R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867480 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Paweł Król, Radek Lonka i Wojciech Wiktor
triumfowali w najważniejszych wyścigach

 

Szósta edycja Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2011 w Jarocinie

Prawie 150 osób wystartowało w sobotę 3 września w Jarocinie w szóstej edycji Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2011. W najważniejszych wyścigach triumfowali: elita mężczyn - Paweł Król (Warszawa), mastersi - Radek Lonka (Września), juniorzy - Wojciech Wiktor (Poznań).

Szósta edycja Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2011 odbyła się w Jarocinie, mieście Macieja Paterskiego - obecnie kolarza włoskiej grupy zawodowej Liquigas-Cannoandale.


Sobotni bohaterowie z Jarocina: Wojciech Wiktor (306) - wygrał wyścig juniorów, Paweł Król (445) - triumfator w kategorii elita mężczyzn.

Na ulicy Sudeckiej i przyległej okolicy od rana do popołudnia ścigali się zawodnicy wszystkich kategorii. Z wyjątekim dzieci do lat dziesięciu, wszyscy ono musieli pokonać od jednej do siedmiu rund o długości 3000 metrów każda.

Paweł Król mieszka w Warszawie - na Bielanach. Studiuje na Politechnice Warszawskiej (V rok - telekomunikacja), ale z przyjemnościa startuje w wielkopolskich zawodach XC. Dziś, niespełna miesiąc przed rozpoczęciem roku akademickiego, zasmakował słodkiego smaku zwycięstwa: wygrał wyścig elity. Jego czas - 1:11:34 h, drugi był Radosław Lonka z Wrześni (1:13:52), dla którego to był drugi wyścig dnia. Niesamowity wrześnianin wcześniej pewnie wygrał rywalizację masterów. Trzeci był Borys Góral z Piły (1:14:22), czwarty - Michał Górniak z Piły (1:17:00), piąty - Zbigniew Wiktor (1:17:58), szósty - Rafał Łukawski z Poznania (1:18:42).

Radość Pawła Króla dzielili z nim rodzice, którzy od kilku lat towarzyszą synowi w kolarskich zmaganiach w Wielkopolsce.
 


Marcel Musielak z Jarocina (na zdjęciu z rodzicami) wygrał w sobotę wyścig żaków. Dwunastolatek triumfował w tym roku dwa razy w Nutella Tour de Pologne: 31 lipca w Warszawie i 6 sierpnia w Krakowie. Może to kolejny jarociński talent - na miarę Macieja Paterskiego?

Równie zadowolony, tak myślę, był dziś w Jarocinie Wojciech Wiktor, który w imponujący sposób wygrał wyścig juniorów. Drugi w tej kategorii był Sylwester Swat z Przeźmierowa, trzeci - Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży.

W pozostałych wyścigach triumfowali: elita kobiet - Zuzanna Madaj (Murowana Goślina), kobiety masters I - Patrycja Petroczko (Śrem), kobiety masters II - Edyta Swat (Przeźmierowo), juniorki - Aleksandra Konieczna (Jarocin), młodziczki - Zuzanna Cyraniak (Jarocin), żaczki - Joanna Golec (Jarocin), junior młodszy - Jakub Zaworski (Środa Wielkopolska), młodzicy - Jakub Skrzypczyński (Złotów), żak - Marcel Musielak (Jarocin).

W poszczególnych kategoraich masterów wygrywali: I - Radek Lonka (Września), II - Roman Kołodziejczyk (Chodzież), III - Janusz Przybysz (Koło), IV - Grzegorz Napierała (Bolechówko). 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL