R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40956292 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Udane zawody XC w Złotowie

 

Trzy zwycięskie wyścigi rodziny Swatów

W niedzielę w Złotowie odbyła się trzecia edycja zawodów w kolarstwie górskim o Puchar Wielkopolski - Thule Cup 2010. W imprezie o charakterze międzynarodowym w głównych wyścigach triumfowali: Radosław Tecław - elita mężczyzn, Joanna Teofilak - kobiety, Adam Ostrowski - mastersi, Sylwester Swat - junior, Marcin Rutkowski - junior młodszy. Ścigało się prawie 150 zawodniczek i zawodników.

 
Najlepsi mastersi złotowskiej imprezy (od lewej): Bartłomiej Lewandowski, Adam Ostrowski, Marcin Wichłacz, za Piotra Nowackiego miejsce zajął Rafał Przybylski, za męża Dariusza Petroczko żona Patrycja, Andrzej Kiejnowski i Jan Zozuliński. Pierwszy z lewej Mariusz Walter, prezes LKS Drogowiec Złotów.

Dziś w Złotowie pogoda wręcz zachęcała do ścigania się na rowerach górskich i z tej możliwości i okazji skorzystało grubo ponad sto osób. Niektóre z nich na miejsce startu, do pięknego parku miejskiego przy amfiteatru, musiały pokonać aż kilkaset kilometrów.

Jednym z nich był Adam Ostrowski z Warszawy. Masters ze stolicy od ładnych już kilku lat przyjeżdża na zawody XC do Wielkopolski. W większości z nich przyjeżdża w czołówce. Dziś, 9 maja 2010, pan Adam świętował na Ziemi Złotowskiej swój wielki sukces.

Wystartowało dokładnie czterdziestu panów po trzydziestym roku życia. Ruszali w trasę nieopodal amfiteatru i Jeziora Miejskiego. Po krótkiej rundzie rozjazdowej mieli oni do pokonania siedem rund, każda o długości około 3 kilometrów.

Adam Ostrowski (503 - 1976) prowadził od początku, za nim początkowo na drugim miejscu jechał Piotr Nowacki z Piły (511 - 1971), za nim Barłomiej Lewandowski z Warszawy (508 - 1977). Był to bardzo piękny wyścig, w którym znów, jak przed sześcioma dniami w Gnieźnie (3 maja), triumfowali reprezentanci stolicy.


Ostatnie chwile przed startem mastersów: Piotr Nowacki (511), Bartłomiej Lewandowski (508) i Adam Ostrowski (503).

– Wygrałem w Złotowie. Bardzo się cieszę. Przyjeżdżam od wielu lat na zawody XC w Wielkopolsce, po raz ostatni wygrałem tu w 2006 roku - powiedział Adam Ostrowski, który - jesli dobrze pamiętam, był pierwszym reprezentantem Warszawy w naszych wielkopolskich wyścigach kolarzy górskich.

Zadowolony był również zdobywca drugiego miejsca w wyścigu mastersów - Bartłomiej Lewandowski z Warszawy jest adwokatem, od pięciu lat ściga się na rowerach i czyni to wyśmienicie. Dziś był drugi w Złotowie, był także drugi sześć dni temu w Gnieźnie. Pan mecenas ma rower górski z górnej półki, ma także świadomość, że trzeba trenować i ćwiczyć, by mieć wyniki.


Najlepsi zawodnicy kategorii elita i rodzina państwa Swatów w komplecie.

Poznaniak Marcin Wichłacz (529 - 1979) był trzeci i myślę, że ten wynik uzna za sukces. Piotr Nowacki był czwarty (dziś obchodził 39. urodziny i jego podopieczni z Piły zaśpiewali mu sympatyczne "Sto lat"), za nim uplasował się Dariusz Petroczko (502 - 1972) ze Śremu, szósty był Andrzej Kiejnowski (528 - 1977) z Radomina.

Bohaterami imprezy w Złotowie, to nie ulega wątpliwości, była rodzina państwa Swatów z Poznania - Przeźmierowa. Pani Edyta jest lekarzem i wygrała rywalizację w kategorii masters II, jej mąż Jacek (także lekarz) wygrał wyścig masterów w kategorii MII (1960-1969), zaś ich młodszy syn Sylwester triumfował wśród juniorów. Trzy razy przedstawieciele rodziny Swat stawali na najwyższym miejscu podium, zaś Sebastian Swat (starszy syn) zajął trzecie miejsce w prestiżowej rywalizacji elity.

Mastersi z Warszawy, rodzina państwa Swatów i dwanaścioro najmłodszych dzieci do lat dziesięciu - dla każdego było dziś miejsce, by rywalizować, ścigać się, uczestniczyć w imprezie, która zapadnie w pamięć wielu ludziom.

Zbigniew Betscher (1948) ze Złotowa dziś sprawił sobie wielką radość. W wyścigu najstarszych mastersów wygrał zdecydowanie, ale w otwartej klasyfikacji open, bez podziału na kategorie wiekowe, zajął dziesiąte miejsce.

Przed laty złotowianin, były kolarz szosowy, przyszedł na zawody XC jako kibic. Podpatrywał pasjonatów MTB, pytał o rower górski i deklarował, że być może, że być może ... wystartuje.

Zbigniew Betscher jechał dziś jak natchniony na swej Ziemi Złotowskiej. I był dla starosty złotowskiego Mirosława Jaskólskiego, kibiców ze Złotowa i okolic - bohaterem. Znalazł się w pierwszej dziesiątce.

Każdy wyścig - inni bohaterowie, niezmiennie duże emocje. Takich też przysporzyły dzieci - w liczbie dwnaścioro, które rozpoczęły niedzielną imprezę w blasku słońca, rodzicielskich emocji i sympatii całej społeczności MTB, która w niedzielę była obecna w Złotowie.

Szersza relacja ze Złotowa na stronie Wielkopolska Liga Masters 2009 i 2010/ Zwycięskie wyścigi rodziny Swatów

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL