R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41145672 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-15
Oborniki czekają na kolarzy górskich

 

W niedzielę trzecia edycja
Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2011


Tak było przed rokiem, 30 maja 2010. Za chwilę start mastersów.

W najbliższą niedzielę (29 maja) w Obornikach odbędą się zawody MTB w ramach Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2011, będące zarazem otwartymi mistrzowskimi Ziemi Obornickiej w kolarstwie górskim. Startować mogą zawodnicy z licencjami, jak i amatorzy - i to we wszystkich kategoriach wiekowych, od żaków i dzieci poczynając.

 

Zawody zostaną rozegrane na miejscowym torze motocrossowym. Wyścig odbędzie się na rundach o długości około 3200 metrów. Pierwszy wyścig (dzieci) o godz. 10.45. Mastersi rozpoczną rywalizację o 13.30, natomiast juniorzy i zawodnicy elity o 15.

xxx

Prawie przed rokiem, 30 maja 2010, w Obornikach odbyła się czwarta edycja zawodów w kolarstwie górskim o Puchar Wielkopolski - Thule Cup 2010. W udanej imprezie o charakterze międzynarodowym, z Kaliningradu przyjechało trzech Rosjan, uczestniczyło 128 zawodniczek i zawodników.

W głównych wyścigach triumfowali: elita mężczyzn - Radosław Tecław (Bydgoszcz), mastersi I (30-39 lat) - Rafał Chmiel (Strzelce Krajeńskie), junior - Dawid Małecki (Bytów), junior młodszy - Mirosław Płotka (Bytów), kobiety - Joanna Wąsiel (Poznań).

W tradycyjnie najliczniej obsadzonym wyścigu, mastersów, wystartowało 44 panów po trzydziestym roku życia. Ruszali w trasę na miejscowym torze motocrosowym. Runda liczyła trzy kilometry i musieli ich pokonać osiem. Wygrał Rafał Chmiel.

W pozostałych kategoriach triumfowali: panie masters II (1969 i starsze) - Ewa Karpienia (Szczecin), juniorka - Wiktoria Magnucka (Piła), masters II (40-49 lat) - Roman Kołodziejczyk (Chodzież), masters III (50-55 lat) - Andrzej Jaroszonek (Barlinek), masters IV (56 lat i więcej) - Jacek Wichłacz (Poznań), młodzik - Kamil Małecki (Bytów), żak - Eryk Ostrowski (Września), żaczka - Anna Płatek (Leszno). Ścigały się także dzieci do lat dziesięciu.

Udaną imprezę zorganizowali wspólnie Starostwo Powiatowe w Obornikach, Motoklub Oborniki i ognisko TKKF "Pałuki" z Wągrowca. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL