R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41189831 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Rafał Łukawski wygrał wyścig mastersów

 

Udany początek sezonu MTB w Wielkopolsce

W niedzielę kolarze górscy nie tylko z naszego regionu tłumnie zdążali do podpoznańskiego Puszczykowa, by uczestniczyć w inauguracji sezonu MTB w Wielkopolsce. W pierwszej edycji Pucharu Wielkopolski-Thule Cup 2010, udanych zawodach XC, uczestniczyło ponad 250 zawodniczek i zawodników - w tym reprezentanci kraju Weronika Rybarczyk i Marek Konwa.


Rafał Łukawski (501) odniósł kolejne zwycięstwo w swej kolarskiej karierze. I to w spektakularny sposób.

W najliczniej obsadzonym wyścigu, mastersów - panów po trzydziestym roku życia, wystartowało 101 mastersów czterech kategorii. Mieli oni do pokonania pięć rund o długości 4 km każda. Od początku najszybciej ruszył Gerard Wlekły z Kościana, który pociągnął za sobą Pawła Bobera z Poznania, Rafała Łukawskiego z Poznania, Adama Ostrowskiego z Warszawy. Z nimi, w odstępach kilku i kilkunastometrowych jechali następni zawodnicy.

– Pierwszą rundę prowadziłem sam, nie oglądając się do tyłu - powiedział już na mecie Gerard Wlekły, który w tym roku, jesienią, ukończy pięćdziesiąt lat. – Drugą rundę również pojechałem nie kunktatorsko, tylko na całego, nie oglądajac się specjalnie do tyłu. I cały czas byłem na prowadzeniu. Dopiero na trzeciej rundzie do przodu wyskoczył Rafał Łukawski, za nim podążyli Paweł Bober i Adam Ostrowski. Ja jechałem za nimi i nie dałem się wyprzedzić żadnemu innemu mastersowi - powiedział Gerard Wlekły.


Paweł Bober (Corratec Team Poznań) zajął drugie miejsce w wyścigu mastersów.

Rafał Łukawski, rocznik 1971, był w niedzielę nie do pokonania. I wygrał wyścig mastersów w pięknym stylu. Uczestnik imprez MTB od kilkunastu już lat, trener kolarskiej młodziezy spod znaku Taris Puszczykowo, zwycięzca wielu wyścigów, miał w niedzielę chwile satysfakcji.

– Solidnie przepracowałem zimę, nie sądziłem, że będę tak szybko i dynamicznie jechał po swój sukces - powiedział animator sportu, który kilka ładnych lat temu zaszczepił pasję rowerowych zmagań ludziom w Puszczykowie.


Prawie stu mastersów na starcie. Takie wyścigi, dla tej kategorii wiekowej, odbywają się tylko w Wielkopolsce.

Za Rafałem Łukawskim - w wyścigu mastersów - kolejno wjeżdżali na linię mety: 2. Paweł Bober (Poznań), 3. Adam Ostrowski (Warszawa), 4. Gerard Wlekły (Kościan), 5. Bartłomiej Lewandowski (Warszawa), 6. Mateusz Langowski (Gorzów Wielkopolski), 7. Andrzej Kiejnowski (Radomin), 8. Maciej Zabłocki (Rosnówko), 9. Marek Witkiewicz (Poznań), 10. Remigiusz Kuźmicki (Szczecin).


Panie masters w dobrej formie czekały na start.

Co tu dużo mówić, ścigało się na całego prawie stu mastersów - i to na całego z całego kraju. Warszawę reprezentowali: Adam Ostrowski, Roman Panek i Bartłomiej Lewandowski, Andrzej Jaroszonek Barlinek, Jan Dymecki Czaplinek, Maciej Kubicz Tomaszów Mazowiecki, Tomasz Urbanowicz i Tomasz Miara Wrześnię, Piotr Nowacki Piłę, Radosław Hulewicz Środę Wielkopolską, Radosław Jaskulski Gniezno, Krzysztof Torzyński Międzyrzecz, Zdzisław Pihulak Żary, Tomasz Kaczmarek Wieleń nad Notecią, Franciszek Sawicki Konin.

Supermasters - wyniki

1. Rafał Łukawski - Poznań
2. Paweł Bober - Poznań
3. Adam Ostrowski - Warszawa
4. Gerard Wlekły - Kościan
5. Bartłomiej Lewandowski - Warszawa
6. Mateusz Langowski - Gorzów Wielkopolski
7. Andrzej Kiejnowski - Radomin
8. Maciej Zabłocki - - Rosnówko
9. Marek Witkiewicz - Poznań
10. Remigiusz Kuźmicki - Szczecin

Masters I (30-39 lat) - wyniki

1. Rafał Łukawski - Poznań
2. Adam Ostrowski - Warszawa
3. Bartłomiej Lewandowski - Warszawa
4. Mateusz Langowski - Gorzów Wielkopolski
5. Andrzej Kiejnowski - Radomin
6. Maciej Zabłocki - Rosnówko
 

Masters II (40-49 lat) - wyniki

1. Paweł Bober - Poznań
2. Gerard Wlekły - Kościan
3. Remigiusz Kuźmicki - Szczecin
4. Piotr Schondelmeyer - Poznań
5. Andrzej Dondajewski - Poznań
6. Tomasz Urbanowicz - Września

Masters III (50-55 lat)

1. Marek Witkiewicz - Poznań
2. Jan Zozuliński - Poznań
3. Andrzej Jaroszonek - Barlinek
4. Marian Kłos - Zbąszynek
5. Janusz Przybysz - Koło
6. Zdzisław Pihulak - Zielona Góra

Masters IV (56 lat i więcej)

1. Jerzy Kaźmierczak - Swarzędz
2. Jan Dymecki - Czaplinek
3. Jacek Wichłacz - Poznań
4. Grzegorz Napierała - Bolechówko
5. Eugeniusz Niedzielski - Poznań
6. Aleksander Dehmel - Złotoryjsko

W pozostałych kategoriach zwyciężali: elita - Marek Konwa (Zielona Góra), junior - Oskar Pluciński (Konin), junior młodszy - Rafał Stanisławski (Koźminek), młodzik- Dawid Wieczorkiewicz (Piła), żak - Przemysław Kuświk (Jarocin), kobiety - Weronika Rybarczyk (Poznań), kobiety masters I (1970-1979) - Małgorzata Zellner (Poznań), kobiety masters II (1969 i starsze) - Ewa Karpienia (Gryfino), juniorki - Łucja Pietrzak (Koźminek), młodziczki - Marlena Wawrzyniak (Koźminek), żaczki - Anna Płatek (Leszno).

Piękne puchary najlepszym wręczali: burmistrz Puszczykowa Małgorzta Ornoch-Tabędzka i starosta poznański Jan Grabkowski. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL