R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40955378 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Heinrich Haussler ponownie
na starcie Tour de Pologne

 

Nasz narodowy wyścig od 10 do 16 lipca 2012 roku


Heinrich Haussler (z prawej) zamierza wystartować w 69. Tour de Pologne. Z lewej Peter Sagan - zwycięzca ubiegłorocznego TdP.

Heinrich Haussler w swoim programie startowym na lipiec 2012 roku zapisał wyścig Tour de Pologne. Jak zaznaczył zawodnik Garmin-Barracuda, Tour de France, który pokrywa się czasowo z naszym narodowym tourem, nie jest najlepszą opcją, jeżeli myśli się poważnie o Igrzyskach Olimpijskich.

- Każdy dzień pracujesz na kogoś i dajesz z siebie wszystko. Prawdopodobnie zakończyłbym Tour de France całkowicie nieżywy. Zostaje wtedy jedynie sześć dni do wyścigu ze startu wspólnego na Igrzyskach Olimpijskich, dlatego to nie jest dla mnie dobra opcja - powiedział Haussler.

Australijczyk wystartuje zatem w Tour de Pologne, gdzie pokazał się polskim kibicom z bardzo dobrej strony. Kolarz Garmin-Barracuda aż czterokrotnie meldował się w czołowej piątce na etapach, ale najbardziej zapamiętaliśmy go z walki na Rynku Głównym w Krakowie. Tam stoczył bezkompromisową batalię z Peterem Saganem o bonifikaty sekundowe na lotnym finiszu, aby obronić koszulkę lidera, klubowego kolegi Daniela Martina.

Jak dobrze pamiętamy, na nic się to zdało, gdyż Sagan zajął na krakowskich Błoniach drugie miejsce, dzięki czemu został zwycięzcą 68. edycji Tour de Pologne. Nie mamy nic przeciwko, aby podobne emocje miały miejsce podczas tegorocznego 69. wyścigu Dookoła Polski, który odbędzie się w dniach 10-16 lipca.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL