R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900254 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Tour de Pologne wraca do Opola

 

11 lipca wielkie święto kolarstwa

W Urzędzie Miasta w Opolu, doszło w dniu dzisiejszym (22.02.2012) do uroczystego podpisania umowy na organizację mety drugiego etapu 69. Tour de Pologne UCI World Tour.


11 lipca kolarze startujący w 69. Tour de Pologne wjadą do Opola (II etap).

W obecności mediów, podpisy pod stosowną umową złożyli: Krzysztof Kawałko - zastępca prezydenta miasta Opole oraz Czesław Lang - dyrektor generalny wyścigu, Lech Piasecki - dyrektor ds. sportowych i Mirco Piermarini - kontakty międzynarodowe.

Tour de Pologne wraca po 21 latach na Opolszczyznę. Drugi etap wystartuje z Wałbrzycha i będzie najdłuższym w tegorocznej 69. edycji wyścigu. Metą będzie przepiękne miasto z kolarskimi tradycjami, jakim jest Opole, gdzie zawodnicy przejadą kilka rund. Będzie to wspaniała okazja na pokazanie walorów tego miasta, bogatego w zabytki i z niezwykle ciekawą historią.

- Opole ma ogromne tradycje i zasługi dla polskiego kolarstwa. Stąd wywodzi się wielu wspaniałych zawodników jak choćby Edward Barcik, Stanisław Szozda czy Joachim Halupczok. Bardzo miło jest nam tutaj wrócić po wielu latach przerwy. Jestem pewny, że meta w Opolu będzie organizacyjnym, medialnym i marketingowym sukcesem dla tego miasta i regionu - powiedział Czesław Lang.

Włodarze miasta, jak również organizator wyścigu Tour de Pologne - Lang Team, już dziś zapraszają wszystkich do kibicowania. Kolarstwo szosowe ma to do siebie, że jest imprezą otwartą, dostępną dla wszystkich, a Tour de Pologne słynie z niezliczonej ilości kibiców na trasie. Dodatkowo w Opolu rozegrany zostanie wyścig dla dzieci - Nutella Mini Tour de Pologne, więc zapowiada nam się wielkie święto kolarstwa, na które organizatorzy - władze Opola i Lang Team - zapraszają 11 lipca.

goyard outlet www.cheapgoyardoutlet.com

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL