R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625079 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Będzin ponownie na trasie Tour de Pologne

 

13 lipca czwarty etap do Katowic

 

Prezydent Będzina  Łukasz Komoniewski oraz dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang podpisali w dniu dzisiejszym (22.02.2012) w Urzędzie Miasta Będzin umowę na organizację startu czwartego etapu 69. Tour de Pologne UCI World Tour.

Podobnie jak w ubiegłym roku, etap z Będzina prowadzić będzie do Katowic. Wówczas na tej trasie najszybszy okazał się Niemiec Marcel Kittel, który wyrósł na gwiazdę światowego formatu. Widoczni byli także Polacy - Łukasz Bodnar i Piotr Gawroński, którzy zostali doścignięci przez peleton dopiero na ulicach Katowic.

O ponowny udział Będzina na mapie Tour de Pologne zabiegali przede wszystkim mieszkańcy tego miasta. Zeszłoroczny wyścig przyciągnął ogromną rzeszę kibiców, którzy tłumnie przybyli na start, a także ustawiali się wzdłuż trasy.

- To co zobaczyłem przed rokiem w Będzinie, te tłumy kibiców i fanów, to coś niesamowitego. Prezydent miasta i mieszkańcy znów chcieli mieć u siebie start etapu, a ja nie widziałem ku temu żadnych przeszkód. Ponownie chcemy zrobić dwie lub trzy rundy wokół miasta, aby pokazać nie tylko start, ale także kolarzy w akcji. Na pewno zorganizujemy premię, aby kibice mieli okazję zobaczyć rywalizację na najwyższym poziomie - powiedział Czesław Lang.

Czwarty etap 69. Tour de Pologne z Będzina do Katowic odbędzie się 13 lipca.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL