R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888619 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Przyznano cztery dzikie karty

 

69. Tour de Pologne od 10 do 16 lipca


Adrian Kurek przed rokiem jechał w 68. Tour de Pologne w reprezentacji Polski. Był najaktywniejszym kolarzem i wygrał (czerwoną koszulkę) klasyfikację Fiata.

Przygotowania do tegorocznego 69. Tour de Pologne UCI World Tour nabierają tempa. Wyścig odbędzie się w dniach 10-16 lipca i zgromadzi na starcie najlepsze zespoły na świecie. Dołączą do nich również ekipy z "dzikimi kartami": Team Type 1-Sanofi, Colnago-CSF Inox, Caja Rural oraz reprezentacja Polski.

- Otrzymaliśmy wiele próśb o zaproszenie na Tour de Pologne, od ekip z całego świata. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i satysfakcja, że wyścig rośnie w siłę - powiedział dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lang. - Obecnie rozdaliśmy cztery z możliwych pięciu zaproszeń. Dla reprezentacji Polski Tour de Pologne jest najważniejszym startem w sezonie. Każdego roku nasi kolarze jeżdżą niezwykle agresywnie i są widoczni na trasie. W ubiegłym roku czerwoną koszulkę - najaktywniejszego kolarza klasyfikacji Fiata, wygrał Adrian Kurek. Jazda we własnym kraju w biało-czerwonym trykocie jest zawsze czymś wyjątkowym. Dla naszych młodych zawodników jest to także okazja do posmakowania, a także wkroczenia w najwyższy poziom kolarstwa.

- Jestem pewny, że Team Type 1 - Sanofi będzie wiedział jak zrobić dobre wrażenie i dodać coś ekstra do wyścigu. Wybraliśmy ten zespół ponieważ wykazali duże zaangażowanie w walce o zaproszenie na Tour de Pologne. W ciągu ostatniego roku bardzo mocno się rozwinęli i stali się ekipą na światowym poziomie. W zespole ścigają się zawodnicy z różnych krajów, a osiągane przez nich rezultaty robią wrażenie. Warto również podkreślić, że amerykański zespół propaguje walkę z cukrzycą, a zakontraktowani zawodnicy to w dużej mierze diabetycy. Chciałbym aby ich działanie zyskało także rozgłos w Polsce - dodał Czesław Lang.

- Zdecydowaliśmy się również zaprosić włoski zespół Colnago-CSF Inox oraz hiszpański Caja Rural. Są to bardzo mocne zespoły z wieloma młodymi i utalentowanymi kolarzami. W ekipie Caja Rural jeździ także utalentowany Polak - Karol Domagalski. Na pewno oba zespoły będą walczyć na całego w Tour de Pologne, chcąc wykorzystać szansę pokazania się w wyścigu najwyższej kategorii - zakończył Lang.

Ostatnie, piąte zaproszenie na Tour de Pologne, zostanie ogłoszone wkrótce.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL