R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40930261 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-21
Udane zawody XC na torze motocrosowym
nad Wartą w Obornikach

 

Czwarta edycja Pucharu Wielkopolski 2010


44 mastersów ścigało się dziś, 30 maja, w Obornikach.

Na torze motocrosowym w Obornikach wyznaczyli sobie dziś spotkanie najlepsi kolarze górscy Wielkopolski. Ścigali się tuż nad Wartą przez kilka godzin we wszystkich kategoriach wiekowych. Na zawody XC Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2010 przyjechali także kolarze górscy z Kaliningradu oraz wielu miast z Polski. Największe wrażenie na kibicach wywarli Radosław Tecław z Bydgoszczy - elita, Rafał Chmiel ze Strzelec Krajeńskich - mastersi i junior Dawid Małecki z Bytowa.

Wojciech Gogolewski, prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca i zarazem główny organizator Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2010, marzył tylko o tym, by w niedzielę nie padało, by poziom wód w Warcie nie zagroził imprezie sportowej. I choć minimalnie i przez kilkanaście minut kropił deszcz, to warunki rywalizacji kolarzy górskich były wprost idealne.

Jak zawsze, najliczniej obsadzony był wyścig mastersów. Zgłosiło się 45 panów po trzydziestym roku życia, wystartowało 44. Ruszali szeroko, jak w żadnym innym wyścigu, prawie ławą na szerokość dwudziestu metrów.

Osiem rund po 3 kilometry każda. Bohaterem dnia był Rafał Chmiel (1976, Strzelce Krajeńskie), który praktycznie prowadził od pierwszego podjazdu do końca wyścigu. I wygrał w rywalizacji mastersów.


Radosław Tecław wygrał wyścig elity. Mieszka w Bydgoszczy i reprezentuje Corratec Team Poznań.

prada outlet – Fajna trasa, myślałem sobie, że będę miał więcej rywali. Kibice nie mogli narzekać, wszystko widzieli jak na dłoni - powiedział nauczyciel, wuefista Rafał Chmiel. Reprezentuję 2x3 Bike Team z Krzęcin. Przyjechałem z prezesem firmy 2x3 Jackiem Kuzyninem (39 lat), który też wystartował w dzisiejszych zawodach XC.

– Z kolarstwem wziąłem ślub w 1991 roku. Dziesięć lat później rozstałem się z tym pięknym sportem, wróciłem do niego w 2007 roku - podkreślił Rafał Chmiel, który nie wykluczył kolejnych startów w Wielkopolsce. Być może w gnieźnieńskim maratonie MTB 6 czerwca.

Drugie miejsce zajął Roman Kołodziejczyk z Chodzieży. Prezes Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego, który tak znakomicie startuje w Skandia Maraton Lang Team, był dziś drugi w wyścigu mastersów i pierwszy w swej kategorii M2.

– Ostatni raz startowałem w Pucharze Wielkopolski przed rokiem, w Chodzieży - powiedział Roman Kołodziejczyk. – Planowałem wyjazd do Nałęczowa na Skandia Maraton Lang Team, ale impreza w tym uzdrowisku z uwagi na powódź została przełożona na 3 lipca. Cieszę się ze swej dyspozycji sportowej, z drugiego miejsca w open i pierwszego w swej kategorii. Za tydzień być może wystartuję w gnieźnieńskim maratonie MTB - podkreślił Roman Kołodziejczyk, którego syn Bartosz robi furorę w Skandia Maraton Lang Team: wygrał dwa razy na Mini - w Chodzieży i w Białowieży.

Trzeci w wyścigu masters był Marcin Wichłacz. Przyjechał na zawody z żoną Małgorzatą, córką Gabrysią. I cieszył się bardzo z tego trzeciego miejsca.

Oborniki - supermasters

1. Rafał Chmiel, Strzelce Krajeńskie
2. Roman Kołodziejczyk, Chodzież
3. Marcin Wichłacz, Poznań
4. Piotr Nowacki, Piła
5. Dariusz Petroczko, Śrem
6. Mateusz Niedbała, Murowana Goślina
7. Andrzej Kiejnowski, Radomin
8. Maciej Kubicz, Tomaszów Mazowiecki
9. Wojciech Steinke, Piła
10. Andrzej Jaroszonek, Barlinek

Masters I (30-39 lat)

1. Rafał Chmiel
2. Marcin Wichłacz
3. Piotr Nowacki
4. Dariusz Petroczko
5. Mateusz Niedbała
6. Andrzej Kiejnowski

Mastersi II (40-49 lat)

1. Roman Kołodziejczyk
2. Andrzej Dondajewski
3. Tomasz Urbanowicz
4. Roman Grzemski
5. Piotr Schondelmeyer
6. Jacek Swat

Mastersi III (50-55 lat)

1. Andrzej Jaroszonek
2. Jan Zozuliński
3. Janusz Przybysz
4. Marek Zaworski
5. Krzysztof Letkarski
6. Ryszard Bruździński

Mastersi IV (56 lat i więcej)

1. Jacek Wichłacz
2. Grzegorz Napierała
3. Eugeniusz Niedzielski
4. Wojciech Przybylski
5. Andrzej Maziarz
6. Wiesław Wiącek

Wyścig elity był popisem Radosława Tecława z Bydgoszczy. 22-latek startuje w barwach Corratec Teamu i w tym roku dał się pokazać z dobrej strony w wielu wyścigach XC, jak i maratonach MTB. W Obornikach nie miał godnego siebie konkurenta i zdecydowanie wygrał. Drugi był Sebastian Swat z Przeźmierowa, trzeci Michał Górniak z Piły, przy czym ci dwaj ostatni zawodnicy przez dziewięć rund zmieniali się na drugim miejscu i do końca o nie zaciekle walczyli.

Elita

1. Radosław Tecław
2. Sebastian Swat
3. Michał Górniak
4. Zbigniew Górski
5. Władimir Łoginow
6. Przemysław Filipek

Najlepszym juniorem obornickiej imprezy okazał się Dawid Małecki z Bytowa przed Sylwestrem Swatem z Przeźmierowa i Bartłomiejem Dąbrową z Piły. Przez trzy czwarte dystansu prowadził w tej kategorii Sylwester Swat, ale na przedostatnim okrążeniu wyprzedził go 18-letni zawodnik z Bytowa, jego trenerem jest Tomasz Natkaniec, i wygrał.

Juniorzy

1. Dawid Małecki
2. Sylwester Swat
3. Bartłomiej Dąbrowa
4. Patryk Powałowski
5. Patryk Gogolewski
6. Radosław Zaworski

W pozostałych kategoriach zwyciężali: elita kobiet - Joanna Wąsiel (Poznań), juniorka - Wiktoria Magnucka (Piła), junior młodszy - Mirosław Płotka (Bytów), panie masters II - Ewa Karpienia (Szczecin), młodzik - Kamil Małecki (Bytów), żaczki - Anna Płatek (Leszno), żak - Eryk Ostrowski (Września), dzieci do lat dziesięciu - Mateusz Tutkalik (Głogów). Łącznie wystartowało 128 zawodniczek i zawodników.

Puchary i statuetki najlepszym wręczał wicestarosta powiatu obornickiego Przemysław Gronostaj, w przeszłości kolarz LKS Wielkopolska, zaś wiele nagród było losowanych wśród uczestników niedzielnych zmagań. Ich fundatorem było Przedsiębiostwo Wielobranżowe Heros z Obornik; kosiarka przypadła Mariuszowi Dąbrowie z Piły, rower - Adamowi Frątczakowi ze Środy Wielkopolskiej.
 

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL