R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40955114 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
69. Tour de Pologne - przegląd trasy

 

W kwietniu oficjalna prezentacja wyścigu


Słowak Peter Sagan wygrał ubiegłoroczny 68. Tour de Pologne.

W oczekiwaniu na oficjalną prezentację trasy 69. Tour de Pologne UCI World Tour, która odbędzie się w kwietniu w Warszawie, rzućmy okiem na szczegóły lipcowego wyścigu, które już zostały ujawnione.

- Niektóre elementy trasy są już znane. Oczywiście jest to nieuniknione, ale to pokazuje, że jest ogromne, stale rosnące zainteresowanie wokół Tour de Pologne. Wywołuje to również pozytywne emocje wśród włodarzy miast, w których będą miały miejsce starty i mety etapów. Oficjalna trasa zostanie przedstawiona dziennikarzom i opinii publicznej w Warszawie w kwietniu. Konkretną datę ogłosimy niebawem - powiedział dyrektor generalny wyścigu Czesław Lang.

- W tym momencie mogę powiedzieć, że ponownie staraliśmy się, aby trasa była spektakularna, techniczna, a co najważniejsze zbalansowana pomiędzy etapami górskimi, etapami dla kolarzy lubiących atakować oraz sprinterami. W porównaniu do poprzedniego roku, będzie więcej jazdy pod górę i to nie tylko w końcówce wyścigu, ale i od pierwszych etapów - dodał Czesław Lang.

69. edycja Tour de Pologne rozpocznie się w Karpaczu - górskim regionie Dolnego Śląska, który już w przeszłości gościł wiele historycznych etapów wyścigu. Wystartujemy w poniedziałek 10 lipca, aby po siedmiu dniach, ponad 1100 kilometrów do pokonania przez kolarzy, zakończyć wyścig w poniedziałek 16 lipca w Krakowie.

Cheap Replica Handbags

Podczas trzeciego etapu ponownie odwiedzimy selektywną i techniczną rundę w Cieszynie, w którym symbolicznie będziemy przekraczać granicę z Czechami. Przed rokiem wygrał tam Peter Sagan i założył żółtą koszulkę lidera. Jak zawsze będą i szanse dla sprinterów. Ich walkę powinniśmy zobaczyć na szybkiej rundzie w Katowicach i podczas wielkiego finału w Krakowie.

Najcięższym i powodującym różnice w klasyfikacji generalnej etapem będzie ten w Bukowinie Tatrzańskiej i w Zakopanem, gdzie w 2011 roku duet Pater Sagan i Daniel Martin, stoczyli pasjonujący bój, dając licznie zgromadzonym kibicom, niewiarygodne emocje.

- Również w tym roku trasa będzie wiodła głównie południową częścią Polski, czyli tam gdzie najwięcej gór. Chcielibyśmy doprowadzić wyścig do wszystkich miast, mamy o to wiele próśb, ale niestety nie jest to możliwe. Polska jest wielkim krajem, dlatego staramy się urozmaicić trasę z edycji na edycję, aby dotrzeć do wszystkich zakątków. Będziemy się starać, jak tylko potrafimy - zakończył Czesław Lang.
 

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL