R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40501312 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Opowieści z poznańskiej Cytadeli

 

Dziś poznańską Cytadelą zawładnęli kolarze górscy - i to nie tylko z Wielkopolski. Na pierwszą edycję Thule Cup 2009 przyjechało 200 zawodniczek i zawodników - między innymi z Barlinka, Połczyna-Zdroju, Czaplinka, Bydgoszczy, Chełmna, Gdańska, Żar, Gryfina, Szczecina i Warszawy.

Co tu dużo mówić, każdy wyścig to niezłe emocje i inni bohaterowie zmagań po wzniesieniach i pagórkach Cytadeli, kiedyś kompleksu militarnego i miejsca krwawych zmagań rosyjsko/polsko - niemieckich w lutym 1945 roku, obecnie miejsca rekreacji i wypoczynku tysięcy mieszkańców Poznania. Breitling Bentley Replica


Radek Lonka (Corratec Team) jedzie po kolejny swój sukces.
Fot. Krzysztof Kanoniczak

Najliczniej obsadzonym wyścigiem był wyścig elity mężczyn. Ruszyło na trasę 58 zawodników, najszybciej Andrzej Figaj z Mogilna, ale już na pierwszym okrążeniu rytm rywalizacji narzucili zawodnicy poznańskiego Corratec Teamu: Radosław Lonka, Krzysztof Maciejewski i Radosław Tecław.

Od drugiej rundy (3000 metrów każda) Radosław Lonka zaczął testować siebie i swych kolegów. Na długim podjeździe odjeżdżał konkurentom, później oni go gonili, prawie dochodzili. I tak było jeszcze na dwóch następnych okrążeniach, ale druga część wyścigu była popisem zawodnika z Wrześni, który samotnie dojechał do mety.


Kolarski taniec w wykonaniu Piotra Nowackiego (z lewej) i Jacka Swata.

– Wygrałem Winter Race i wyścig w Powidzu, oba organizowane przez działaczy Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego, dziś po raz trzeci stanę na najwyższym stopniu podium - powiedział Radek Lonka po minięciu linii mety.

W tym roku ukończy 29 lat i jak jego koledzy z Corratec Teamu zamierza startować w maratonach Czesława Langa (Skandia) i Macieja Grabka (FujiFilm Eska), także w Pucharze Wielkopolski i Thule Cup.

Sukces Radka Lonka nie był jedynym, który zapisali dziś na konto Corratec Teamu reprezentanci obu płci: wygrywali także - Małgorzata Zellner (kobiety masters), młodziczki - Łucja Pietrzak, mastersi I (30-39 lat) - Tadeusz Korzeniewski, masters III (50 lat i więcej) - Zdzisław Baran, żak - Dawid Łączkiewicz.

Szczególnie dziś swą klasę pokazał Tadeusz Korzeniewski (1969) z Wałcza, pięciokrotny mistrz Polski w kolarstwie przełajowym, który na dystansie 25 km (8 rund plus 1 km dojazdu na rundy) był nie do pokonania.


Tadeusz Korzeniewski zdaje się meldować: - Jestem pierwszy na mecie.

Dobry duch Corratec Teamu stanął na starcie z zarostem na twarzy, co w najmniejszym stopniu nie przeszkodziło mu w odniesieniu spektakularnego zwycięstwa. Kiedy stawał na podium, otrzymał nie tylko puchar za zajęcie pierwszego miejsca, ale i ... prezent od Ryszarda Pawlaka - seniora kolarstwa (kiedyś zawodnika, trenera, dziś biznesmena). Tym prezentem okazała się być markowa golarka. Warto zatem będzie sprawdzić na następnych edycjach Thule Cup 2009, czy Tadeusz Korzeniewski skorzysta z upominku Ryszarda Pawlaka, czy też... wystartuje znów z zarostem.


Michał Kowalczyk (1993), na najwyższym stopniu podium, ze Swarzędza zdaje się być kolarskim objawieniem sezonu 2009. Replica Watches

Łucja Pietrzak z Koźminka (młodziczka), też w barwach Corratec Teamu, wyrasta na zawodniczkę dużej klasy i dziś nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem swych rywalek.

Małgorzata Zellner (rocznik 1975, Corratec Team) ma na koncie ponad 50 zwycięstw w zawodach XC i maratonach MTB. Niedzielny sukces na Cytadeli przybliża ją coraz bardziej do liczby 100 wygranych.

Gerard Wlekły z Kościana wygrał zdecydowanie rywalizację mastersów w kategorii II. Jego sukces obserwowała żona Małgorzata i dwóch synów.


Córka Aleksandra Dehmela, Marta - kiedyś zawodniczka MTB - i trzech jego wnuków.

Rodzinnie dziś triumfował, choć nie było takiej klasyfikacji, Aleksander Dehmel - rocznik 1948 i jego najbliżsi. Dopingowała go żona, córka Marta i aż trzech wnuków - Mateusz, Maurycy i Maksymilian.

Pechowców nie brakowało na Cytadeli, co zdaje sie być normą zawodów MTB tu rozgrywanych. Marek Witkiewicz (masters III) ruszył ostro po starcie, ale na podjeździe w kierunku mety zablokowała się przerzutka, Jerzy Briks (architekt - twórca salonu Polskie Meble, Poznań - Al. Solidarności) złamał przednie koło, pech z przerzutką wyeliminował Tomasza Urbanowicza z Wrześni.


Jan Zozuliński (drugi z prawej) miał dziś wielu kibiców - z żoną Kingą na czele. I zajął drugie miejsce, kategoria masters III, za Zdzisławem Baranem.

Największym pechowcem okazał się Mateusz Halicki (UKS Sportowiec Piła), któremu koło zatańczyło w piasku na podjeździe, co skończyło się upadkiem i ... zderzeniem z drzewem. Potrzebna była pomoc medyczna.

Wojciech Ratajczak z Wrześni (masters III) dziś nie startował, ale był obecny na Cytadeli. Kibicował kolegom i podzielił się swą radością, że został dziadkiem (wnuk). W wyścigu elity (numer 431) wziął udział Mateusz Kanoniaczak, który w październiku ubiegłego roku miał najwięcej szczęścia w Gdańsku, gdzie wylosował czarną Skodę Fabię (główna nagroda losowana wśród tych, którzy w 2008 roku startowali we wszystkich edycjach maratonu Skandii).


Mateusz Kanoniczak pięknie sfotografowany przez ojca.
Fot. Krzysztof Kanoniczak

– No cóż, samochód został sprzedany, kupiłem dobry rower. Przygotowuję się do matury w poznańskim Technikum Łączności i zamierzam w tym roku, jak w 2008, startować we wszystkich siedmiu edycjach Skandia Maraton Lang Team.


Kibiców nie brakowało na Cytadeli.

Zawodnicy, rodziny, dużo dzieci. 200 startujących i jeszcze więcej kibiców. Piękne puchary, ciekawa rywalizacja sportowa - udane zawody MTB, które w różnych częściach trasy fotografowali pasjonaci dobrych zdjęć.

Elita mężczyzn, 28 km - wyniki

1. Radosław Lonka, Września
2. Krzysztof Maciejewski, Września
3. Radosław Tecław, Bydgoszcz
4. Bartosz Banach, Gdańsk
5. Paweł Król, Warszawa
6. Zbigniew Górski, Chełmno

Juniorzy, 25 km - wyniki

1. Michał Górniak, Piła
2. Patryk Krause, Piła
3. Patryk Gogolewski, Wagrowiec
4. Sylwester Swat, Przeźmierowo
5. Paweł Górniak, Piła,
6. Przemysław Śnieżko, Gryfino

Juniorzy młodsi, 15 km - wyniki

1. Michał Kowalczyk, Swarzędz
2. Rafał Stanisławski, Koźminek
3. Bartłomiej Dąbrowa, Piła
4. Piotr Tomczak, Września
5. Radosław Zaworski, Środa Wielkopolska
6. Mateusz Witasik, Września

Młodzicy, 9 km - wyniki

1. Mateusz Opielewicz, Raszków
2. Gracjan Szeląg, Raszków
3. Marcin Karbowy, Poznań
4. Borys Korczyński, Gryfino
5. Patryk Malmur, Raszków
6. Michał Tomczyński, Koźminek

Żacy, 6 km - wyniki

1. Dawid Łączkiewicz, Koźminek
2. Bartosz Zaworski, Wrzesnia
3. Eryk Ostrowski, Września
4. Adrian Rembiszewski, Koźminek
5. Tomasz Olbrich, Jarocin
6. Konrad Kasprzak, Jarocin

Masters I (30-39 lat), 25 km - wyniki

1. Tadeusz Korzeniewski, Wałcz
2. Paweł Bober, Poznań
3. Adam Ostrowski, Warszawa
4. Piotr Nowacki, Piła
5. Piotr Zellner, Poznań
6. Michał Badowski

Masters II (40-49 lat), 25 km - wyniki

1. Gerard Wlekły, Kościan
2. Rafał Dymek, Szczecin
3. Piotr Schondelmeyer, Poznań
4. Krzysztof Sobieraj, Toruń
5. Krzysztof Chłopkowiak, Poznan
6. Tomasz Kaczmarek, Wieleń

Masters III (50 lat i więcej), 25 km - wyniki

1. Zdzisław Baran, Złotów
2. Jan Zozuliński, Poznań
3. Jan Dymecki, Czaplinek
4. Kazimierz Kowalski, Złotów
5. Andrzej Jaroszonek, Barlinek
6. Krzysztof Torzyński, Międzyrzecz

Kobiety open, 15 km - wyniki

1. Magdalena Hałajczak, Poznań
2. Kamila Klamecka, Poznań
3. Katarzyna Kasperczyk, Bydgoszcz
4. Patrycja Petroczko, Śrem
5. Aleksandra Łatanik, Piła
6. Monika Cegła, Raszków

Kobiety masters, 12 km - wyniki

1. Małgorzata Zellner, Poznań
2. Ewa Karpienia, Gryfino
3. Jolanta Gałązka, Kórnik
4. Edyta Swat, Przeźmierowo

Juniorki, 15 km - wyniki

1. Joanna Teofilak, Piła
2. Zuzanna Madaj, Murowana Goślina
3. Paulina Kapczyńska, Piła

Młodziczki, 6 km - wyniki

1. Łucja Pietrzak, Koźminek
2. Joanna Dębowa, Koźminek
3. Marlena Wawrzyniak, Koźminek
4. Aleksandra Konieczna, Jarocin
5. Sofia Woelke, Jarocin
6. Anna Tomczyńska, Koźminek

200 zawodników wystartowało na Cytadeli

mastersi - kategoria I (34), kategoria II (12), kategoria III (14) - 60
elita - 58
juniorzy - 14
młodzicy - 19
juniorzy młodsi -7
żacy - 12
kobiety masters - 5
juniorki - 3
kobiety - 10
młodziczki - 8
dzieci do lat 10 - 4

dior outlet online www.dioroutletonline.com

 

 

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL