R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40497317 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
W sobotę 27 lipca 2013 roku start
z Rovereto do Madonna di Campiglio

 

 Krakowska prezentacja włoskich etapów
70. Tour de Pologne UCI World Tour


Z ogromną dumą i satysfakcją, komitet organizacyjny Tour de Pologne, na czele z dyrektorem Czesławem Langiem, ma przyjemność poinformować, że w 2013 roku nasz narodowy wyścig odbędzie się w dniach 27 lipca - 3 sierpnia i wystartuje z Włoch.

Stosowna umowa została podpisana 7 listopada w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, gdzie za stołem prezydialnym zasiedli: Maurizio Rossini - dyrektor marketingu Trentino, Pietro de Godenz - prezydent APT Val di Fiemme, Tiziano Mellarini - minister rolnictwa, leśnictwa, turystyki i promocji autonomicznego regionu Trento, Jacek Majchrowski - prezydent miasta Krakowa i Czesław Lang - dyrektor generalny Tour de Pologne.

To jest coś całkowicie nowego dla Tour de Pologne, który w poprzednich edycjach tylko na krótko wyjeżdżał poza granice kraju. W 2013 roku wyścig obchodzi jubileuszową 70. edycję i wyruszy z Włoch.

We Włoszech zaplanowano dwa etapy, oba w Trentino. Pierwszy z nich - w sobotę 27 lipca wystartuje z Rovereto do Madonna di Campiglio i liczyć będzie 183,5 kilometra. W niedzielę 28 lipca drugi etap o długości 195,5 kilometra poprowadzi z Marilleva Val Di Sole, na szczyt Passo Pordoi - serce Dolomitów, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wyścig wystartuje z kraju, który nie graniczy bezpośrednio z Polską, ale jest nam bardzo bliski.

- To historia i kultura łączy te dwa wspaniałe narody. Przyjaźń i dobra wola, to zawsze łączyło mnie z Italią, w której spędziłem wiele lat mojego życia, dorastając jako kolarz i osiągając najważniejsze wyniki w mojej karierze. Ten projekt był możliwy dzięki synergii i współpracy pomiędzy nami i Trentino SPA (Territorial Marketing Enterprise for Trentino), które w roku 2013 będzie po raz czwarty z rzędu oficjalnym partnerem Tour de Pologne. To niezwykle ważna współpraca, która w 2013 roku została powiększona o organizację dwóch etapów w Trento, które z pewnością na długo zapadną w naszej pamięci. Będzie tam wielu moich włoskich przyjaciół, z którymi się ścigałem i przeżyłem wiele niezapomnianych chwil. Wśród nich między innymi wielki Francesco Moser, który jest wujem młodego mistrza Moreno Mosera, zwycięzcy tegorocznej edycji Tour de Pologne. Francesco jest z Trento i bardzo mi pomógł w realizacji tego ambitnego projektu oraz zaplanowaniu etapów, przebiegających przez miasta i przełęcze, które tworzyły kolarską historię. Na drugim etapie, w hołdzie naszej przyjaźni, przejedziemy przed domem Mosera w Palu di Giovo. Dla Tour de Pologne będzie to zaszczyt podążać tymi drogami i przejechać przez takie podjazdy jak Alpe di Pampeago i Passo Pordoi, gdzie napisano historię Giro d’Italia - powiedział dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang.

To będzie ważne wydarzenie sportowe i medialne dla obu krajów. Nie tylko po raz pierwszy wyścig dookoła Polski wystartuje spoza kraju, ale również po raz pierwszy we Włoszech wystartuje zagraniczny wyścig z kalendarza World Tour.

- Tour de Pologne rośnie z edycji na edycję, przyczyniając się do rozwoju polskiego kolarstwa. Przez te lata przybliżyliśmy wielu młodych ludzi do tego sportu. Również z roku na rok widzimy coraz większą ilość polskich zawodników ścigających się w ekipach z kalendarza World Tour, a nasz Tour de Pologne odegrał w tym bardzo ważną rolę. W ubiegłym roku wygrał talent z Trento - Moreno Moser, który po pasjonującej walce pokonał naszą największą nadzieję, Michała Kwiatkowskiego. Mamy nadzieję na podobne, a nawet większe emocje w 2013 roku i oby miejsca na podium tych dwóch kolarskich mistrzów się odwróciły - dodał Czesław Lang.

Trentino i Polskę łączy nie tylko zamiłowanie do sportu, ale również silna sympatia do turystyki. - Coraz większa liczba polskich turystów - zarówno latem jak i zimą - wybiera przepiękne kurorty w Trentino na miejsce swojego wakacyjnego wypoczynku w Dolomitach. Mamy nadzieję, że obecność Tour de Pologne w Trentino zainspiruje mieszkańców Włoch, do lepszego poznania naszego kraju. Dlaczego by nie wzmocnić włoskiej turystyki do Polski, aby odkryć nasze narodowe piękno, naszą bogatą kulturę i historię - zakończył Czesław Lang.

Włoskie etapy Tour de Pologne 2013

Etap 1. Rovereto-Madonna di Campiglio, 183.5 km - 27 lipca
Rovereto (start), Trento (lotna premia), Andalo (górska premia), Molveno, San Lorenzo in Banale (lotna premia), Passo Duron, Lungo Lago Riva del Garda (premia specjalna Trentino), Passo del Ballino (górska premia), Pinzolo (lotna premia), Madonna di Campiglio (górska premia i meta).

Etap 2. Marilleva Val di Sole – Passo Pordoi, 195,5 km - 28 lipca
Marilleva (start), Paesaggio Val di Sole e Val di Non, Fondo (lotna premia), Segno (premia specjalna Trentino), Palů di Giovo, Cembra (lotna premia), Cavalese (lotna premia), Passo Pampeago (górska premia), Passo Costalunga (górska premia), Canazei, Passo Pordoi (górska premia i meta).

Materiał video prezentujący włoskie etapy dostępny jest pod adresem: http://tourdepologne.pl/?movie=55

herren automatikuhr
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL