R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41162421 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Tour de Pologne UCI World Tour
niezagrożony

 
Kolarze amatorzy spotykają się
w sierpniu 2014 roku w Bukowinie Tatrzańskiej


Tour de Pologne jest jednym z najlepiej zorganizowanych wyścigów kolarskich na świecie. Od 1993 roku organizuje go Czesław Lang.
Fot. Szymon Gruchalski/IMG-studio

W dniach 4-5 grudnia, w Chantilly, we Francji odbyło się coroczne seminarium organizowane przez Międzynarodową Unię Kolarską. W spotkaniu wzięli udział reprezentanci wszystkich wyścigów z kalendarza World Tour, drużyn UCI ProTeams i prezydent UCI Brian Cookson. We Francji pojawili się także przedstawiciele Lang Teamu.

Na spotkaniu podsumowano miniony sezon i nakreślono kierunki rozwoju kolarstwa szosowego. Ważnym punktem seminarium były pojawiające się ostatnio w mediach doniesienia o prawdopodobieństwie wyłączenia Tour de Pologne i kilku innych prestiżowych wyścigów z cyklu UCI World Tour. Międzynarodowa Unia Kolarska zaprzeczyła, jakoby jakiekolwiek decyzje w tym temacie zostały podjęte. Włodarze UCI podkreślają jednocześnie, że trwają prace nad projektem udoskonalającym cykl UCI World Tour, ale żadne zmiany w kalendarzu nie będą wdrażane przynajmniej do roku 2017.

- UCI obiecuje, że jeśli zdecyduje się na jakąkolwiek reformę, to będzie ona poprzedzona wnikliwą analizą a kryteria przyznawania wyścigom statusu imprezy rangi World Tour mają być klarowne i przejrzyste. Decydować mają m.in.: poziom organizacji, stabilny budżet, oglądalność, bezpieczeństwo, czy liczba kibiców - mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny 70. Tour de Pologne UCI World Tour.

– Tour de Pologne UCI World Tour, to dziś wyścig zaliczany do ścisłej światowej czołówki. Ze wszystkich stron napływają do nas sygnały, że nasza impreza klasyfikowana jest w pierwszej piątce najlepszych wyścigów świata. W tej sytuacji wykluczenie imprezy z cyklu UCI World Tour jest niemożliwe – dodaje Czesław Lang. – Mamy wystarczająco dużo argumentów, by konkurować z najlepszymi. Jeśli tylko, zgodnie z obietnicą Międzynarodowej Unii Kolarskiej, zasady przyznawania licencji będą przejrzyste, nasz wyścig na pewno nie zniknie z kalendarza UCI World Tour także po 2017 roku – kończy.


Ryszard Szurkowski (trzeci od lewej) - polski kolarz wszech czasów - i jego przyjaciele. Tour de Pologne Amatorów, Bukowina Tatrzańska, 2 sierpnia 2013.

Przyszłoroczny Tour de Pologne, już 71., odbędzie się od 3 do 9 sierpnia 2014. Kolarze ścigać się będą na trasie od Bałtyku do Tatr. Wyścig rozpocznie się w Trójmieście, zakończy w Krakowie. Zmaganiom najlepszych szosowców świata towarzyszyć będą popisy kolarzy amatorów, którzy 8 sierpnia ścigać się będą na znanej sobie trasie w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie w tym roku rywalizowało na rozmaitych rowerach prawie 1300 osób w różnym wieku. Na wszystkich siedmiu etapach 71. Tour de Pologne będą mieli okazję ścigać się najmłodsi w Nutella Tour de Pologne.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL