R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40205782 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-09-27
Zaczynamy w niedzielę w Poznaniu

 

Lutowe kolarskie przełaje w Wielkopolsce

Amatorzy ścigania się w kolarskich przełajach z terenu Wielkopolski będą mieli w tym miesiącu niepowtarzalną okazję rywalizować ze sobą w trzech imprezach. Pierwsza z nich już w najbliższą niedzielę, 7 lutego, w Poznaniu, zaś dwie następne odbędą się w Gnieźnie (21) i w Dolsku (28). Honorowym patronem całego przedsięwzięcia jest trener kadry narodowej polskich przełajowców Jan Antkowiak. 


Tak było przed rokiem - 1 lutego 2009. Na podbiegu Paweł Kliński.

Organizator całego cyklu, o nazwie CycloCross Wielkopolska 2010, ognisko TKKF "Pałuki" z Wągrowca z jego prezesem Wojciechem Gogolewskim na czele zaprasza w niedzielę 7 lutego amatorów rywalizacji i ścigania się w zimowych warunkach na teren ośrodka Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Poznaniu przy ulicy Winogrady 11.

W imprezie mogą startować juniorzy, juniorki, kobiety i mężczyzni oraz mastersi. Opłatę startową w wysokości 20 złotych wnoszą tylko zawodnicy elity i mastersi.

O godzinie 11 rozpoczną ściganie kobiety w wyścigu open i juniorzy, o 12 - zawodnicy elity i o 13.30 mastersi. Zawodniczki i zawodnicy będą mogli zapoznać się z trasą od godziny 9 do 10.45 oraz po zakończeniu wyścigu juniorów od 11.40 do 12. 00 i po zakończeniu wyścigu elity od 13.00 do13. 30.


Uczestnicy ubiegłorocznych zmagań przełajowych w Poznaniu, 1 lutego 2009.

Zawody będą miały charakter wyścigu przełajowego na rundach. Dopuszczalny jest start na rowerach przełajowych 28” oraz górskich do XC 26 cali. Obowiązuje zakaz stosowania opon kolcowanych !!!

Zawodniczki i zawodnicy zdobywać będą punkty. Zwycięzca otrzyma ich 65, zdobywaca drugiego miejsca - 58, trzeciego - 52, czwartego - 47, piątego - 43, szóstego - 40. Do klasyfikacji generalnej brane będą wszystkie punkty zdobyte w poszczególnych wyścigach. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostanie zawodnik/zawodniczka, którzy zdobędą najwięcej punktów we wszystkich startach. W sytuacji równej ilości punktów o zwycięstwie końcowym decydować będzie zajęte miejsce podczas ostatnich zawodów w Dolsku.

CycloCross Wielkopolska 2010

1. 07.02.2010 - II Memoriał Marka i Zbyszka, TKKF Poznań - ul. Winogrady 11
2. 21.02.2010 - Otwarte Mistrzostwa Gniezna w CycloCrossie - Park Miejski w Gnieźnie
3. 28.02.2010 - Otwarte Mistrzostwa Dolska w CycloCrossie - Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji

Honorowym patronem całego przedsięwzięcia jest trener kadry narodowej polskich przełajowców Jan Antkowiak. Przed sześcioma dniami, 30 stycznia, w czeskim Taborze Paweł Szczepaniak został przełajowym mistrzem świata w kategorii U23, zaś jego brat Kacper zajął drugie miejsce, piąty był Marek Konwa. To największy sukces w historii polskiego kolarstwa przełajowego.

I choć w niedzielę Jana Antkowiaka nie będzie w Poznaniu, to jednak pojawi się na dwóch następnych edycjach wielkopolskich przełajów - w Gnieźnie i Dolsku, by podpatrywać młode talenty i uczestniczyć w ich nagradzaniu.

Regulamin całego cyklu CycloCross Wielkopolska 2010
na stronie 
www.gogolmtb.of.pl 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL