R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878529 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Czesław Lang organizuje 6 sierpnia
Tour de Pologne dla amatorów

 

Dwa dystanse do wyboru: 43 km lub 21 km

Podczas pierwszej w tym sezonie edycji Skandia Maraton Lang Team, która odbyła się 25 kwietnia w Chodzieży, można było zapisać się na etap Tour de Pologne dla amatorów dla Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo"?

 

                                          DLA

 
Wzorem największych na świecie wyścigów, 6 sierpnia 2010 roku podczas 67. Tour de Pologne zostanie rozegrany etap dla amatorów z Nowego Targu do miejscowości Terma Bukowina Tatrzańska. Dystans – 43 km („SPORT”) dla zaawansowanych kolarzy z dwoma trudnymi podjazdami pod Sierockie i Gliczarów Górny oraz 21 km („FITNESS”) dla mniej doświadczonych z trasą przez Białkę Tatrzańską. Obie trasy zakończą się finiszem pod górę na rondzie w Bukowinie.

Amatorzy pojadą rano tą samą trasą co później zawodowcy, ci jednak wykonają znacznie więcej rund i kilometrów. W „etapie Tour de Pologne dla amatorów” może wziąć udział każdy, będzie rozegrany w formule open, dowolne są też rowery, na których pojadą uczestnicy (szosowe lub MTB). Pokonanie etapu Tour de Pologne to wielkie wyzwanie dla każdego rowerzysty, ale jednocześnie przygoda i świadomość przejechania tą samą trasą co zawodowcy oraz finiszowania w otoczeniu scenografii jednego z najbardziej prestiżowych wyścigów na świecie.


Prezentacja trasy 67. Tour de Pologne - 13 marca 2010. Na scenie w Pruszkowie (BGŻ Arena) Ewa Błaszczyk, Czesław Lang, Giuseppe Saronni, Marcin Sapa, Ryszard Szurkowski, Lech Piasecki, Janusz Kowalski i wielu innych znakomitych polskich kolarzy.

Czesław Lang podpisał umowę z Fundacją Ewy Błaszczyk „Akogo?” o przekazaniu zebranych środków finansowych z etapu Tour de Pologne dla amatorów na rzecz fundacji. Celem Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?” jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu oraz wybudowanie pierwszej w Polsce kliniki-wzorca (na 15 łóżek) przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka – Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie te najcięższe przypadki trafiają. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL