R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824655 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
24 lipca maraton MTB w Mosinie

 

Powstaje kalendarz imprez kolarstwa
górskiego 2011 roku w Wielkopolsce


Zofia Springer jest burmistrzem Mosiny od 2002 roku, kocha jazdę na rowerze i jest życzliwa przeprowadzeniu wielkiej imprezy MTB w 2011 roku w mieście przylegającym do Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Zofia Springer jest burmistrzem od ośmiu lat, od 2002 roku. Przez dwie kadencje włodarzy miastu i gminie Mosina z sukcesami, mając zarazem świadomość, ile trzeba jeszcze pracy wykonać i zrobić, by Rzeczpospolita Mosińska była na medal. We wszelkich wymiarach.

Ukończyła Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Później jeszcze zdecydowała się na studia podyplomowe - z zakresu pedagogiki oraz zarządzania. Miała 27 lat, gdy została dyrektorem szkoły w Mosinie. Znanej w mieście i położonej o kilkanaście metrów od kościoła pod wezwaniem świętego Mikołaja.

– Budżet szkoły wynosił dwa miliony złotych, pracowało w niej sześćdziesiąt osób - podkreśla pani burmistrz, która szkole przy Kościelnej szefowała ponad dobre dwadzieścia lat.

– Był to czas intensywnej pracy i także odpoczynku. Podczas wakacji brałam rower i z synem Thorvaldem jechałam przez Polskę. Później prawie te same trasy powtarzałam z córką Gizelą. W sumie, jakby nie liczyć, było tych wypraw rowerowych po kraju dwanaście-trzynaście. Poznałam dobrze zachodnią i północną cześć Polski, Mazury i Warmię.

– Z pozycji siodełka rowerowego widać piękno rodzimego krajobrazu, jak i można z własnymi dziećmi spędzać w możliwie jak najlepszy sposób wakacje - podkreśla pani burmistrz, która w tym roku gościła na Ziemi Mosińskiej uczestników rowerowego rajdu Radia "Merkury", także znaną poza granicami Wielkopolski grupę "Żwawych Dziadków" ze Śremu, wspomogła imprezę kolarstwa górskiego w podpoznańskim Wiórku.

– W tym roku byłam na Bornholmie i poznałam tą wyspę, choć nie na rowerze. Jeżdżę po świecie, patrzę na ścieżki rowerowe i podpatruję, by na terenie gminy Mosina także i takie powstawały. Dziś rowerzysta spokojnie dojedzie z Drużyny przez Krosno do Mosiny, także z Mosiny do Puszczykówka, jeszcze inna wiedzie w stronę Śremu. Mamy się czym pochwalić w tym względzie.

Wczoraj, w środę 17 listopada, w Urzędzie Miejskim w Mosinie odbyło się spotkanie, podczas którego burmistrz Zofia Springer, jej zastępca Przemysław Pniewski i prezes ogniska TKKF "Pałuki" Wojciech Gogolewski ustalili, że 24 lipca 2011 roku w Mosinie odbędzie się maraton MTB.

Zamiast komentarza

Poznań z dwóch stron otaczają piękne tereny zielone: Puszcza Zielonka (na północ od miasta) i Wielkopolski Park Narodowy (na południe).

Murowana Goślina jest miejscem, gdzie od 2006 roku organizowane są ogólnopolskie maratony MTB. Uczestniczy w nich za każdym razem prawie tysiąc ludzi. 10 kwietnia 2011 taka impreza odbędzie się już po raz szósty.

Teraz czas na to, by podobna impreza odbyła się w Mosinie, ładnym miejscu, u wrót Wielkopolskiego Parku Narodowego. W środę 17 listopada zapadła decyzja, że mosiński maraton MTB odbędzie się 24 lipca 2011. Wiadomość ta ucieszy fanów kolarstwa górskiego z Poznania i okolic, którzy wiedzą aż nadto dobrze, że jazda po ścieżkach i bezdrożach WPN jest zawsze przeżyciem.
 

xxx

Maraton MTB 24 lipca 2011 roku w Mosinie. To już postanowione. Wojciech Gogolewski, główny organizator imprez rowerowych w Wielkopolsce, tworzy kalendarz imprez, które odbędą się w 2011 roku.

Pierwsze zawody XC o nazwie Thule Cup 2011, to już dziewiąty sezon, odbędą się 3 kwietnia w Lesie Moraskim (154 metry nad poziomem morza - najwyższe wzniesienie wokół Poznania). Pierwsze zawody szosowe 15 maja w Gnieźnie.

Czerwiec będzie miesiącem mistrzostw Wielkopolski: 5 w Gnieźnie odbędą się mistrzostwa naszego regionu w maratonach MTB, zaś tydzień później (12) mistrzostwa XC na Dziewiczej Górze.

Sucholeski maraton MTB na zmęczenie odbędzie się 7 sierpnia 2011. Finał maratonów MTB 2011 zostanie przeprowadzony 25 września w Łopuchowie na terenie Puszczy Zielonka, zaś przyszłoroczny finał Thule Cup 8 października na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno Wypoczynkowego Wielspin w Puszczykowie. 

Tekst napisany 18 listopada 2010  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL