R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41571472 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Tęczowa koszulka mistrza świata
na trasie Tour de Pologne

 

Drużyna Lampre NGC przyjedzie do Polski w najlepszym składzie. W Tour de Pologne wystartują Marzio Bruseghin, Witalij Buc, Angelo Furlan, Francesco Gavazzi, David Loosli, Manuele Mori, Marcin Sapa i mistrz świata Alessandro Ballan.

Po ogłoszeniu składu dyrektor sportowy grupy Fabrizio Bontempi powiedział: - Wysyłamy najsilniejszy skład, aby podkreślić rangę Tour de Pologne, który z roku na rok się rozwija. Naszym liderem będzie aktualny mistrz świata Alessandro Ballan. Ten zawodnik podczas Tour de France szlifował formę i po nieudanej pierwszej połowie roku, gdy był chory, teraz zechce pokazać, na co go stać.

- Bruseghin, Loosli i Sapa zakończyli Tour de France w rosnącej formie - dodał Bontempi. - Furlan musiał się wycofać z TdF za względu na kraksę, ale to nie znaczy, że nie jest w dobrej dyspozycji. Ten zawodnik na pewno będzie starał się powtórzyć wynik sprzed roku i wygrać etap. Francesco Gavazzi pięknie pojechał w Tour de Pologne w 2008 roku, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Jeśli utrzyma formę z początku roku, to na pewno będzie widoczny na trasie wyśicgu. Z kolei Witalij Buc i Manuele Mori będą starali się atakować i tworzyć ucieczki.

Alessandro Ballan jest szczęśliwy, ze może ścigać się w Polsce: - Tour de Pologne jest idealnym wyścigiem, żebym mógł pokazać moją dobrą formę. Podoba mi się bardzo trasa i rywale. Moim zamiarem jest pokazać wartość tęczowej koszulki mistrza świata.


SYLWETKA
Alessandro Ballan


Urodził się 6 listopada 1979 w Castelfranco, od 2004 roku jeździ w grupie Lampre. 28 września 2008 w Varese odniósł swój życiowy sukces, zostając mistrzem świata w wyścigu ze startu wspólnego. Zaatakował 1500 metrów przed metą, samotnie wjeżdżając na hipodrom w Varese. Podczas Tour de Pologne wystartuje w tęczowej koszulce. To pierwszy taki przypadek w historii zawodowego Tour de Pologne.

Ballan jest specjalistą od wyścigów klasycznych. Włoscy dziennikarze określają go mianem Bontempino, z racji podobieństwa w stylu jazdy do sławnego Guido Bontempiego.

Największe sukcesy, oprócz mistrzostwa świata, odnosił w północnych klasykach. W 2007 roku wygrał wyścig Tour des Flandres, dwukrotnie stał też na podium Paryż - Roubaix. W Tour de Pologne zajął trzecie i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. W marcu tego roku został zaatakowany wirusem cytomegalii, stąd musiał opuścić północne klasyki, a także Giro d'Italia.

- Próbowałem normalnie funkcjonować, ale to było trudne. Bolały mnie nogi, jak wchodziłem w domu po schodach, bolały mnie kości jak rano wstawałem z łóżka. Byłem naprawdę na dnie - wspomina.

Wrócił do ścigania podczas Tour de France i wreszcie mógł wystartować w tęczowej koszulce. Uciekał w końcówce 19. etapu, ale został doścignięty. 

Ekipą Lampre na 66. Tour de Pologne kierować będą dyrektorzy sportowi: Fabrizio Bontempi i Fabio Baldato. Lekarzem ekipy jest doctor Ronchi, masażystami - Borgognoni, Quero i Rubino, mechanikami zaś - Baron, Carminati i Lorenzi.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL