R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902449 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Gromkie brawa na poligonie

 

XIII Rajd Rowerowy im. Wojciecha Bogusławskiego
pełen artystycznych niespodzianek


Grażyna i Ryszard Głowaccy z Suchego Lasu, niestrudzeni organizatorzy imprez rekreacyjnych, zorganizowali w minioną niedzielę, 17 maja, XIII Rajd Rowerowy imienia Wojciecha Bogusławskiego. Była to impreza niezwykła, z niespodziankami, z elementami artystycznymi. Nie dziwi zatem, że w jej trakcie rozległy się w Glinnie i w Chojnicy oklaski, soczyste brawa na poligonie Biedrusko.


Około 350 rowerzystów jechało w tegorocznym Rajdzie Rowerowym im. Wojciecha Bogusławskiego.

Były trzy miejsca zbiórki: o godzinie 10 spotkali się mieszkańcy Poznania na parkingu przy końcowym przystanku Pestki - osiedle Jana III Sobieskiego, o 10.30 do pierwszej grupy amatorów rowerów dołączyli ci z Suchego Lasu i okolic (przy stawie "Ryga"), zaś o 11.00 nastąpił wjazd wielobarwnego peletonu (Złotniki) na teren poligonu w Biedrusku.

Kawalkada około 350 rowerzystów, jak obliczyli organizatorzy, dojechała do Glinna, nieistniejącej wsi, gdzie 9 kwietnia 1757 roku urodził się Wojciech Bogusłąwski - twórca naszego teatru narodowego. Tutaj amatorzy cyklizmu mieli chwilę przerwy, podczas której mogli podziwiać tancerzy.


W Glinnie tańczono do muzyki Fryderyka Chopina.

Tańczono na trzy różne sposoby, jak w średniowieczu, epoce romantyzmu i ..., to niespodzianka, do muzyki Fryderyka Chopina młodzi ludzie potrafili bawić się hip hopowo. Były brawa dla nich, serdeczne oklaski na poligonie Biedrusko.

Kolejny przystanek cykliści mieli w Chojnicy. W tutejszym kościele Ewa Rubinowska na pianinie i Ksawery Wójciński na kontrabasie grali Chopina. I znów były oklaski za artystyczny wysiłek. We wnętrzach kościoła można było obejrzeć 20 zdjęć - dużych, w formacie 50x100 cm - przedstawiających piękno gminy Suchy Las. Jej zabytki, roślinność i świat zwierząt. Autorką tych fotografii jest Grażyna Nowacka, zaś nad całością artystycznych przedsięwzięć XIII Rajdu Rowerowego im. Wojciecha Bogusławskiego czuwała Urszula Habrych - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Suchym Lesie.


Ewa Rubinowska i Cezary Wójciński grali Chopina.

Finał rajdu, już tradycyjnie, wypadł na poligonie Biedrusko - Olszynka. Tu rowerzyści smakowali wojskową grochówkę i drożdówki od Mariana Kmiecika. Uczestniczyli także w tradycyjnym konkursie wiedzy o patronie rajdu. I obiecali się spotkać za rok, w kolejnej edycji Rajdu Rowerowego im. Wojciecha Bogusławskiego, w równie licznym gronie.


Nie brakowało chętnych do udziału w konkursach.

Organizatorami imprezy byli: Towarzystwo Przyjaciół Gminy Suchy Las i Ośrodek Kultury w Suchym Lesie.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL