R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41696203 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Marek Konwa wygrał w Puszczykowie

 

Dwudziestolatek z Zielonej Góry
startuje w Pucharze Wielkopolski

Marek Konwa kilkanaście dni temu, dokładnie 11 marca, ukończył dwadzieścia lat. Młody kolarz, reprezentant Polski od kilku już lat, wygrał w swym życiu wiele wyścigów. W niedzielę w Puszczykowie, podczas pierwszej edycji Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2010, do długiej listy swych sportowych sukcesów dołożył jeszcze jeden: zwycięstwo w wyścigu elity.

Mieszka w Wilkanowie pod Zieloną Górą. Obecnie reprezentuje grupę kolarską Elettroveneta - Corratec, w barwach której w tym we Włoszech, w trzech wyścigach XC, zajmował w kategorii orlik zawsze drugie miejsce. Wcześniej, 30 stycznia 2010, w czeskim Taborze, podczas przełajowych mistrzostw świata zajął w kategorii U23 piąte miejsce.


Marek Konwa (414) prowadził od startu do mety w pierwszej edycji Pucharu Wielkopolski 2010 w Puszczykowie.

Trenuje kolarstwo już siedem lat, od marca 2003 roku. W swym dorobku ma osiem tytułów mistrza Polski - w zawodach XC, w kolarskich przełajach, także w górskiej jeździe po szosie. Swą przygodę z pięknym sportem rozpoczął od udziału w amatorskiej imprezie, w której zajął drugie miejsce, a do startu w niej zachęcił go ojciec.

Jego trenerem od początku jest Kazimierz Prokopyszyn, zasłużony trener kolarstwa. Marek Konwa wystartował po raz pierwszy, jako zawodnik z licencją, w SkodaAuto Grand Prix MTB - zawodach XC organizowanych przez Czesława Langa. Było to w roku 2003 w Polanicy Zdroju, gdzie zajął wówczas 33. miejsce. Później już było tylko lepiej, coraz lepiej.

W 2005 roku, jako junior młodszy, zdobył trzy tytuły mistrza Polski: w Słubicach - w przełajach, w Sławnie - w zawodach MTB, w Walimiu - w szosowej jeździe go górach. W następnych latach dokładał kolejne tytuły najlepszego w kraju w różnych kategoriach.

Reprezentuje nasz kraj i ostatnio w trzech najważniejszych imprezach międzynarodowych zajmował piąte miejsce w kategorii U23: tak było w lipcu 2009 roku w holenderskim Zoetemeer (Mistrzostwa Europy MTB), we wrześniu 2009 w australijskiej Canberze (Mistrzostwa Świata MTB), tak też i było 30 stycznia w czeskim Taborze (Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Przełajowym).


Marek Konwa na najwyższym miejscu podium. Razem z zawodnikami do pamiątkowego zdjęcia stanęli: bumistrz Puszczykowa Małgorzata Ornoch-Tabędzka i Wojciech Gogolewski - główny organizator imprezy i zarazem prezes TKKF "Pałuki" z Wągrowca.

Ma 176 cm wzrostu, waga jest zmienna (60-65 kg) i zależy od tego, czy więcej trenuje i ściga się, czy też zmniejsza intensywność swego sportowego zaangażowania. Lubi ścigać się po trasach, które wymagają od zawodnika technicznych umiejętności. Deszcz i błoto nie są dlań żadną przeszkodą podczas kolarskiej rywalizacji.

W jego marzeniach pojawia się medal olimpijski i tęczowa koszulka mistrza świata. Zmienia często rowery i już nie jest w stanie policzyć na ilu jeździł. Lubi walczyć, aż do bólu. I zamierza dążyć do wyznaczonych sportowych celów.

Od pewnego czasu odwiedza z przyjemnością nasz region i startuje w Pucharze Wielkopolski, demonstrując swe sportowe możliwości. W maju ubiegłego roku wygrał wyścig elity w Chodzieży, swój sukces powtórzył w październiku 2009 w Wągrowcu. I w niedzielę 28 marca na górkach i wzniesieniach Puszczykowa był nie do pokonania.

 Wyścig elity - wyniki

1. Marek Konwa - Zielona Góra
2. Łukasz Pihulak - Zielona Góra
3. Sebastian Swat - Poznań
4. Radosław Lonka - Września
5. Michał Górniak - Piła
6. Zbigniew Górski - Chełmno

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL