R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41189864 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
29 marca w Puszczykowie
zaczyna się wielkopolskie ściganie

 

Bal kolarzy i prezentacja kalendarza imprez 2009

W minioną sobotę w Puszczykowie odbył się bal kolarzy MTB. W Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Wielspin przy ulicy Wysokiej 8 pasjonaci rowerów tańczyli w rytm różnych rytmów, rozmawiali i oceniali zdarzenia 2008 roku.

Prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca Wojciech Gogolewski, główny organizator kolarskiego Pucharu Wielkopolski, zaprezentował kalendarz imprez 2009. Wiadomo już, że pierwsze zawody kolarzy górskich w tym cyklu odbędą się w niedzielę 29 marca w Puszczykowie, następne w Złotowie. W sumie takich imprez odbędzie się siedem.


Oni kochają kolarstwo i od lat spotykają się na Balu Kolarza w Puszczykowie.

Rowerowa rywalizacja w ramach Pucharu Wielkopolski w 2009 roku toczyć się będzie od marca do października, kolarzy zaś gościć będą także Chodzież (24 maja), Turek (14 czerwca), Jarocin (23 sierpnia), Września (20 września) i Wągrowiec (10 października). W ubiegłych sześćiu latach w zawodach uczestniczyło kilkuset pasjonatów rowerów górskich, zapewne w tym roku będzie we wszystkich tych miejscach równie tłoczno, barwnie i rodzinnie. I zapewne, jak w ubiegłym roku, czy też wcześniej, w tych rowerowych zmaganiach z terenem i rywalami wezmą udział mieszkańcy innych rejonów kraju.

Nie da się ukryć, że prezentacja Wojciecha Gogolewskiego unaoczniła, jak rozwijała się Wielkopolska Liga Masters MTB przez tych sześć lat, jak do grona utytułowanych zawodników z każdą kolejną imprezą dołączali następni amatorzy i zarazem pasjonaci kolarstwa górskiego. Dziś do Wielkopolski, na zawody w tym cyklu, przyjeżdżają nie tylko Adam Ostrowski z Warszawy, Radosław Tecław z Bydgoszczy, czy też Zbigniew Górski z Chełmna. W Puszczykowie w 2008 roku wystartowali, jako goście specjalni, Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy 1980 roku - organizator Tour de Pologne i Janusz Kowalski - kolarski mistrz świata z 1974 roku.


Dwaj uśmiechnięci prezesi: Aleksander Morozowski, z lewej, szefuje firmie DHL, natomiast Jacek Wichłacz kieruje Wielspinem, na obiektach którego (Puszczykowo, Wągrowiec) dwa razy w roku odbywają się zawody kolarzy górskich.

W balu wziął udział Andrzej Rutkowski, pasjonat rowerów i gór, który w czerwcu 2007 zdobył najwyższą górę Ameryki Północnej - liczący ponad 6000 metrów szczyt McKinley na Alasce. Nie zabrakło także, jak w latach poprzednich, Aleksandra Morozowskiego - wielkiego pasjonata rowerów, który jest prezesem firmy DHL - sponsorującej grupę kolarską DHL-Author.


Piotr Pawlak  - kieruje Corratec Teamem, w barwach którego startuje kilkadziesiąt pań i panów - podczas rozmowy z Małgorzatą Brzezińską.

Był Piotr Pawlak, szef Corratec Temu - najliczniejszej grupy kolarstwa MTB w Wielkopolsce, obserwujący niedawno w Holandii mistrzostwa świata przełajowców, w których sukces odniósł Paweł Szczepaniak - zdobywając brązowy medal w wyścigu mlodzieżowców.

Edyta Swat i Jacek Swat, Wojciech Jurasz, Adam Zydorczak, Piotr Adamski - bawili się i rozmawiali jak starzy znajomi o kolarstwie, o tegorocznych imprezach Jak mówi Wojciech Gogolewski, w 2009 roku w Wielkopolsce BĘDZIE SIĘ DZIAŁO.

Puchar Wielkopolski 2009

1. 29 marca - Puszczykowo
2. 10 maja - Złotów
3. 24 maja - Chodzież
4. 14 czerwca - Turek
5. 23 sierpnia - Jarocin
6. 20 września - Września
7. 10 października - Wągrowiec (OSiR - finał)

Inne imprezy w 2009 roku

5 kwietnia - Otwarte Mistrzostwa Poznania, Poznań-Cytadela
21 czerwca - Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy, Bydgoszcz-Myślęcinek
4 lipca - Otwarte Mistrzostwa Połczyna-Zdroju, Połczyn-Zdrój
30 sierpnia - Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski, Dziewicza Góra

Maratony MTB w Wielkopolsce w 2009

19 kwietnia, Murowana Goślina, organizator Grzegorz Golonko
26 kwietnia, Chodzież, organizator Czesław Lang
31 maja, Gniezno, organizator Radosław Jaskulski
9 sierpnia, Poznań Suchy Las, organizator Wojciech Gogolewski
6 września, Poznań, organizator Maciej Grabek
13 września, Leszno, organizator 64-STO
26 września, Wieleń - Michałki, organizator Tomasz Kaczmarek

***

W tym roku Wielkopolska w dniach 25-28 czerwca gościć będzie najlepszych kolarzy naszego kraju. Szosowe Mistrzostwa Polski odbędą się w Śremie i Dolsku.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL