R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40930898 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Kochają kolarstwo jak mistrzowie świata

 

Aktywni 55+ od jutra wsiadamy na rowery


Listopadowe spotkania w Strzeszynku stają się czymś wyjątkowym i niezapomnianym.

Ryszard Szurkowski i Lech Piasecki, mistrzowie polskiego kolarstwa i ich legendy, gościli na kolejnym spotkaniu "Aktywni 55 + od jutra wsiadamy na rowery", które zorganizował Team SESAMISPORT .

Było to już piąte kolarskie spotkanie z cyklu spotkań promujących zdrowy styl życia, a szczególnie jazdę na rowerze. Krzysztof Kozanecki opowiedział o swoich 5. startach w Mistrzostwach Świata WMCF, 5. startach w Tour de Pologne Amatorów i 5. startach w Mistrzostwach Świata UWCT.

Przy okazji tych "piątek" okazało się, że 45 lat temu Ryszard Szurkowski został powołany do kadry narodowej i zdobył swój pierwszy tytuł mistrza Polski, 45 lat temu Zenon Czechowski zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski, 40 lat temu Krzysztof Kozanecki zdobył brąz na Mistrzostwach Polski w Wioślarstwie, 30 lat minęło od zdobycia tytułu mistrza Polski przez Lecha Piaseckiego, 35 lat temu Henryk Charucki wygrał Tour de Pologne, a Czesław Lang zdobył srebrny medal mistrzostw świata. Artur Spławski i Franek Harbacewicz obchodzą 40-lecie ścigania się na szosie. Było co wspominać. Na szczęście każdy z nich ma jeszcze tyle innych tytułów, że będzie co opowiadać na kolejnych spotkaniach .


Krzysztof Kozanecki tradycyjnie prowadził imprezę.

Iwona i Ryszard Szurkowscy, Zenon Czechowski, Kasia i Lech Piaseccy, Kasia i Leszek Koziołowie, Piotr Kurek, Anna i Romuald Szaj, Viola i Artur Spławski, Waldek Deleżyński, Paulina i Piotr Brońscy, Clemens Ujejski, Beata i Tomek Derejscy, Małgosia i Tomek Orłowscy, Franek Harbacewicz, Zofia i Piotr Begierowie, Krzysztof Kozanecki - to ludzie związani z kolarstwem. Amata i Jerzy Mielochowie, Ewa i Wojciech Smorawińscy, Kasia i Mariusz Kałkowie, Grażyna i Marek Plucińscy, Ina i Lech Woźniakowie, Kinga Kałużna, Wojciech Ryżyński, James Behr, Paweł Słabolpeszy, Grażyna i Waldemar Szwarczyńscy, Lidka i Krzysztof Robińscy, Krystyna i Wiesio Misiurewiczowie, Kasia Mikołajczak - to miłośnicy rowerowania i kolarscy kibice. Wszystkich łączy jedno hasło "Sport to zdrowie ".Krzysztof Kozanecki wygłosił również krótki wykład na temat pozytywnego wpływu aktywności fizycznej na zdrowie człowieka. Uprawianie sportów jest formą aktywnego spędzania wolnego czasu. Człowiek uprawiając sport odpręża się i relaksuje. Jest to bardzo ważne nie tylko dla jego zdrowia fizycznego, ale również zdrowia psychicznego. Zdrowie jest pojęciem, które rozpatruje zarówno aspekt fizyczny jak i psychiczny. Właśnie aktywność fizyczna pozwala człowiekowi odpocząć od codziennych zmartwień i nabrać chęci i siły do dalszej nauki czy pracy. Pod pojęciem aktywności fizycznej należy rozumieć zarówno systematyczne uprawianie dyscypliny sportowej, dzięki której człowiek odnosi sukcesy np. wyścigi kolarskie, jak i np. codzienne spacery, ponieważ też jest to sposób aktywnego spędzania czasu. Nie dla każdego człowieka wskazane jest wyczynowe uprawianie sportu. Ludzie ze schorzeniami np. narządu ruchu nie powinni wysilać się ponad dozwoloną normę. Mogą oni jednak zadbać o swój organizm, a zarazem o swoje zdrowie, poprzez spacery, rekreacyjne pływanie czy uprawianie takich dyscyplin jak nordic-walking. Korzyści z uprawiania sportu jest wiele. Mówiąc o nich zacząć należy od poprawy funkcjonowania układu krążenia, układu oddechowego, lepszego ukrwieniu narządów i tkanek, lepszej pracy mięśni szkieletowych, obniżeniu prawdopodobieństwa zachorowania na wiele chorób.

Zachęcał oczywiście do uprawiania kolarstwa, ale wiadomo, że każdy człowiek powinien znaleźć dla siebie odpowiednią dyscyplinę sportową i uprawiać ją, dostosowując natężenie wysiłku do swoich możliwości. Aktywność fizyczna powinna być nieodłącznym elementem życia każdego z nas.

Stąd powtarzające sie na tych spotkaniach hasło - "Od jutra wsiadamy na rowery".


Uczestnicy spotkania składali autografy na plakacie z hasłem przewodnim Aktywni 55 +.


Akcent charytatywny na kolarskim spotkaniu.

Rozmawiano nie tylko o sporcie i przyjemnościach. Krzysztof Kozanecki corocznie zbiera datki dla rodziny Złotnickich - samotnego ojca opiekującego się dwoma synami z porażeniem mózgowym. Dzięki przyjaciołom Krzysztofa Kozaneckiego, którzy nie są obojętni na ludzką tragedię, udało się zebrać kwotę 4000 zł, z tego 1500 zł przekazała funadacja Grażyny i Waldka Szwarczyńskich " Wspieranie Nauki i Ochrony Zdrowia". Będzie to prezent na Boże Narodzenie dla wielce potrzebującej rodziny od uczestników spotkania.


Piotr Kurek (z lewej) - dziennikarz, pasjonat i znawca kolarstwa, komentator wyścigów - odebrał z rąk Romulada Szaja, prezesa Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów, odznakę Polskiego Związku Kolarskiego za Zasługi dla Kolarstwa Polskiego.


Lech Piasecki (od lewej), Krzysztof Kozanecki, Ryszard Szurkowski.


Wszyscy goście zostali poczęstowani sportowymi sezamkami.

Do zobaczenia w 2015 roku na spotkaniu kolarskim
zespół redakcyjny SESAMISPORT.

Powyższy tekst jest fragmentem relacji z piątkowego (28 listopada) spotkania w strzeszyńskiej "Oazie", która ukazała się na stronie internetowej: http://www.productplus.com.pl/galeria/oaza.html

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL