R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40930378 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-21
Maciej Paterski zajął 22. miejsce

 

Belg Philippe Gilbert wygrał pierwszy etap
kolarskiego wyścigu Tour de France


Maciej Paterski rozpoczął udanie Tour de France 2011.
Fot. Szymno Gruchalski

Philippe Gilbert wygrał na wzgórzu Mont des Alouettes, po indywidualnej akcji, pierwszy etap kolarskiego Tour de France i zdobył żółtą koszulkę lidera. Faworyt wyścigu Hiszpan Alberto Contador z powodu kraksy stracił prawie półtorej minuty. Maciej Paterski z Jarocina zajął 22. miejsce.

Etap kończył się krótkim, ale dość stromym podjazdem. To była wymarzona okazja dla specjalisty od klasyków - Gilberta, którego rozprowadzali zawodnicy ekipy Omega Pharma. Półtora kilometra przed metą mocno zaatakował i uzyskał bezpieczną przewagę nad rywalami.

Drugie miejsce, ze stratą trzech sekund, zajął Australijczyk Cadel Evans, a na trzeciej pozycji finiszował na czele 30-osobowej rozciągniętej grupy mistrz świata Norweg Thor Hushovd. Kolejność i różnice czasowe w klasyfikacji generalnej są identyczne, ponieważ w tegorocznym wyścigu nie są przyznawane bonifikaty.

Z kolarzy, którzy aspirują do odegrania głównych ról w wyścigu, w czołówce - oprócz Evansa - przyjechali Belg Juergen van den Broeck, Luksemburczyk Frank Schleck i Niemiec Andreas Kloeden. W pierwszej grupie znalazł się też debiutujący w "Wielkiej Pętli" Maciej Paterski, zajmując 22. miejsce.

Contador i jego najgroźniejszy konkurent - młodszy brat Franka, Andy Schleck - przyjechali razem, opóźnieni wskutek kraks, ale w klasyfikacji generalnej różnica między nimi wynosi... 1 minutę i 14 sekund na korzyść Luksemburczyka. Schleck skorzystał z punktu regulaminu, mówiącego o tym, że jeśli do kraksy dojdzie na ostatnich trzech kilometrach, a to był jego przypadek, będzie sklasyfikowany w czasie pierwszej grupy. Contador został zablokowany we wcześniejszym karambolu - dziewięć kilometrów przed metą.

W kraksie, ale już w strefie ochronnej, uczestniczyli także, między innymi, Ivan Basso oraz Holender Robert Gesink.
 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL