R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40955350 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Tour de Pologne wraca do Jeleniej Góry!

 

10 lipca kolarze amatorzy, jak zawodowcy, zmierzą się z Orlinkiem


Fränk Schleck (drugi z prawej) 16 września 2007, dzień po zakończeniu Tour de Pologne, wystartował w sympatycznym wyścigu dla amatorów na trasie hotel "Skalny" - Orlinek. Z lewej autor Wielkopolskiego Rowerowania. Karpacz, 16 września 2007.

Po pięciu latach przerwy Jelenia Góra wraca na trasę Tour de Pologne UCI World Tour. Kultowy etap na trasie z Gołębiewski-Karpacz do Jeleniej Góry otworzy 10 lipca tegoroczny wyścig. Tego dnia kolarze amatorzy, jak zawodowcy, zmierzą się ze słynnym podjazdem na Orlinek.

Umowę na organizację tego przedsięwzięcia, podpisali w czwartek 23 lutego: Marcin Zawiła - prezydent miasta Jelenia Góra, Mirosława Dzika - zastępca prezydenta oraz dyrektor generalny wyścigu - Czesław Lang, dyrektor ds. sportowych - Lech Piasecki i Mirco Piermarini - kontakty międzynarodowe.

Wraz z powrotem Jeleniej Góry powraca słynny Orlinek. W przeciwieństwie do poprzednich lat, ten ciężki, górski etap rozgrywany w Karkonoszach, otworzy rywalizację w 69. Tour de Pologne UCI World Tour.

- Jelenia Góra wyrasta nam na stolicę kolarstwa. Wraz z włodarzami miasta przygotowaliśmy wiele atrakcji. Najważniejsza z nich to prezentacja wszystkich kolarzy i ekip w przeddzień wyścigu na jeleniogórskim Rynku. Będzie to wspaniała okazja dla kibiców, do porozmawiania z najlepszymi kolarzami na świecie, czy też zdobycia autografów. Dodatkowo odbędzie się tutaj wyścig Nutella Mini Tour de Pologne dla dzieci. Zdecydowaliśmy się również na organizację pierwszego etapu Tour de Pologne Amatorów, który oprócz Bukowiny Tatrzańskiej pojawi się także w Jeleniej Górze - powiedział Czesław Lang. 


9 i 10 lipca Jelenia Góra, miasto Mai Włoszczowskiej, gościć będzie kolarzy uczestniczących w 69. Tour de Pologne. Dziś prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła i dyrektor generalny TdP Czesław Lang podpisali umowę o organizacji tego wielkiego sportowego przedsięwzięcia.

69. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 10 lipca, a dzień wcześniej zaplanowana jest prezentacja wszystkich startujących.

– W roku ubiegłym, 5 sierpnia, w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się Tour de Pologne Amatorów, w którym wystartowało ponad 900 fanów kolarstwa - powiedział dziś Czesław Lang Wielkopolskiemu Rowerowaniu. - Większość z nich jechała na rowerach szosowych. Widząc takie zainteresowanie, postanowiłem poszerzyć ofertę dla amatorów: stąd w tym roku dwa wyścigi Tour de Pologne Amatorów - 10 lipca w Jeleniej Górze i 15 lipca w Bukowinie Tatrzańskiej.

– We wtorek 10 lipca kolarze amatorzy wystartują w Jeleniej Górze, pokonają 40 kilometrów - zmierzą się ze słynnym podjazdem na Orlinek i finiszować będą w Jeleniej Górze. Warto być w tym mieście tego dnia, jak i pięć dni później w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie amatorzy będą mieli do przejechania dystans 56 kilometrów - dodał Czesław Lang.

Amatorzy ścigania się na rowerach szosowych będą mieli okazję jeszcze trzy razy spróbować swych sił w tych miastach, gdzie w 2012 roku odbędą się imprezy Skandia Maraton Lang Team: 21 lipca w Bytowie (Mistrzostwa Polski Mastersów w jeździe parami), 13 maja w Białymstoku (wyścig ze startu wspólnego) i 8 września w Rzeszowie (Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski Mastersów). Maratony MTB pod sztandarami Czesława Langa i Skandii odbędą się w Bytowie 22 lipca, 12 maja w Białymstoku i 9 września w Rzeszowie.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL