R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40468720 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Rovereto przywitało kolarzy

 

Prezentacja ekip 70. Tour de Pologne za nami


W piątek 26 lipca w Rovereto odbyła sie prezentacja 23 ekip startujących w 70. Tour de Pologne.

Rovereto przywitało kolarzy. W 70. Tour de Pologne UCI World Tour wystartuje 138 zawodników z całego świata. W piątek zostali oni oficjalnie zaprezentowani! Uroczysta inauguracja jubileuszowego wyścigu odbyła się we włoskim Muzeum "Mart" przy Corso Bettini.

Wielcy mistrzowie szosy zaprezentowali się kibicom 26 lipca, w przeddzień rozpoczęcia jubileuszowego Tour de Pologne UCI World Tour. W tegorocznym wyścigu zobaczymy 23 zespoły z 15 krajów świata. Nie zabraknie polskich akcentów - na trasie TdP rywalizować będą: CCC Polsat Polkowice i reprezentacja Polski.

- Kapitanem reprezentacji jest najbardziej doświadczony w naszej ekipie - Łukasz Bodnar. Liderem zespołu będzie zawodnik najlepiej jeżdżący po górach - Karol Domagalski, ale liczymy na to, że wszyscy nasi kolarze będą się starali być widoczni na trasie - mówi Zbigniew Piątek, selekcjoner reprezentacji Polski.

W peletonie 70. Tour de Pologne UCI World Tour nie zabraknie największych gwiazd światowego kolarstwa.

- Bardzo się cieszę, że gwiazdy światowego peletonu nie zawiodły. Vincenzo Nibali, Bradley Wiggins, Michele Scarponi, Fabian Cancellara czy doskonale ostatnio spisujący się Polacy - Rafał Majka i Przemek Niemiec - to gwarancja sportowych emocji na najwyższym poziomie. Atmosfera panująca w Rovereto jest niesamowita, nasi włoscy partnerzy bardzo zaangażowali się w organizację wyścigu. Pracuje z nami duża liczba wolontariuszy. Wszyscy do swoich zadań podchodzą z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem. To nas motywuje i sprawia dużo radości - mówi Czesław Lang, dyrektor generalny 70. Tour de Pologne.Kolarze wystartują w sobotę 27 lipca i w ciągu siedmiu dni wyścigu przejadą łącznie 1238 km. Start - we włoskim Rovereto. Zwycięzcę poznamy 3 sierpnia, po emocjonującej, blisko 40-kilometrowej jeździe indywidualnej na czas z Wieliczki do Krakowa.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL