R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40930255 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-21
Dziesięć edycji wyścigów XC
od kwietnia do października

 

Wielkopolska Liga Masters 2011

 
Zawody mastersów gromadzą na starcie dużo zawodników. 1 kwietnia 2007 w Puszczykowie, na zdjęciu, wystartowało ponad stu panów po trzydziestym roku życia.

GogolMTB - Wielkopolska Liga Masters w głównej mierze kojarzy się z cyklem wyścigów XC, które nieprzerwanie od 8 lat odbywają się pod nazwą Thule Cup. Również w tym roku pasjonaci XC będą mieli okazję rywalizować w 10 wyścigach o Puchar Thule. Pierwsza impreza w tym cyklu odbędzie się 3 kwietnia w Gnieźnie, finał nastąpi w październiku w Puszczykowie.

Pasjonaci jazdy na rowerach górskich nadal będą jeździć pod hasłem ,,Szukamy Talentów Londyn 2011” a w tym roku jako potwierdzenie, że nie jest to pustosłowie pomoże nam (Wielkopolanom) Marek Konwa. Jeżeli nie nastąpi żaden kataklizm, będzie on walczył o olimpijskie laury w Londynie w przyszłym roku a do tego czasu szlifował formę również na naszych wyścigach. I nie jest to jedyny zawodnik tej klasy, który zapowiada walkę o o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej ThuleCup 2011.

Będzie się działo…

Może się wydawać, że XC MTB ma swoje miejsce wyłącznie w górach, jednak po tylu latach organizowania wyścigów, mam kilka spostrzeżeń. Nie mamy możliwości konkurowania z takimi miejscami, jak Polanica-Zdrój, Świeradów-Zdrój czy też Jelenia Góra, jednak oprócz walorów terenowych w wyścigu liczy się również rywal a tych w Wielkopolsce nie brakuje.

Ponieważ jako organizatorzy niezależni, nie mamy narzuconych z góry schematów na przeprowadzenie wyścigu, na naszych zawodach nie brakuje rywalizacji. Możliwość łączenia różnych kategorii wiekowych w jednym wyścigu, czy też możliwość decydowania o rozgrywaniu wyścigów na krótszych rundach, powoduje to, że każdy wyścig jest dla wszystkich emocjonujący: dla kibica - bo jest walka i dla zawodnika, bo zawsze jest do kogo się ścigać. Od trzech lat mastersi ścigają się w kategorii OPEN w jednym wyścigu. Efekt? Od startu do samej mety zawsze jest ktoś obok.

W tym roku podobnie będzie w kategoriach: junior i elita. Dotychczas startowali w jednym wyścigu, juniorzy minutę później. W efekcie najlepsi juniorzy dość szybko dochodzili mniej wprawionych zawodników elity, jednak najlepszych już nie mogli doścignąć. W tym roku tylko podczas pierwszego startu w Gnieźnie kolarze elity i juniorzy jeszcze pojadą według starej procedury, od drugiego wyścigu w Wągrowcu mała rewolucja: elita i juniorzy będą starować na takim samym dystansie, co pozwoli wszystkich sklasyfikować według możliwości i w efekcie najlepsi juniorzy zostaną ,,przemieszani” na linii startu z zawodnikami elity. W efekcie, będzie można zweryfikować, kto co jedzie oraz na koniec sezonu nagrodzić nie tylko najlepszych zawodników dwóch kategorii: junior oraz elita, ale również wyłonić poszerzoną specjalną kategorie ,,Orlik U 17-21” I jeszcze jedna nowość: w 2011 roku zostanie wprowadzona klasyfikacja drużynowa.

Oprócz wyścigów XC mamy do zaoferowania jeszcze inne imprezy: Grand Prix Wielkopolski w Maratonach MTB oraz cykl wyścigów (nie maratonów!) szosowych ,,SzosaWielkopolska 2011”.

Na maratony MTB składać się będzie 7 imprez. Pierwsza z nich odbędzie się w Połczynie-Zdroju (3 maja), finał został wyznaczony na 25 września w Puszczy Zielonka. Podsumowaniem całości i wręczenie nagród za klasyfikację generalną w poszczególnych kategoriach nastąpi, jak zwykle, na Gali Rowerowej w połowie października w Murowanej Goślinie.

Szosa Wielkopolska 2011 to wyścigi ze startu wspólnego OPEN na dystansie około 70 km (naturalnie oprócz klasyfikacji OPEN również będą nagradzane inne kategorie wiekowe, kobiety OPEN także ). Zaczynamy w Gnieźnie 15 maja a po drodze Mogilno (trasa Mistrzostw Polski Masters 2009 ), także Dolsk (trasa Mistrzostw Polski elity 2009) oraz finał w Wągrowcu. Wyścigi będą rozgrywane na rundach od 12 do 15 kilometrów, przewidziana w trakcie każdej imprezy lotna premia.

Zapraszam Wojciech Gogolewski!

Puchar Wielkopolski - Thule Cup 2011
1. 3 kwietnia Thule Cup 2011 Gniezno
2. 8 maja Thule Cup 2011 Wągrowiec OSiR
3. 29 maja Thule Cup 2011 Oborniki
4. 12 czerwca Thule Cup 2011 Chodzież
5. 19 czerwca Thule Cup 2011 Dziewicza Góra Mistrzostwa Wlkp. w XC
6. 3 lipca Thule Cup 2011 Żerków
7. 14 sierpnia Thule Cup 2011 Połczyn-Zdrój
8. 3 września Thule Cup 2011 Jarocin
9. 2 października Thule Cup 2011 Września
10. 9 października Thule Cup 2011 Puszczykowo

Wielkopolskie maratony MTB 2011
11. 3 maja G. P. Wlkp. MTB Połczyn-Zdrój
12. 22 maja G. P. Wlkp. MTB Gniezno Mistrzostwa Wlkp. w Maratonach MTB
13. 5 czerwca G. P. Wlkp. MTB. Mosina Pożegowo
14. 7 sierpnia G. P. Wlkp. MTB Suchy Las
15. 21 sierpnia G. P. Wlkp. MTB Hermanów Maraton
16. 11 września G. P. Wlkp. Koło
17. 25 września G. P. Wlkp. Łopuchowo Puszcza Zielonka

Wielkopolska szosa 2011
18. 15 maja Szosa Wielkopolska Gniezno
19. 26 czerwca Szosa Wielkopolska Dolsk
20. 17 lipca Szosa Wielkopolska Mogilno
21. 18 września Szosa Wielkopolska Wągrowiec

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL