R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40497537 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
70. Tour de Pologne
zaczyna się we Włoszech

 

Poniedziałkowa prezentacja w Cavalese


W poniedziałek wieczorem w Cavalese Czesław Lang (w środku) zaprezentował trasę 70. Tour de Pologne.

W poniedziałkowy wieczór w miejscowości Cavalese zaprezentowano etapy jubileuszowego 70. Tour de Pologne UCI World Tour. Wyścig rozpocznie się 27 lipca we Włoszech, zakończy 3 sierpnia w Krakowie

We Włoszech zaplanowano dwa pierwsze etapy, oba w Trentino. Pierwszy etap odbędzie się 27 lipca z Rovereto do Madonna di Campiglio o długości 183,5 km. Drugi etap 28 lipca rozpocznie się w Marilleva Val Di Sole i zakończy się na Passo Pordoi – sercu Dolomitów, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Etap będzie liczył 195,5 km. Po dniu przerwy kolumna wyścigu przeniesie się do Polski, aby rozegrać pięć kolejnych etapów. Wyścig zakończy się 3 sierpnia w Krakowie indywidualną jazdą na czas.

Tegoroczna jubileuszowa edycja Tour de Pologne UCI World Tour, po raz pierwszy w swojej historii, wystartuje spoza granic Polski. Dla Włoch będzie to z kolei pierwszy zagraniczny wyścig z kalendarza World Tour, który rozpocznie się w tym kraju.

– Organizacja startu wyścigu z kraju, który nie graniczy bezpośrednio z Polską, jest ogromnym przedsięwzięciem, ale także ogromnym osiągnięciem – powiedział Czesław Lang. – Te dwa wspaniałe narody łączy wiele wydarzeń historycznych i kulturowych. Wiele lat mojego życia spędziłem we Włoszech, dojrzewałem tu kolarsko i osiągałem jedne z najwspanialszych wyników w mojej karierze. Dla mnie jest to spełnienie marzeń. Zawsze chciałem aby Tour de Pologne przejeżdżał przez Dolomity.


Polsko-włoski sojusz wielkich mistrzów szosy i toru: Lech Piasecki, Francesco Moser i Czesław Lang. Cavalese, 25 lutego 2012.

– Chciałem podziękować wszystkim naszym partnerom, zwłaszcza Wydziałowi Rozwoju Turystyki i Promocji Trentino, który w 2013 roku będzie już czwarty rok z rzędu z nami. Bez ich wkładu nie byłoby możliwe zrealizowanie tego projektu – dodał Czesław Lang.

O świetnej współpracy pomiędzy Polską i Włochami mówił także przedstawiciel Trentino, Tiziano Mellarini: – Turystyka i sport to silnik, który napędza Trydent. Nie mogło być lepszej okazji, aby podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym, zaprezentować tę współpracę. Chcieliśmy podziękować organizatorom Tour de Pologne za to, że właśnie tu, w Trentino rozpocznie się wyścig. Dla nas będzie to dodatkowa okazja do promocji regionu za granicą, a w szczególności w Polsce. Polscy turyści czują się tu jak w domu, doceniają naszą gościnność, piękno naszych gór, jak również wszystko co mamy im do zaoferowania. Mam nadzieję, że ta współpraca przyniesie ogromną satysfakcję dla obu stron.

Podczas uroczystości nie zabrakło Francesco Mosera, legendy kolarstwa mieszkającego w Trentino. Wujka zwycięzcy Tour de Pologne 2012 - Moreno Mosera: – Kiedy kilka lat temu Czesław Lang zaprosił mnie na Tour de Pologne, od razu zrozumiałem jak ogromny jest potencjał tego wyścigu. Powiedziałem mu, że warto by było, aby kiedyś Tour de Pologne wystartował z Włoch, a jak z Włoch to dlaczego nie z Trentino. Nasze marzenia spełnią się w tym roku.


Franceso Moser (drugi z lewej) startował w 2010 roku w Tour de Pologne Amatorów. Z numerem 51 jechał także Tomasz Urbanowicz z Miłosławia, z lewej (w roli kibica) Kacper Urbanowicz. Obok Franceso Mosera autor Wielkopolskiego Rowerowania, który też startował w kolarskiej zabawie amatorów. Nowy Targ, 6 sierpnia 2010. W tym roku szosowcy startujący w TdP na drugim etapie przejadą obok domu Francesco Mosera - dwukrotnego mistrza świata w kolarstwie.

W konferencji prasowej oprócz Czesława Langa, udział wzięli Tiziano Mellarini (członek Rady ds. Rolnictwa, Leśnictwa, Turystyki i Promocji w autonomicznej prowincji Trento) oraz Katarzyna Sobierajska (podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki).

Wśród wielu gości zaproszonych na prezentację byli także: Paolo Manfrini (dyrektor Wydziału Rozwoju i Promocji Turystyki Trentino, Maurizio Rossini (dyrektor Działu Turystyki, Marketingu oraz Rozwoju Turystyki i Promocji Trentino), sekretarz generalny Mistrzostw Świata Val die Fiemme 2013 Angelo Corradini, prezes Skandia S.A., głównego sponsora Tour de Pologne, Paweł Ziemba, a także prezes Grupy Lotos Paweł Olechnowicz.

Bukovinę Termy Hotel Spa, reprezentowali Edward i Andrzej Kuchta, prezydenta Włoskiej Federacji Kolarskiej (FCI) Renato Di Rocco reprezentował członek zarządu Renato Riedmulle oraz przewodniczący FCI regionu Trentino Dario Broccardo.

70. Tour de Pologne - etap po etapie (27 lipca - 3 sierpnia 2013)

1. etap - 27 lipca: Rovereto - Madonna di Campiglio, 183.5 km
2. etap - 28 lipca: Marilleva Val di Sole – Passo Pordoi, 195,5 km
3. etap - 30 lipca: Kraków – Rzeszów, 226 km
4. etap - 31 lipca: Tarnów – Katowice, 231 km
5. etap - 1 sierpnia: Nowy Targ – Zakopane, 160 km
6. etap - 2 sierpnia: BUKOVINA Terma Hotel SPA – Bukowina Tatrzańska, 191 km
7. etap - 3 sierpnia: Wieliczka – Kraków (jazda indywidualna na czas), 37 km
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL