R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41189702 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Radek Lonka wygrał wyścig elity w Turku

 

Rafał Łukawski najlepszym mastersem

Niedziela 14 czerwca była bardzo oczekiwana przez entuzjastów kolarstwa górskiego w naszym regionie - startujących w Pucharze Wielkopolski 2009. Po trzech tygodniach przerwy, jakie minęły od poprzedniej edycji PW w Chodzieży, najlepsi specjaliści MTB naszego regionu pojawili się w Turku, na zaproszenie Dariusza Mikołajewskiego - prezesa Turkowskiego Towarzystwa Cyklistów. Rywalizację elity wygrał pewnie Radek Lonka z Wrześni. W najliczniej obsadzonym wyścigu, kategoria masters, triumfował Rafał Łukawski z Poznania. Obaj oni po swe zwycięstwa jechali w koszulkach Corratec Team.

Warto było przyjechać do tego 35-tysięcznego miasta, poznać fragment lasu wokół wzniesienia Grebera, startować i ścigać się na rundach o długości około 4000 metrów. Takie pokonywały zawodniczki i zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych - z wyjątkiem dzieci do lat dziesięciu.


Wystartowali mastersi. Na pierwszym planie Tomasz Miara (530) z Wrześni.

Wśród młodziczek triumfowała Łucja Pietrzak z Koźminianki Koźminek. Zawodniczka ta, trenowana przez Marka Cieślaka, bardzo dobrze wypadła w tym roku w zawodach XC organizowanych przez Czesława Langa: w Szczawnie Zdroju była druga, w Bielawie też była druga, w Nałęczowie wygrała wyścig, w Gdańsku zajęła drugie miejsce. W klasyfikacji generalnej Lang Team Grand Prix MTB 2009 zajęła drugie miejsce. W niedzielę zawodniczka z Koźminka, rocznik 1995, potwierdziła swoje kolarskie możliwości - wygrywając zdecydowanie rywalizację młodziczek. Druga była jej koleżanka klubowa - Marlena Wawrzyniak, trzecia też z Koźminka - Anna Tomczyńska.

Młodzicy jechali trzy rundy i od początku wyścigu wiadomo było, że o pierwsze miejsce będzie walczyć Borys Korczyński (KS Energetyk Gryfino). Szósty zawodnik tegorocznej klasyfikacji generalnej zawodów Czesława Langa wygrał w czasie 37 minut 3 sekund. Tobiasz Tutkalik z Leszna był drugi (00:38:09), trzecie miejsce zajął Michał Tomczyński z Koźminka - 00:38:10.


Juniorzy młodsi na starcie.

Najliczniejszym zawsze obsadzonym wyścigiem w Pucharze Wielkopolski jest rywalizacja mastersów. Tak, jak w poprzednich edycjach - w Puszczykowie, w Złotowie i w Chodzieży - startowali oni wspólnie, bez podziału na kategorie. Sędziowie ustawili ich piątkami, pierwszą stanowili ci najlepsi - Rafał Łukawski, Maciej Kubicz, Dariusz Petroczko, Rafał Dymek i Janusz Przybysz.

Tym razem mastersi (33 startujących) mieli do pokonania sześć rund o długości 4000 metrów każda. Od początku na czele jechał Rafał Łukawski i jako pierwszy minął linię mety.

Mastersi wyniki - bez podziału na kategorie
 
1. Rafał Łukawski
2. Dariusz Petroczko
3. Piotr Grodzicki
4. Rafał Dymek
5. Janusz Przybysz
6. Maciej Kubicz
7. Andrzej Dondajewski
8. Radosław Jaskulski
9. Mariusz Hyży
10. Jan Zozuliński


Masters I (30-39 lat)

1. Rafał Łukawski, Poznań - 1:05:42
2. Dariusz Petroczko, Śrem - 1:07:27
3. Piotr Grodzicki, Warszawa - 1:08:09
4. Maciej Kubicz, Tomaszów Mazowiecki - 1:11:13
5. Radosław Jaskulski, Gniezno - 1:13:19
9. Mariusz Hyży, Turek.- 1:14:02


Masters II (40-49 lat)

1. Rafał Dymek, Szczecin - 1:10:52
2. Janusz Przybysz, Koło - 1:11:08
3. Andrzej Dondajewski, Poznań - 1:12:39
4. Jacek Swat, Poznań - 1:16:03
5. Andrzej Filipek, Września - 1:17:05
6. Zbigniew Gutowski, Turek - 1:18:41


Masters III (50-59 lat)

1. Jan Zozuliński, Poznań - 1:16:00
2. Jacek Wichłacz, Poznań - 1:06:06
3. Eugeniusz Niedzielski, Poznań - 1:07:40
4. Zygmunt Warach, Turek - 1:14:00
5. Wojciech Przybylski, Września - 1:17:23
6. Marek Stasiak, Turek -1:17:42


Wyścig elity, siedem rund po 4000 metrów, wygrał Radek Lonka z Wrześni przed Krzysztofem Maciejewskim z tegoż samego miasta. Obaj reprezentują Corratec Team Poznań i są w tej chwili najlepszymi zawodnikami elity w Wielopolsce. Potwierdzili to w tym roku startami w zawodach XC Czesława Langa. Trzeci był Paweł Król z Warszawy.  

Elita mężczyzn - wyniki

1. Radek Lonka - 1:11:44 h
2. Krzysztof Maciejewski - 1:11:46
3. Paweł Król - 1:14:48
4. Paweł Putz - 1:15:09
5. Sebastian Swat - 1:17:18
6. Piotr Janicki - 1:18:45

Najlepszym juniorem w Turku (było ich tylko trzech) był Patryk Gogolewski przed Marcinem Kowalczykiem i Bartoszem Bejmem.


Dwaj pasjonaci MTB: Jacek Wichłacz (z lewej) jest prezesem firmy Wielspin, Jerzy Briks znakomitym architektem - projektował salon Polskie Meble w Poznaniu - al. Solidarności.

Bardzo ciekawa była rywalizacja w kategorii junior młodszy. Rafał Stanisławski (Koźminianka Koźminek) i Michał Kowalczyk (Taris Puszczykowo) przez cztery rundy nadawali ton jeździe. Zmieniali się na prowadzeniu, dyktując szybkie tempo. Na ostatnim podjeździe Rafał mocniej szarpnął rowerem do przodu, zaś Michał stracił rytm i w efekcie zawodnik z Koźminka jako pierwszy minął linę mety. Michał był drugi, trzeci - Marcin Rutkowski. Kolejne miejsca zajęli: Sylwester Swat, Piotr Tomczak i Tomasz Zozuliński.
 


Finiszowe metry Rafała Łukawskiego.

Wyścig kobiet wygrała Katarzyna Janicka przed Justyną Dzięcioł i Olą Łatanik. Na trzech kolejnych miejscach przyjechały: Patrycja Petroczko, Natalia Zubrzycka i Agnieszka Kozioł.

Na start w kategorii kobiety masters zdecydowały się cztery panie. Wygrała Elżbieta Spławska przed Edytą Swat, Kingą Zozulińską i Joanną Gackowską. W kategorii pań masters seniorek wygrała Edyta Swat przed Kingą Zozulińską.

W kategorii juniorek wygrała Joanna Teofilak przed Pauliną Kapczyńską i Magdaleną Cichoń.
 


Młodziczki i młodzicy niedzielnych zawodów w Turku.

Odbył się wyścig superamatorów na dystansie 4 kilometrów. Wygrał Dariusz Kuras przed Mariuszem Wieczorkiewiczem, Piotrem Kapczyńskim. Czwarty był Arkadiusz Kaczmarek, piąty Dariusz Mikołajewski, szóste miejsce wywalczyła Agnieszka Jaskulska. Wojciech Gogolewski - jako współgospodarz imprezy - wystartował, zajął siódme miejsce i czuwał nad tym, by superamatorzy dojechali do mety.

Najlepszym żakiem okazał się Bartosz Zaworski. Najmłodszymi zawodnikami niedzielnej imprezy okazali się Basia Gackowska (2001) i Wiktor Hałas (2000).

Puchary, dyplomy i nagrody najlepszym zawodnikom wręczali: prezes Turkowskiego Towarzystwa Cyklistów Dariusz Mikołajewski i prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca Wojciech Gogolewski.

Były też losowane nagrody, aż kilkadziesiąt - w miłej atmosferze, w piknikowej scenerii. Turek zadebiutował udanie w Wielkopolskiej Lidze Masters Thule  w 2007 roku, w czym przede wszystkim duża zasługa Dariusza Mikołajewskiego i skupionych wokół niego pasjonatów kolarstwa. Niedzielne zawody XC o Puchar Wielkopolski odbyły się trzeci rok z rzędu, w których licznie wystartowali miejscowi zawodnicy - w biało-niebieskich strojach Turkowskiego Towarzystwa Cyklistów. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL