R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873052 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Siedemnastu Polaków na starcie

 

69. Tour de Pologne rusza 10 lipca z Karpacza


Paweł Cieślik (z lewej) i Adrian Kurek startowali przed rokiem w Tour de Pologne, obaj pojadą także w tym roku w polskim wyścigu narodowym. Bukowina Tatrzańska, 5 sierpnia 2011.

Siedemnastu polskich kolarzy znalazło się na wstępnej liście startowej 69. Tour de Pologne, który rozpocznie się 10 lipca w Karpaczu. Cały peleton ma liczyć dwustu zawodników z 25 zespołów, w tym 8-osobowej reprezentacji Polski.

Liderami reprezentacji Polski mają być Marek Rutkiewicz i Bartosz Huzarski. Przed rokiem obaj byli najwyżej sklasyfikowanymi biało-czerwonymi: Huzarski uplasował się na siódmej pozycji, a Rutkiewicz na dziesiątej.

- Dziesięć lat temu stanąłem na podium Tour de Pologne. Byłem wówczas trzeci. Teraz też chcę stanąć na podium, ale na pierwszym miejscu - powiedział Rutkiewicz, którego deklaracja na ostatniej konferencji prasowej przed wyścigiem wywołała aplauz dziennikarzy.

Rutkiewicz, a także Huzarski i Łukasz Bodnar przyjechali do warszawskiego klubu "Champions" prosto z Kutna, gdzie zakończył się trzeci etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Towarzyszył im selekcjoner reprezentacji, a zarazem dyrektor sportowy grupy CCC Polsat Polkowice Piotr Wadecki.

- Moim zdaniem reprezentacja ma trzech liderów. Obok Rutkiewicza i Huzarskiego wymieniłbym młodego Pawła Cieślika, który już niejednokrotnie udowodnił, że znakomicie jeździ w górach - podkreślił Wadecki.

W biało-czerwonych koszulkach reprezentacji pojedzie ośmiu zawodników. Ponadto w składach zespołów elity i zaproszonych grup znalazło się dziewięciu polskich kolarzy.

Polacy zgłoszeni do 69. Tour de Pologne:
Liquigas: Maciej Bodnar
Omega Pharma: Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski
Lampre: Przemysław Niemiec
Saxo Bank: Jarosław Marycz, Rafał Majka
Vacansoleil: Tomasz Marczyński
Caja Rural: Karol Domagalski
Utensilnord: Adrian Kurek

Reprezentacja Polski: Marek Rutkiewicz, Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak, Bartłomiej Matysiak (wszyscy CCC Polsat Polkowice), Łukasz Bodnar, Paweł Cieślik (Bank BGŻ), Damian Walczak (BDC MarcPol), Bartosz Huzarski (NetApp)
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL