R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41646285 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wielka Gala Kolarska
67. Tour de Pologne

 

13 marca na torze kolarskim w Pruszkowie
niepowtarzalne widowisko sportu i kultury

67. Tour de Pologne UCI Pro Tour czas zacząć. 13 marca na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie odbędzie się Wielka Kolarska Gala Tour de Pologne z udziałem znakomitych gości, w tym kilku kolarskich mistrzów z Włoch. 


W programie - prezentacja trasy, drużyn, miast etapowych, sponsorów, klasyfikacji 67. Tour de Pologne, wyścigi kolarskie z udziałem światowych gwiazd na torze w ramach Grand Prix Polski, nuta wspomnień z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, występy artystyczne Waldemara Malickiego i Orkiestry Dowcipu pod batutą Bernarda Chmielarza.

- Po raz pierwszy w historii Tour de Pologne organizujemy tak wspaniałą galę – mówi dyrektor Tour de Pologne, Czesław Lang. – Pragniemy połączyć sport z kulturą. Sport w tych czasach nie jest już tylko widowiskiem samym w sobie. Połączenie sportu i kultury podkreśla rangę obu tych dziedzin życia. I tu, i tu mamy do czynienia z widowiskiem, emocjami, przeżyciami. Jako organizatorzy wyścigu chcemy oddać hołd wielkiemu Polakowi, jakim był Fryderyk Chopin.

Zaproszeni goście i widzowie (rozprowadzane będą bilety) zobaczą nie tylko prezentację 67. Tour de Pologne i występy artystyczne, ale również zawody sportowe. O godzinie 20.00 rozpoczną się Międzynarodowe Zawody "Grand Prix Polski" o Puchar Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W programie torowe wyścigi punktowe, sprinty, keirin, scratch, wyścigi drużynowe w międzynarodowej obsadzie. Na torze zaprezentuje się też młodzież uczestnicząca w Nutella Mini Tour de Pologne.

Atmosfera w BGŻ Arenie ma przypominać to, co dzieje się podczas torowych „sześciodniówek”, imprez kolarskich rozgrywanych wieczorami na najsłynniejszych torach na świecie. Wyścigom towarzyszyć będzie odpowiednia oprawa łącząca elementy gry światłem i muzykę. Całość stworzy niepowtarzalne widowisko sportowo-artystyczne.

Kolarską Galę Tour de Pologne retransmitować będzie TVP.

Dla dziennikarzy wstęp wolny za okazaniem legitymacji prasowej. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL