R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40491647 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Jutro Tour de Pologne Amatorów

 

Sporo Wielkopolan w Bukowinie Tatrzańskiej


Szwajcar Tony Rominger (z lewej), za kierownicą Marek Leśniewski, będzie jutro gwiazdą Tour de Pologne Amatorów.

Jutro, po raz drugi w historii, odbędzie się Tour de Pologne Amatorów. Wystartuje w nim wielu, wielu pasjonatów kolarstwa, nie tylko z Polski. Gwiazdami pierwszej wielkości będą Ryszard Szurkowski i Tony Rominger.

W czwartek 4 sierpnia od wczesnych godzin rannych, w Bukowinie Tatrzańskiej, swój akces do jazdy na dystansie 56,6 kilometrów zgłaszały setki entuzjastów kolarstwa i rowerów. Byli wśród nich Wielkopolanie.

Radek Lonka przebywa w w miejscowości Murzasichle od wtorku. Tego dnia pokonał na rowerze szosowym marki Scott, waga 6,6 kilogramów, 150 kilometrów. Następnego dnia przejechał 136 km. W czwartek, tych kilometrów było raptem 80.

Best Replica Watches https://www.helloreplicas.com


Ryszard Szurkowski (z prawej) będzie wspólnie z Tony Romingerem rozpoczynał jazdę na dystansie 56,6 km.

https://www.buytimepiece.me

- Przyjechałem na Podhale, by wystartować w Tour de Pologne Amatorów. Dystans 56,6 km zamierzam pokonać poniżej dwóch godzin. Jestem dobrze przygotowany, będę jechał na całego - powiedział dzisiaj przed wieczorem autorowi Wielkopolskiego Rowerowania Radek Lonka, absolwent poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i zarazem nauczyciel wf w gnieźnieńskim Zespole Szkół Średnich.

- Tour de Pologne z bliska - to przeżycie największej miary - tłumaczył mi Radek Lonka, postać znana w Wielkopolsce od lat, czołowy kolarz górski w naszym regionie.

Radek Lonka, Zbigniew Ogrodowicz, Dawid Marosz, bracia Aleksander i Roman Dehmelowie - to tylko część wielkopolskiej rodziny kolarskiej, która w piątek o 10.30 ruszy na trasę. Autor Wielkopolskiego Rowerowania, jak przed rokiem, też jedzie. Mam numer startowy 444 i pragnę pokonać dystans 56,6 km poniżej trzech godzin.

Ryszard Szurkowski, Tony Rominger, Radek Lonka, Zbigniew Ogrodowicz, Dawid Marosz i Piotr Kurek. Jutro jedziemy, jutro się trudzimy, mozolimy (wjazd do Gliczarowa Górnego to prawdziwa kolarska Golgota), jutro trudem wspieramy Czesława Langa, który z Tour de Pologne zrobił sportową perełkę. Imprezę, która rozsławia Polskę, jej piękno oraz jej pełnych pasji i talentów ludzi.
 

 

 

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL