Magda Sadłecka, 5. Katrzyna Solus-Miśkowicz (DEK Meble Cyclo Korona Kielce), 6. Aleksandra Dawidowicz (CCC Polkowice).

Elita kobiet

1. Mary McConneloug (Kenda-Seven-Notubes) - 1:21:42
2. Anna Szafraniec (JBG-2 Professional MTB Team) - 1:22:41
3. Paula Gorycka (CCC Polkowice) - 1:26:25
4. Magda Sadłecka (CCC Polkowice) - 1:28:12
5. Katarzyna Solus-Miśkowicz (DEK Meble Cyclo Korona Kielce) - 1:28:45
6. Aleksandra Dawidowicz (CCC Polkowice) - 1:31:17

Niespodziewanie zakończył się wyścig elity mężczyzn (dwie rundy rozjazdowe i jedenaście dużych). Przed ich startem trener polskiej kadry MTB Andrzej Piątek stwierdził, że wygra go Marek Konwa (Elettroveneta - Corratec). Pierwsza część rywalizacji zdawała się potwierdzać słowa doświadczonego szkoleniowca. Marek Konwa prowadził, za nim jechał Adrian Brzózka, na trzecim miejscu pedałował Marek Galiński.

W drugiej połowie dystansu na prowadzenie wyszedł Adrian Brzózka i zwiększał na ostatnich czterech rundach przewagę nad zielogórzaninem. Na mecie okazało się, że wynosi ona 2 minuty 6 sekund. Trzeci (czas gorszy od zwycięzcy o 4 minuty 31 sekund) był Marek Galiński. Czwarty był Robert Banach (Mróz Active Jet), piąty Rafał Hebisz (MTB - Silesia Rybnik), szósty Amerykanin Michael Broderick (Kenda-Seven-Notubes) - partner życiowy zwycięskiej Amerykanki.


Marek Galiński zajął dziś trzecie miejsce i dopiero za linią mety dowiedział się, że wyścig elity wygrał jego kolega klubowy Adrian Brzózka przed Markiem Konwą.

– Bardzo się cieszę. Po raz pierwszy wygrałem w zawodach XC Czesława Langa. Zamierzam startować we wszystkich edycjach tej prestiżowej dla polskiego MTB rywalizacji, a więc w Nałęczowie, Olsztynie, Białymstoku i Szczawnie-Zdroju - mówił Adrian Brzózka.

Elita mężczyn

1. Adrian Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team) - 1:50:24
2. Marek Konwa (Elettroveneta - Corratec) - 1:52:30
3. Marek Galiński (JBG-2 Professional Team) - 1:54:55
4. Robert Banach (Mróz Active Jet) - 1:57:23
5. Rafał Hebisz (MTB-Silesia Rybnik) - 1:58;31
6. Michael Broderick (USA/Kenda-Seven-Notubes) - 2:01:21


Bartłomiej Wawak, zwycięzca wyścigu juniorów, marzy o tym, by założyć koszulkę reprezentanta Polski.

Rywalizację orlików (U23) wygrał Piotr Brzózka (JBG-2 Professional Team) przed Maciejem Dąbrowskim (DEK Meble Cyclo Korona Kielce) i Kornelem Osickim (JBG-2 Professional Team).

Orlicy

1. Piotr Brzózka (JBG-2 Professional Team) - 1:41:17
2. Maciej Dombrowski (DEK Meble Cyclo Korona Kielce) - 1:43:59
3. Kornel Osicki (JBG-2 Professional Team) - 1:45:34

W pozostałych kategoriach zwyciężali:

Junior

1. Bartłomiej Wawak (JBG-2 Professional Team) - 1:07:20
2. Rafał Szuszko (UKS Wygoda Białystok) - 1:09:22
3. Oskar Pluciński (AGpol Team GKKG) - 1:09:49

Juniorka

1. Monika Żur (KS Luboń Skomielna Biała) - 1:12:03 h
2. Marta Turoboś (LKK LUKS SŁawno) - 1:16:58
3. Izabela Kłosowska (UKS Wygoda Białystok) - 1:19:53

Junior młodszy

1. Adrian Kucharek (LKK Start Tomaszów Mazowiecki) - 00:59:00 h
2. Konrad Gorzelak (Warszawski Klub Kolarski) - 1:00:42
3. Beniamin Demkowski (Goodman Żary) - 1:01:32

Juniorka młodsza

1. Elżbieta Figura (Zagłębie Sosnowiec) - 00:44:05 h
2. Paulina Rybińska (LKK LUKS SŁawno) - 00:45:06
3. Łucja Pietrzak (UKS Koźminianka Corratec Team) - 00:45:20

Młodzik

1. Łukasz Winiarski (KKW Jama Wałbrzyh) - 00:47:35 h
2. Krzysztof Bujalski (KKW Jama Wałbrzych) - 00:47:41
3. Jakub Zamroźniak (ULKS Podwilk) - 00:47:53

Młodziczka

1. Monika Rapacz (GKS Rabna Wyżna Podsarnie) - 00:27:59 h
2. Kaja Karkula (KS Luboń Skomielna Biała) - 00:28:30
3. Klaudia Demkowska (Goodman Żary) - 00:29:29


Oskar Pluciński (pierwszy z prawej) z Konina zajął dziś trzecie miejsce w wyścigu juniorów. To jego największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej.


Wyścigi XC na Łysej Górze obserwowali Wielkopolanie.

Z Wielkopolan najlepiej wypadli w Bielawie: Łucja Pietrzak i Oskar Pluciński byli trzeci w swych kategoriach wiekowych, Michał Kowalczyk (Taris Sevroll Puszczykowo) - czwarty w kategorii junior mlodszy.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL