R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40955293 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Michał Kowalczyk klasą dla siebie

 

Puchar Wielkopolski -Thule Cup 2011 w Żerkowie


Michał Kowalczyk (Mróz ActiveJet) w pięknym stylu wygrał dzisiaj (3 lipca) wspólny wyścig juniorów i elity w Żerkowie.

Michał Kowalczyk ze Swarzędza (Mróz ActiveJet) był dziś bohaterem zawodów XC o Puchar Wielkopolski - Thule Cup, które odbyły się w Żerkowie, niedaleko Jarocina. Junior, rocznik 1993 - tegoroczny wicemistrz Polski z Kielc, we wspólnym wyścigu zawodników elity i swej kategorii wiekowej przyjechał na linię mety jako pierwszy. Dystans 28,8 kilometrów (6x4,8 km) pokonał w czasie 1:20:19 h.

– Jechało mi się dziś naprawdę dobrze - powiedział na mecie podopieczny Piotra Kosmali, który kilkanaście dni po Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim, które zostały rozegrane od 17 do 19 czerwca w Kielcach, demonstruje znakomitą formę. – Prowadzenie objąłem w drugiej połowie pierwszej rundy i nie oddałem go do końca wyścigu.

Michał Kowalczyk w minionym tygodniu bardzo mocno trenował na rowerze szosowym marki Corratec. Mieszka w Swarzędzu a lubi jeździć na trasie w stronę Kleszczewa i miejscowości Tulce. Ta ciężka treningowa orka dziś zaprocentowała podczas jazdy na rowerze górskim produkcji niemieckiej No Saint.


Mastersi na medal: Krzysztof Grzegorzewski (od lewej), Roman Kołodziejczyk, Jacek Wichłacz, Marcin Wichłacz i Marek Witkiewicz.

– To dobry rower. Ekipa Mróz ActiveJet jeździ na nim od 14 maja, od Skandia Maraton Lang Team w Krakowie. Jest niezawodny, nie sprawił mi dotąd żadnego kłopotu.

Michał Kowalczyk zdał do klasy maturalnej w swarzędzkim Liceum Ogólnokształcącym. Za rok będzie udowadniał, że świadectwo dojrzałości jest w zasięgu ręki, jak i studia na Politechnice Poznańskiej. To plany na 2012 roku.


Marcin Wichłacz w wyścigu mastersów zajął trzecie miejsce i prawie ... dogonił ojca - Jacka Wichłacza.

Te na najbliższe dni to od 4 lipca obóz sportowy, całych osiem dni, w Polanicy-Zdroju pod okiem Rafała Łukawskiego - jego pierwszego trenera. Michał Kowalczyk w Kielcach na Mistrzostwach Polski zajął drugie miejsce i marzy mu się udział w Mistrzostwach Europy w kolarstwie górskim, które w tym roku w sierpniu odbędą się na Słowacji. W koszulce reprezentanta Polski.

Dzisiejsza rywalizacja juniorów w Żerkowie przypominała jazdę w Kielcach. Zabrakło tylko Bartka Wawaka, byli zaś ci, którzy na MP zajęli drugie (Michał Kowalczyk), trzecie (Sylwester Swat) i czwarte miejsce (Wojciech Wiktor).


Pamiątkowe zdjęcie kolarzy mastersów (pań i panów), organizatorów oraz władz Żerkowa, powiatów średzkiego i jarocińskiego.

Rewanż za Kielce był udziałem Wojciecha Wiktora (Torq Superior MTB Team Środa Wielkopolska), który dziś był drugi w kategorii juniorów przed Sylwestrem Swatem.


Juniorzy - wyniki

1. Michał Kowalczyk, Swarzędz - 1:20:19 h
2. Wojciech Wiktor, Poznań - 1:24:26
3. Sylwester Swat, Poznań - 1:24:45
4. Krzysztof Łukasik, Warszawa - 1:29:19
5. Bartosz Kołodziejczyk, Chodzież - 1:29:54
6. Kacper Urbanowicz, Miłosław - 1:33:07

Elita - wyniki

1. Sebastian Swat, Poznań - 1:23:33
2. Maciej Jeziorski, Warszawa - 1:24:46
3. Radosław Lonka, Września - 1:25:23
4. Paweł Król, Warszawa - 1:25:29
5. Karol Michalski, Warszawa - 1:25:37
6. Tomasz Szala, Warszawa - 1:26:47

Wyścig mastersów, wystartowało 35 zawodników, wygrał Radek Lonka (Września) przed Bartłomiejem Lewandowskim (Warszawa) i Marcinem Wichałczem (Poznań) - wszyscy kategoria M I (30-39 lat).

Mastersi - pierwsza dziesiątka

1. Radosław Lonka, Września
2. Bartłomiej Lewandowski, Warszawa
3. Marcin Wichłacz, Poznań
4. Marek Witkiewicz, Poznań - zwycięzca kategorii M III
5. Roman Kołodziejczyk, Chodzież - zwycięzca kategorii M II
6. Krzysztof Grzegorzewski, Poznań
7. Michał Badowski, Września
8. Jan Zozuliński, Poznań
9. Janusz Przybysz, Koło
10. Tomasz Urbanowicz, Miłosław
 

W pozostałych kategoriach zwyciężali: elita kobiet - Zuzanna Madaj (Murowana Goślina), juniorki - Małgorzata Mazurek (Warszawa), kobiety masters I - Patrycja Petroczko (Śrem), kobiety masters II - Edyta Swat (Poznań), młodziczki - Zuzanna Cyranek (Jarocin), żaczki - Marta Zygmunt (Koło), żacy - Marcel Musielak (Jarocin), młodzicy - Filip Jeleniewski (Chodzież), juniorzy młodsi - Patryk Adamkiewicz (Skórzewo).
 


Edyta Swat wygrała w kategorii pań (masters II) przed Kingą Skrok-Zozulińską. Od lewej burmistrz Środy Wielkopolskiej Wojciech Ziętkowski, prezes Torg Superior MTB Team Marek Plewa, starosta średzki Tomasz Pawlicki oraz wiceprezes Torg Superior MTB Team Michał Główczewski (drugi z prawej) i burmistrz Żerkowa Jacek Jędraszczyk.

Wyścigi dzieci do lat dziesięciu wygrali: Wiktoria Lenartowicz i Krzysztof Krawczyk (oboje z Koła).

Udaną imprezę kolarską w Żerkowie, z udziałem 125 startujących, zorganizowali działacze klubu Torq Superior MTB Team Środa Wielkopolska z jego szefami - Markiem Plewą i Michałem Główczewskim - na czele. Puchary i dyplomy najlepszym zawodnikom wręczali burmistrz Żerkowa Jacek Jędraszczyk, starosta średzki Tomasz Pawlicki oraz burmistrz Środy Wielkopolskiej Wojciech Ziętkowski.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL