R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686055 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Radek Tecław najlepszy
na motocrossowym torze

 

Udane zawody MTB w Obornikach

W niedzielę w Obornikach odbyła się trzecia edycja zawodów w kolarstwie górskim o Puchar Wielkopolski - Thule Cup 2011. W udanej imprezie o charakterze międzynarodowym, z Kaliningradu przyjechało dwóch Rosjan, uczestniczyło ponad sto zawodniczek i zawodników (dokladnie 136).

W głównych wyścigach triumfowali: elita mężczyzn - Radosław Tecław (Bydgoszcz), mastersi I (30-39 lat) - Radek Lonka (Września), junior - Sylwester Swat (Poznań), junior młodszy - Dawid Wieczorkiewicz (Piła), kobiety - Magdalena Hałajczak (Poznań).


Radek Tecław w sobotę 28 maja w Nałęczowie był trzeci w Pucharze Polski profesjonalistów, dzień później w pięknym stylu wygrał w Obornikach wyścig XC w kategorii elita (na zdjęciu).

W tradycyjnie najliczniej obsadzonym wyścigu, mastersów, wystartowało prawie 50 panów po trzydziestym roku życia. Ruszali w trasę na miejscowym torze motocrosowym, który od jesieni ubiegłego roku jest modernizowany, by godnie w 2012 roku przyjąć najlepszych specjalistów tej dyscypliny sportu podczas mistrzostw Europy. Runda liczyła 3200 metrów i mastersi musieli ich pokonać siedem.

Po krótkim okrążeniu rozjazdowym na prowadzenie wyszedł Arkadiusz Ceniuch ze Szczecina.  Za nim jechał Dariusz Drelak (Bralin), na kolejnych miejscach Roman Kołodziejczyk (Chodzież) i Radek Lonka (Wrzesnia).

Na dalszych okrążeniach następowały zmiany prowadzącego. Był nim i Dariusz Drelak, i Roman Kołodziejczyk (Chodzież) i Radek Radek (Września). Ten ostatni zachował najwięcej sił i na ostatniej rundzie nie dał szans rywalom. I wygrał.

Supermasters - pierwsza dziesiątka

1. Radosław Lonka, Września
2. Roman Kołodziejczyk, Chodzież
3. Dariusz Drelak, Bralin
4. Marcin Wichłacz, Poznań
5. Dariusz Petroczko, Śrem
6. Zdzisław Baran, Złotów
7. Roman Grzemski, Barlinek
8. Artur Spławski, Poznań
9. Janusz Przybysz, Koło
10. Arkadiusz Ceniuch, Szczecin

W poszczególnych kategoriach masters zwyciężali: MI - Radosław Lonka (Września), MII - Roman Kołodziejczyk (Chodzież), MIII - Artur Spławski (Poznań), MIV - Zdzisław Baran (Złotów).

Ubiegłoroczny triumfator wyścigu mastersów Rafał Chmiel (Strzelce Krajeńskie), 35-letni zawodnik, przyjechał do Obornik i tym razem wystarował w wyścigu elity. Przeciwników miał godnych siebie. Radek Tecław z Bydgoszczy dzień wcześniej podczas trzeciej edycji Skandia Maraton Lang Team w Nałęczowie (dystans Grand Fondo - profesjonaliści) był trzeci: za Adrianem Brzózką i Andrzejm Kaiserem.

Inni rywale dzień wcześniej także dobrze wypadli w innych prestiżowych maratonach w Polsce: Sebastian Swat z Przeźmierowa był drugi w klasyfikacji open na dystansie Giga podczas Suzuki Powerade Maraton MTB w Krynicy, Oskar Pluciński z Konina był najlepszy na dystansie Medio w Nałęczowie (prawie 400 konkurentów).

Po wyścigu mastersów na start w kategorii elita, (osiem rund) zdecydował się także Radek Lonka. Od startu jechał najszybciej, ale na drugiej rundzie na prowadzenie wyszedł Radek Tecław z Bydgoszczy i wyścig zdecydowanie wygrał.

Elita - wyniki

1. Radek Tecław
2. Sebastian Swat
3. Radek Lonka
4. Oskar Pluciński
5. Rafał Chmiel
6. Maksymilian Bieniasz

Juniorzy startowali razem z kolarzami elity i w Obornikach triumf święcił Sylwester Swat. Drug był Bartosz Kołodziejczyk, który dzień wcześniej stał na podium w Nałęczowie (Medio - kategoria M1).

Juniorzy - wyniki

1. Sylwester Swat
2. Bartosz Kołodziejczyk
3. Piotr Tomaczak
4. Kacepr Urbanowicz
5. Bartosz Mikler
6. Miłosz Czechowicz

Wyścig elity kobiet był najsilniej obsadzonym w Wielkopolsce od kilku lat. Wygrała Magdalena Hałajczak (Poznań) przed Małgorzatą Zellner (Poznań) i Joanna Wąsiel (też Poznań). Miejsca od czwartego do szóstego zajęły: 4. Zuzanna Madaj (Murowana Goślina), 5. Natalia Zubrzycka (Poznań), 6. Monika Cegła (Raszków).

W pozostałych kategoriach triumfowali: panie masters II (1969 i starsze) - Katarzyna Smyk (Wągrowiec), juniorka - Dominika Smyk (Wągrowiec), junior młodszy - Dawid Wieczorkiewicz (Piła), młodzik - Jakub Skrzypczyński (Złotów), żak - Wojciech Ceniuch (Szczecin)Września), żaczka - Maja Drelak (Bralin).

Udaną imprezę zorganizowali wspólnie Starostwo Powiatowe w Obornikach, Urząd Miasta w Obornikach, Motoklub Oborniki i ognisko TKKF "Pałuki" z Wągrowca.


Liczba startujących w Obornikach

elita mężczyzn - 28
elita kobiet - 9
mastersi (mężczyzni) - 49
mastersi (kobiety) - 3
juniorzy - 10
juniorki - 2
juniorzy młodsi - 10
młodzicy - 12
młodziczki - 1
żacy - 5
żaczki - 4
superamatorzy - 3

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL