R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40497347 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
7 lutego w Poznaniu
zaczyna się wielkopolskie ściganie

 

Bal kolarzy i prezentacja kalendarza imprez 2010

W minioną sobotę (30 stycznia) w Puszczykowie odbył się bal kolarzy MTB. W Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Wielspin przy ulicy Wysokiej 8 pasjonaci rowerów tańczyli w rytm różnych rytmów, rozmawiali i oceniali zdarzenia 2009 roku.

Prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca Wojciech Gogolewski, główny organizator kolarskiego Pucharu Wielkopolski - Thule Cup, zaprezentował kalendarz imprez 2010. Wiadomo już, że pierwsze zawody kolarzy górskich w tym cyklu odbędą się w niedzielę 28 marca w Puszczykowie, następne 3 maja w Gnieźnie. W sumie takich imprez odbędzie się dziesięć.


Ryszard Bruździński (z lewej) i Aleksander Dehmel podczas sobotniego balu w Puszczykowie.

Rowerowa rywalizacja w ramach Pucharu Wielkopolski w 2010 roku toczyć się będzie od marca do października, kolarzy zaś gościć będą także Złotów (9 maja), Poznań/Cytadela (23 maja), Oborniki (30 maja), Chodzież (20 czerwca), Połczyn-Zdrój (10 lipca), Jarocin (21 sierpnia), Dziewicza Góra (29 sierpnia) i Września (9 października). W ubiegłych siedmiu latach w zawodach uczestniczyło kilkuset pasjonatów rowerów górskich, zapewne w tym roku będzie we wszystkich tych miejscach równie tłoczno, barwnie i rodzinnie. I zapewne, jak w ubiegłym roku, czy też wcześniej, w tych rowerowych zmaganiach z terenem i rywalami wezmą udział mieszkańcy innych rejonów kraju.

Nie da się ukryć, że prezentacja Wojciecha Gogolewskiego unaoczniła, jak rozwijała się Wielkopolska Liga Masters MTB przez tych siedem lat, jak do grona utytułowanych zawodników z każdą kolejną imprezą dołączali następni amatorzy i zarazem pasjonaci kolarstwa górskiego. Od kilku lat do Wielkopolski, na zawody w tym cyklu, przyjeżdżają nie tylko Adam Ostrowski z Warszawy, Jan Dymecki z Czaplinka, Rafał Dymek ze Szczecina, Radosław Tecław z Bydgoszczy, czy też Zbigniew Górski z Chełmna. W Puszczykowie w 2008 roku wystartowali Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy 1980 roku - organizator Tour de Pologne i Janusz Kowalski - kolarski mistrz świata z 1974 roku.


42 osoby wzięły udział w kolarskim balu w Puszczykowie.

W balu wziął udział Andrzej Rutkowski, pasjonat rowerów i gór, który w czerwcu 2007 zdobył najwyższą górę Ameryki Północnej - liczący ponad 6000 metrów szczyt McKinley na Alasce, a w roku ubiegłym poznawał przez kilka tygodni Ekwador. Nie zabrakło także, jak w latach poprzednich, Aleksandra Morozowskiego - wielkiego pasjonata rowerów, który jest prezesem firmy DHL - sponsorującej grupę kolarską DHL-Author.

Marek Witkiewicz jest prawnikiem, ma w swym dorobku kilka tytułów mistrza Polski (zarówno w kolarstwie górskim, jak i w przełajach) w kategorii masters i w tym roku zamierza bronić skutecznie na swej klasowej maszynie marki Cannondale (9 kg) krajowego championatu w maratonach MTB.

Jacek Wichłacz, Grzegorz Napierała, Ryszard Bruździński, Aleksander Dehmel, Jarosław Paszczyński, Wojciech Jurasz - bawili się i rozmawiali jak starzy znajomi o kolarstwie, o tegorocznych imprezach Jak mówi Woiciech Gogolewski, w 2010 w Wielkopolsce BĘDZIE SIĘ DZIAŁO.


Marek Witkiewicz zmaga się z kolarskimi rolkami.

W trakcie balu odbył się konkurs jazdy rowerowej na rolkach. Zgłosiło się do niego sześciu chętnych. Wygrał, bo najdłużej utrzymał równowagę, Ryszard Bruździński.

Nie zabraknie imprez kolarstwa przełajowego. Już siódmego lutego w Poznaniu, na terenie ośrodka TKKF, odbędzie się już po raz drugi Memoriał Marka Wawrzyniaka i Zbyszka Jędrzejczaka (tragicznie zmarłych w 2008 roku kolarzy). Tym lutowym spotkaniem tak na dobrą sprawę rozpoczyna się wielkopolskie ściganie na rowerach w 2010 roku. 21 lutego odbędzie się kolejna impreza przełajowa w Gnieźnie, zaś 28 lutego w Dolsku.

Wielkopolskie przełaje

7 lutego - Poznań
21 lutego - Gniezno
28 lutego - Dolsk

Puchar Thule 2010

28 marca - Puszczykowo
3 maja - Gniezno
9 maja - Złotów
23 maja - Poznań/Cytadela
30 maja - Oborniki
20 czerwca - Chodzież
10 lipca - Połczyn-Zdrój
21 sierpnia - Jarocin
29 sierpnia - Dziewicza Góra (mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim)
9 października - Września

BikeCross Maraton Wielkopolska

6 czerwca - Gniezno
11 lipca - Połczyn-Zdrój
8 sierpnia - Suchy Las
12 września - Leszno
26 września - Zielonka

 Ogólnopolskie maratony MTB w Wielkopolsce w 2010

10 kwietnia, Dolsk, organizator Grzegorz Golonko, Mróz S.A., Villa Natura
18 kwietnia, Murowana Goślina, organizator Grzegorz Golonko
25 kwietnia, Chodzież, organizator Czesław Lang
5 września, Swarzędz/Poznań, organizator Maciej Grabek
18 września, Wieleń, organizator Tomasz Kaczmarek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL