R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40476764 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
5 czerwca 2011 władze Mosiny
zapraszają na maraton MTB

 

Dwa dystanse do wyboru: 37 lub 74 km


Wielkopolski Park Narodowy jest zachwycająco piękny o każdej porze roku.

To może być jeden z najciekawszych maratonów MTB w Wielkopolsce. I to nie tylko w tym roku. Czynnikiem o tym przesądzającym, w pierwszej kolejności, jest przepiękna okolica - a mianowicie tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego. 5 czerwca 2011 roku o godzinie jedenastej rozpocznie się jazda na całego, do wyboru będą dwa dystanse - 37 lub 74 kilometry. Miejsce startu i meta - podpoznańska Mosina, miasto znane z historii, dziś tętniące życiem i dynamizmem gospodarczym, proponujące także niebanalne inicjatywy.

Niedzielę 5 czerwca 2011 warto już wpisać do swych kalendarzy, gdyż tego dnia odbędzie się maraton MTB w Mosinie. Organizuje go niezastąpiony Wojciech Gogolewski we współpracy z władzami podpoznańskiego miasteczka.

I choć przed organizatorami jest jeszcze wiele spraw do uzgodnienia i załatwienia, wiadomo jednak, że w pierwszą czerwcową niedzielę pasjonaci MTB spotykają się na mosińskim Pożegowie. W tym miejscu będzie biuro zawodów i meta.

Zawodnicy przed startem zjadą z Pożegowa do Mosiny, pokażą się jej mieszkańcom, zatoczą koło ulicami miasta i ... Start nastąpi o godzinie 11.00 na wysokości torów kolejowych (nieczynna linia do Osowej Góry) i maratończykom MTB przyjdzie na dobry początek zmierzyć się z kilometrowym podjazdem.


Dzisiejsze spotkanie w mosińskim Urzędzie Miasta: burmistrz Zofia Springer (od prawej), Marlena Chmielewska, Przemysław Pniewski, Karolina Adamczyk i Wojciech Gogolewski.

Kiedy dotrą na Pożegowo, skręcą w lewo, by pomknąć w stronę jeziora Kociołek, dalej w stronę Witobla, Trzebawia, Szreniawy i stamtąd w kierunku Puszczykowa i mety. Po 37 kilometrach osiągną ją ci, którzy zdecydują się na dystans krótszy, dwie rundy przyjdzie pokonać kolarskim herosom.

Dzisiaj w Mosinie, w Urzędzie Miasta, odbyło się spotkanie, podczas którego ustalono termin imprezy (pierwotnie planowano ją na 24 lipca), dystanse oraz miejsce startu i metę. Burmistrz Mosiny Zofia Sprigner, pierwszy jej zastępca Przemysław Pniewski, szefowa Biura Promocji i Komunikacji Społecznej UM Marlena Chmielewska, szefowa Gminnego Centrum Informacji Karolina Adamczyk oraz prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca Wojciech Gogolewski, otóż wszyscy oni zapraszają pasjonatów MTB na czerwcową imprezę do miasta, o którym kiedyś pisał Jan Chryzostom Pasek, gdzie w XIX wielu Polacy pięknie bili się o wolność, i gdzie może się narodzić kultowy w Wielkopolsce maraton na rowerach górskich. 
 

Rolex Replica Watches Rolex Replica

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL