R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40955420 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
To był piękny wyścig
i znakomita promocja Polski

 

70. Tour de Pologne UCI World Tour oficjalnie podsumowany


Czesław Lang dwadzieścia lat współpracuje z Telewizją Polską. Od lewej: Przemysław Babiarz, Iwona Bocian-Zaciewska, Włodzimierz Szaranowicz, Czesław Lang, Bogusław Piwowar. Siedziba Telewizji Polskiej, 15 listopada 2013.

15 listopada w siedzibie Telewizji Polskiej uroczyście podsumowano 70. Tour de Pologne UCI World Tour. Ponad 1200 kilometrów, siedem emocjonujących etapów i rywalizacja najlepszych kolarzy globu – TdP to największe przedsięwzięcie logistyczne w polskim sporcie. Dzięki kamerom TVP to wydarzenie mogły śledzić miliony kibiców na świecie.

Tour de Pologne to połączenie rywalizacji sportowej najlepszych szosowych kolarzy z budową pozytywnego, nowoczesnego wizerunku Polski na świecie. Dzięki realizacji telewizyjnej przy użyciu najnowocześniej technologii z wykorzystaniem kamer bezprzewodowych oraz śmigłowców mogliśmy śledzić kolarzy i promować najpiękniejsze zakątki Polski. Warto dodać, że minęło już dwadzieścia lat od rozpoczęcia współpracy Lang Teamu z Telewizją Polską przy organizacji wyścigu. W ramach podziękowań Bogusław Piwowar, członek Zarządu TVP S.A., otrzymał żółtą koszulkę lidera zawodów.

Tegoroczny, jubileuszowy wyścig wystartował z włoskiego regionu Trentino a zakończył się w Krakowie. Kolarze przemierzyli ponad 1200 km. Zawodnikom na trasie kibicowało ponad 2,5 mln osób.

- Tour de Pologne to największe przedsięwzięcie logistyczne w polskim sporcie. Dzięki naszej współpracy z Telewizją Polską zmagania najlepszych cyklistów globu mogli śledzić kibice na całym świecie - mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny 70. Tour de Pologne UCI World Tour. – Zorganizowanie tak wielkiego wydarzenia nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie sponsorów tegorocznego wyścigu. SKANDIA Życie, TAURON Polska Energia, Grupa LOTOS, Bank BGŻ i FERRERO to nasi kluczowi partnerzy, dzięki którym mogliśmy podziwiać rywalizację kolarzy w 70. Tour de Pologne UCI World Tour – dodaje dyrektor wyścigu. – Podziękowania należą się również wszystkim patronom medialnym oraz włodarzom miast, goszczących nasz wyścig – ich pomoc i zaangażowanie były nieocenione – kończy Czesław Lang.

Już drugi rok z rzędu Lang Team funduje nagrodę specjalną dla najlepszego polskiego zawodnika Tour de Pologne i jego pierwszego trenera. Tym razem nagrodzono Rafała Majkę. Kolarz grupy Saxo-Tinkoff rywalizację ukończył na czwartym miejscu. Uhonorowano także trenera Zbigniewa Klęka, pod okiem którego najwyżej obecnie sklasyfikowany w rankingu UCI Polak zbierał pierwsze kolarskie szlify.


Rafał Majka - czwarty kolarz 70. Tour de Pologne i Czesław Lang. Warszawa, 15 listopada 2013.

- Tour de Pologne to fantastyczna reklama Polski na świecie i kolarstwa w naszym kraju. W tegorocznym wyścigu miałem szanse na podium i właściwie w ostatniej chwili spadłem na czwartą pozycję, ale sądzę, że jak na drugi start w tych zawodach to całkiem dobry rezultat -mówi Rafał Majka. - W przyszłości postaram się o jeszcze lepszy wynik - dodaje czwarty kolarz 70. Tour de Pologne UCI World Tour.

Na spotkaniu podsumowującym 70. Tour de Pologne UCI World Tour nie zabrakło innych, polskich przedstawicieli światowego peletonu. W gmachu Telewizji Polskiej pojawili się m.in.: Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step), Bartosz Huzarski (NetApp Endura), Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) i Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice). Nie zabrakło też selekcjonera reprezentacji Polski Piotra Wadeckiego.

Warto podkreślić, że Tour de Pologne to nie tylko wielki wyścig dla kolarzy zawodowych, ale też liczne imprezy towarzyszące. Na tych samych trasach, co kolarze grup zawodowych ścigają się dzieci i amatorzy. W tegorocznym cyklu Nutella Mini Tour de Pologne wystartowało blisko 1000 młodych miłośników dwóch kółek. W Tour de Pologne Amatorów rywalizowało ponad 1200 osób. Część wpisowego została przekazana na Fundację Ewy Błaszczyk „AKOGO”?
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL