R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40955145 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Kibice czekają na start Mai Włoszczowskiej

 

VacansOleil GP MTB: przystanek Olsztyn

Olsztyn będzie miejscem drugiej edycji prestiżowego cyklu VacansOleil Grand Prix MTB, w którym wystartują najlepsi polscy kolarze górscy. GP MTB to zawody w cross-country w formacie olimpijskim. W tym roku sponsorem tytularnym jest Vacansoleil, firma dobrze znaną w kolarstwie i obecna już od kilku lat przy Tour de Pologne.

Warto dodać, że cykl Grand Prix MTB to najdłużej istniejąca i najważniejsza impreza tego typu w Polsce. Na trasach wyścigów organizowanych przez Czesława Langa wychowała się cała plejada znakomitych polskich zawodniczek i zawodników ze srebrną medalistką pekińskich Igrzysk Olimpijskich Mają Włoszczowską na czele. Obecność najważniejszych mediów podczas tychże zawodów sprawia, że przyciąga ona coraz więcej zawodowców. Ale wystartować może każdy… z licencją Polskiego Związku Kolarskiego.


Kibice kolarstwa czekają na start Mai Włoszczowskiej, wicemistrzyni olimpijskiej z Pekinu.

- Grand Prix MTB jest specyficzną imprezą sportową. Naszą ideą jest organizowanie zawodów nie tylko dla elity, dla sportowców, którzy już mają szerokie obycie międzynarodowe, ale także dla młodzieży, która na profesjonalnie przygotowanej trasie może ścigać się w takich samych warunkach co najlepsi i jednocześnie podpatrywać mistrzów. Kto z nich nie chciałby pójść w ślady srebrnej Mai? A Grand Prix MTB taką szansę stwarza - powiedział Czesław Lang.

Po premierze cyklu w Bielawie zawodniczki i zawodnicy startujący we wszystkich kategoriach wiekowych mieli spotkać się początkowo w Nałęczowie (29 maja), ale powódź, która nawiedziła nasz kraj spowodowała, że impreza w tym pięknym polskim uzdrowisku została przeniesiona na inny termin i odbędzie się 4 lipca. Zatem w najbliższą sobotę (12 czerwca) spotkamy się w Olsztynie.

Pierwsi liderzy

Podczas pierwszych zawodów w Bielawie w kategoriach elity zwyciężali: wśród kobiet Amerykanka Mary McConnelug (Kenda-Seven-Notubes), której udało pokonać się Annę Szafraniec (JBG-2 Professional Team). W Bielawie zabrakło Mai Włoszczowskiej (CCC Polkowice), która zmagała się z alergią i wciąż nie wiadomo, czy wystartuje w Olsztynie. Honor ekipy Andrzeja Piątka uratowała jednak Paula Gorycka, która zajęła trzecie miejsce na podium elity kobiet.

W gronie mężczyzn wygrał kolega klubowy panny Szafraniec - Adrian Brzózka. Drugi był Marek Konwa (ELETTROVENETA - CORRATEC), a trzeci Marek Galiński także z temu JBG-2. W kategorii młodzieżowców zwyciężył młodszy z braci Brzózków - Piotr, który na swoim koncie ma już medale największych imprez mistrzowskich w kategorii junior. Tu drugie miejsce zajął Maciej Dombrowski (DEK MEBLE CYCLO Korona Kielce), a trzecie Kornel Osicki (JBG-2 Professional Team).

W kategoriach juniorów wygrali: Monika Żur (KS LUBOŃ Skomielna Biała) i Bartłomiej Wawak (JBG-2 Professional Team). W juniorach młodszych - Elżbieta Figura (Zagłębie Sosnowiec) i Adrian Kucharek (LKK START Tomaszów Maz.), a w młodzikach Monika Rapacz (GKS RABA WYŻNA Podsarnie) i Łukasz Winiarski (KKW JAMA Wałbrzych).


Trasa łatwa, ale szybka

Start i runda rozbiegowa olsztyńskiej trasy zostanie rozegrana na terenie lotniska w Olsztynie. Podłoże trawiaste, drogi polne i leśne, a przed i za metą na kolarzy czeka przejazd odcinkiem po płytach betonowych. Trasa będzie bardzo szybka i łatwa technicznie z jednym podjazdem i jednym zjazdem. Runda o długości 5 km przygotowana przez organizatorów przewidziana jest dla wszystkich kategorii.

Na antenie

Ci, którzy nie zdołają dotrzeć do Olsztyna, będą mogli obejrzeć zmagania kolarzy na antenie telewizji. TVP Sport przygotuje godzinną relację, która pokaże w niedzielę 13 czerwca. Całość uzupełni 15-minutowa relacja w TVP1, którą będzie można zobaczyć także w niedzielę. Dodatkowo, 19 czerwca, godzinną relację zobaczymy na antenie TVP Wrocław.

Atrakcje

Na wszystkich imprezach VacansOleil Grand Prix MTB swoje stoisko będzie miała Fundacja Ewy Błaszczyk AKOGO. Obecność fundacji związana jest z promocją Tour de Pologne Amatorów podczas 6. etapu 67. edycji Tour de Pologne. Na miejscu będzie można pobrać formularz i zapisać się na wspaniałą przygodę.

Przypominamy wszystkim także o konkursie organizowanym przez firmę VacansOleil. W miasteczku imprezy, każdy kto wypełni kupon może wygrać ciekawą nagrodę. Szczegóły na stoisku VacansOleil.

Co dalej?

Kolejne edycje VacansOleil GP MTB zostaną rozegrane w Nałęczowie (4 lipca), Białymstoku (11 września), a finałowe zawody odbędą się w Szczawnie-Zdrój (18 września). Zobaczymy w nich takie gwiazdy polskiego MTB jak: Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec, Aleksandra Dawidowicz oraz Marek Galiński. O zwycięstwo w całym cyklu GP będą walczyć z zagranicznymi rywalami, a główną nagrodą w kategorii elity kobiet i mężczyzn jest czterokołowiec ZUMICO.

Materiał prasowy firmy Lang Team
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL