R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40489117 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Rajd po zdrowie do Jezior

 

300 rowerzystów pedałowało w niedzielę
w stronę Jeziora Góreckiego

300 rowerzystów pedałowało w niedzielę w stronę Jeziora Góreckiego. Meta znajdowała się na pięknym wyniesieniu, zboczu za siedzibą dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego, skąd roztaczał się niepowtarzalny widok - na najpiękniejsze w naszym regionie jezioro. Na zielonej murawie, pod starymi drzewami w jesiennej, cokolwiek nostalgicznej atmosferze amatorzy jednośladów miło spędzili kilka godzin.

Idea rajdu rowerowego po zdrowie zrodziła się w Puszczykowie (Urząd Miasta) i teraz doszło do jej realizacji. Pomysł był taki, by z siedmiu gmin, które leżą lub dotykają terenów Wielkopolskiego Parku Narodowego rowerzyści ruszyli na trasę rajdu i po pokonaniu różnych dystansów zameldowali się na mecie.


Jezioro Góreckie jest piękne o każdej porze roku. Jeziory, 11 października 2009.

W roli rajdowych przewodników wystąpili znakomicy kolarze górscy, skupieni w znanym dla bikerów klubie Taris Puszczykowo: Rafał Łukawski, Kinga Zozulińska, Jan Zozuliński.


Zdzisław Jankowski (w środku) z Mosiny jest stałym uczestnikiem imprez rowerowych.

Rowerzyści ruszali z Brodnicy, Dopiewa, Komornik, Puszczykowa, Mosiny i Stęszewa. Niestety, zabrakło cyklistów z kolarsko silnego Kórnika.


Pieczenie jabłek w ognisku. W tle Jezioro Góreckie.

Trasy nie były długie i nie wymagały specjalnego przygotowania kondycyjnego, dlatego w rajdzie uczestniczyły rodziny z dziećmi, także osoby starsze. Ambitni rowerzyści dojechali z Poznania.


Pasjonaci rowerów z Puszczykowa na mecie rajdu w Jeziorach.

Na starcie każdy zarejestrowany wcześniej uczestnik rajdu otrzymał pamiątkową koszulkę, naklejkę, opaskę odblaskową, jabłko i wodę mineralną. Mógł także zmierzyć sobie ciśnienie krwi, tętno oraz zważyć się przed rozpoczęciem jazdy.


Była okazja, by wspólnie rozprostować kości.

Na mecie rajdu rowerzyści mogli posilić się pyszną, dietetyczną zupą jarzynowa oraz kiełbaską. Pieczenie jabłek na ognisku to tylko jedna z licznych atrakcji, jakie zaproponowali organizatorzy imprezy: Taris Puszczykowo oraz Stowarzyszenie Gmin Mikroregionu Wielkopolskiego Parku Narodowego. Odbyły się pokazy ratownictwa medycznego, porady lekarza, można było ponownie zmierzyć sobie tętno i ciśnienie krwi a także zważyć się po jeździe rowerem. Przeprowadzono konkursy z wiedzy o Wielkopolskim Parku Narodowym oraz o profilaktyce chorób układu krążenia.


Wielkopolski Park Narodowy jest przyjazny rowerzystom.

Patronat honorowy na rajdem objęli: starosta poznański Jan Grabkowski, główny sponsor imprezy, oraz Poznański Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

Krótki komentarz

Wielkopolski Park Narodowy jest o każdej porze roku piękny. I przyjazny rowerzystom, także pasjonatom MTB. Byłem wczoraj w Jeziorach i spotkałem dużo znanych ludzi. Ireneusz Rutkowski był w tym roku na Białorusi, jeździł tam na rowerze, napisał o tym ładne story i w niedzielę nad Jeziorem Góreckim wspólnie z przyjaciółmi zastanawiał się, kiedy i gdzie ruszyć na bicyklowe wojaże w 2010 roku. Przyjechał z nim mieszkaniec Berlina Jürgen Bach, nie zabrakło uczestników międzynardowych wypraw rowerowych - Janusza Rybarczyka, Zdzisława Szredera, Barbary Gracz, Piotra Cholewińskiego.  

Miło było zobaczyć panie władzy z Mosiny i Puszczykowa (Zofię Springer - burmistrz Mosiny, Małgorzatę Ornoch-Tabędzką - burmistrz Puszczykowa), cieszące się z tego, że idea partnerstwa siedmiu gmin dobrze służy ludziom, którzy kochają jazdę na rowerze, zdrowie i rekreację.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL