R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40468577 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Przyszłoroczny Tour de Pologne
od 10 do 16 lipca 2012 roku

 

Dyrektor Czesław Lang: Jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach


Czesław Lang (z mikrofonem w ręku) wita uczestników tegorocznego Tour de Pologne Amatorów. Bukowina Tatrzańska, 5 sierpnia 2011. audemars piguet royal oak replica

Starania Czesława Langa przyniosły sukces, przyszłoroczny 69. Tour de Pologne odbędzie się w dniach 10-16 lipca 2012 (od wtorku do poniedziałku) – tak zadecydował dyrektoriat Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) ustalający w Kopenhadze kalendarz na następny sezon.

- Zabiegaliśmy o zmianę terminu ze względu na Igrzyska Olimpijskie w 2012 roku, które rozpoczynają się 27 lipca – powiedział Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne. – Negocjacje nie były łatwe, bowiem UCI woli nie zmieniać terminów. W końcu przyjęto naszą argumentację, co świadczy o wysokiej pozycji i prestiżu Tour de Pologne.

Wyścig odbędzie się w drugim tygodniu trwającego w lipcu Tour de France. Tour de Pologne, podobnie jak „Wielka Pętla”, należy do cyklu World Tour, więc w Polsce wystartują najlepsze zawodowe grupy kolarskie. Każda z nich liczy ponad 25 znakomitych zawodników, tylko dziewięciu z nich pojedzie we Francji, a więc – rzecz jasna – w Polsce można spodziewać się wielu gwiazd, zwłaszcza tych kolarzy, którzy uznają, że trzytygodniowy Tour de France może być zbyt dużą dawką kilometrów przed Igrzyskami Olimpijskimi.

- Nie zakładam rywalizacji z Tour de France – powiedział Czesław Lang. – Każdy z wyścigów ma swoją specyfikę i prestiż, którą doskonale znają kibice, kolarze i dyrektorzy sportowi. Naszym zadaniem będzie przygotować jak najlepsza trasę i warunki, tak aby zawodnicy mogli wygrywać w Polsce, a później na igrzyskach w Londynie. Z uwagi na zmianę terminy trasa TdP będzie zmodyfikowana, ale jest jeszcze za wcześnie by mówić o szczegółach.

richard mille replica

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL