R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40478579 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
71. Tour de Pologne
ponownie zawita do Rzeszowa

 

5 sierpnia kto pojedzie śladami Thora Hushovda?


Tak finiszował przed rokiem w Rzeszowie Thor Hushovd.
Fot. Szymon Gruchalski/tourdepologne.pl

Podobnie jak przed rokiem najsłynniejszy wyścig kolarski w Polsce dotrze do Rzeszowa. W czwartek (27 lutego) dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang podpisał umowę z prezydentem miasta Rzeszowa. - Cieszymy się bardzo z faktu, że po raz kolejny będziemy gościć kolarzy w Rzeszowie - mówi Tadeusz Ferenc.

Umowę o kolejnym roku współpracy podpisano w czwartek w siedzibie Urzędu Miasta. 5 sierpnia br. Rzeszów ponownie będzie metą trzeciego etapu wyścigu.

- Bardzo dobrze współpracuje mi się z tutejszymi ludźmi, a Rzeszów poza tym, że jest pięknym miastem, to dynamicznie się rozwija. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że chcemy tu wrócić - mówi Czesław Lang, dyrektor generalny wyścigu Tour de Pologne. Z Bieszczadami łączy go sentyment. To właśnie tu stawiał swoje pierwsze kolarskie kroki. - O części było trudno, więc klocki hamulcowe wycinałem z podeszwy buta - wspomina.

Z kontynuacji współpracy cieszy się także prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. - Cieszymy się bardzo z faktu, że po raz kolejny będziemy gościć w Rzeszowie kolarzy rywalizujących na trasie Tour de Pologne. To wyścig, który na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych imprez kolarskich na świecie. Rzeszów to miasto, które kocha sport, dlatego też nie mogło nas zabraknąć w roli gospodarza jednego z etapów. Nasze dotychczasowe doświadczenia z pracy z Czesławem Langiem oraz jego grupą pozwalają mi na stwierdzenia, że będzie to perfekcyjnie przygotowana impreza a kolarze dostarczą kibicom niezapomnianych wrażeń - mówi.

Przed rokiem stolica Podkarpacia była metą trzeciego etapu jubileuszowego 70. wyścigu Tour de Pologne. Wtedy jako pierwszy na metę 226-kilometrowego etapu dotarł Norweg Thor Hushvod z grupy BMC Racing Team, który pokonał rywali z peletonu po fantastycznym finiszu. Tuż za nim uplasowali się Australijczycy Mark Renshaw i Steele von Hoff. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już 5 sierpnia.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL