R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40955196 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Wałbrzych miastem startowym
69. Tour de Pologne UCI World Tour

 

Elita światowego kolarstwa ścigać się będzie
w Polsce tym razem w lipcu 2012 roku


Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej i Czesław Lang.

Wałbrzych będzie miastem startowym drugiego etapu przyszłorocznego 69. Tour de Pologne UCI World Tour. W piątek 2 grudnia 2011 roku Czesław Lang - dyrektor generalny wyścigu i Roman Szełemej - prezydent miasta Wałbrzycha przypieczętowali współpracę w pięknym neogotyckim ratuszu w Wałbrzychu.

Trwają intensywne prace nad przebiegiem trasy 69.Tour de Pologne UCI World Tour. Jednym z efektów jest spotkanie Czesława Langa z prezydentem miasta Wałbrzycha Romanem Szełemejem w celu ustalenia szczegółów dotyczących drugiego etapu wyścigu.

Miasto było bardzo zainteresowane współpracą z firmą Lang Team i szybko uzgodniono wspólny cel, którym jest organizacja startu do drugiego etapu właśnie z Wałbrzycha. Wpływ na decyzję miała niewątpliwie ranga i prestiż jaki osiągnął Tour de Pologne. Przez lata organizacji stał się jednym z najważniejszych wyścigów kolarskich na świecie, obok Tour de France czy Giro d'Italia (Kolarskiej Ligi Mistrzów). Dzięki temu zmagania kolarzy transmitowane są w 56 krajach świata w 20 wersjach językowych, co pozwala promować Polskę i jej miasta nie tylko w obrębie granic naszego kraju.

Jak deklarują przedstawiciele miasta: start nastąpi spod centrum rekreacyjnego Aqua Zdrój, które zostanie ukończone w przyszłym roku. Peleton 69. Tour de Pologne zrzeszający najlepszych kolarzy na świecie przejedzie również przez centrum miasta, gdzie z pewnością nie zabraknie licznie zgromadzonych kibiców.

W ten sposób Wałbrzych znajdzie się w elitarnym gronie kilkunastu miast, które będą gościć u siebie Tour de Pologne w 2012 roku.

69. Tour de Pologne odbędzie się w dniach 10-16 lipca 2012 roku. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL