R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41308655 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Będzie się działo we Włoszech
oraz na polskich drogach

 

Uroczysta gala 70. Tour de Pologne
UCI World Tour w Pruszkowie


70. Tour de Pologne rozpocznie się 27 lipca we Włoszech, zakończy 3 sierpnia w Krakowie. Uroczysta gala z okazji jubileuszu naszego narodowego wyścigu kolarskiego odbyła się w Pruszkowie.

W niedzielę, 24 marca, na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie odbyła się uroczysta gala poświęcona jubileuszowemu 70. Tour de Pologne UCI World Tour. W ten niedzielny wieczór Barbara Pedrotti i Maciej Kurzajewski nie tylko przedstawili trasę tegorocznego Tour de Pologne, ale także sięgnęli do historii polskiego kolarstwa, cofając się w czasie przez 69 edycji Tour de Pologne.

Jak zawsze, dyrektor generalny Tour de Pologne UCI World Tour - Czesław Lang pełnił honory gospodarza. Po raz kolejny patronat nad tegoroczną edycją naszego narodowego wyścigu objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, co potwierdza fakt, iż Tour de Pologne to wydarzenie sportowe o najwyższej randze i prestiżu.

Kolejnym dowodem tego faktu byli goście ze świata sportu i polityki, którzy przybyli na uroczystość. Wśród nich był m. in. Waldemar Pawlak (były wiceprezes Rady Ministrów), Wojciech Olejniczak (europoseł), Beata Stelmach (podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych) i Katarzyna Sobierajska (podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki).

– Aby uczcić jubileuszowy 70. Tour de Pologne UCI World Tour chciałem przygotować dla fanów kolarstwa coś specjalnego - wyjaśnia Czesław Lang. – Start z włoskiego Trentino to spełnienie moich marzeń. Dolomity to miejsce, gdzie zapisywała się ważna karta dla kolarstwa i dlatego zawsze pragnąłem choć na chwilę przenieść Tour de Pologne UCI World Tour właśnie w te rejony.

– Dziękuję wszystkim obecnym, szczególnie delegacjom z miast, w których rozgrywane będą etapy, oraz sponsorom, w szczególności głównemu sponsorowi Skandii oraz sponsorom Tauronowi, Lotosowi oraz Bankowi BGŻ. Zdaję sobie sprawę, iż bez nich organizacja wyścigu nie byłaby możliwa. Jest mi niezmiernie miło, iż te firmy, które wymieniłem są już z nami od lat, wspierając nas przy kolejnej edycji wyścigu - podkreślił Czesław Lang.

Na gali nie zabrakło również przedstawicieli najważniejszych polskich mediów, które są zaangażowane w promocję Tour de Pologne, między innymi Telewizji Polskiej, portalu Onet.pl, Cinema City, Cityboard Media, "Przeglądu Sportowego" i grupy Polskapresse.

Podczas gali odbyły się finały wyścigów w kolarstwie torowym, w których uczestniczyły młode talenty kolarstwa. Na scenie gościły gwiazdy kolarstwa, które przeszły już do historii: między innymi Ryszard Szurkowski, Marian Więckowski, Henryk Charucki, Lechosław Michalak, Dariusz Baranowski i Zbigniew Szczepkowski.

Przedstawiono jak co roku trasę wyścigu, której dwa pierwsze etapy będą rozgrywane we Włoszech: Rovereto - Madonna di Campiglio i Marilleva Val di Sole - Passo Pordoi. Kolejne pięć ruszy z Krakowa przejeżdżając przez Rzeszów, Tarnów, Katowice, Nowy Targ, Zakopane, Bukowinę Tatrzańską, gdzie bazą wyścigu będzie Bukovina Terma Hotel Spa, Wieliczkę i wróci do Krakowa.

Ostatnia część wieczoru została poświęcona imprezom towarzyszącym Tour de Pologne - Nutella Mini Tour de Pologne, dedykowana dzieciom, która obchodzić będzie sześciolecie. Jest to fantastyczna zabawa a jednocześnie wyzwanie dla przyszłych mistrzów kolarstwa, która rozgrywana jest na tej samej trasie, którą pokonuje zawodowy peleton. Również Tour de Pologne Amatorów, który przynosi fanom kolarstwa wiele emocji i daje możliwość sprawdzenia siebie 2 sierpnia na szóstym etapie w Bukowinie Tatrzańskiej.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL