R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41338513 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Kolarska liga mistrzów w Dąbrowie Górniczej

 

2 sierpnia II etap 67. Tour de Pologne

Czesław Lang i Zbigniew Podraza podpisali oficjalnie umowę o organizacji mety II etapu 67. edycji wyścigu Tour de Pologne w Dąbrowie Górniczej. 2 sierpnia na ulicach miasta będzie można podziwiać finiszującą czołówkę światowego kolarstwa. Tour de Pologne to prawdziwe kolarskie święto. Wyścig z roku na rok profesjonalizuje się i znalazł już stałe miejsce w gronie najlepszych międzynarodowych imprez kolarskich.

- Do Polski po wygrane przyjeżdżają najlepsi. Triumf w TdP jest tak samo ważny jak na zawodach w Hiszpanii czy Włoszech. Jest swego rodzaju „kolarską ligą mistrzów" - podkreślał Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne. - To zaszczyt dla Dąbrowy, że może włączyć się w tak ważne przedsięwzięcie. To także duże wyzwanie organizacyjne, ale jesteśmy do tego przygotowani - mówił prezydent Zbigniew Podraza. 


2 sierpnia kolarze startujący w 67. Tour de Pologne finiszować będą na ulicach Dąbrowy Górniczej. Umowę na ten temat podpisali Czesław Lang i prezydent miasta Zbigniew Podraza.

Czesław Lang zwrócił uwagę, że poza częścią sportową, impreza stanowi również mocną promocję kraju. - Przyjadą do nas zawodnicy z 40 państw. Pokażemy ich zmagania, peleton, ale także Polskę. Opowiemy o niej - mówił Lang. Trasa wyścigu liczy 1200 km, przebiega przez ponad 500 miejscowości. Dzięki 14 godzinom telewizyjnych transmisji na żywo widzowie na całym świecie będą mogli „zwiedzić" sporą część Polski. TdP będzie też sposobnością do wyeksponowania ważnych elementów historycznych. - Przy okazji wyścigu przypomnimy o doniosłych wydarzeniach, o roku chopinowskim, Powstaniu Warszawskim czy rocznicy wyzwoleniu obozu Auschwitz - wyliczał Lang. 

TdP dotychczas odbywał się we wrześniu. Tegoroczną innowacją jest przeniesienie go na wcześniejszy miesiąc. - Zdecydowaliśmy się na to, ponieważ w sierpniu jest lepsza pogoda i dłuższy dzień, co daje możliwość wyznaczenia późniejszej pory wjazdu na metę. Dzięki temu więcej widzów, po pracy, ok. godziny 19 może śledzić zmagania kolarzy - wyjaśniał Lang. 

Zawodnicy na drugim etapie wystartują z Rawy Mazowieckiej i popołudniu dotrą do Dąbrowy Górniczej. Trasa dąbrowskiego odcinka będzie wiodła niemal przez całe miasto. Zawodnicy wjadą do Dąbrowy od strony Chruszczobrodu. Przejadą przez Tucznawę i Ząbkowice. W rejonie Pogorii wjadą na ul. Gwardii Ludowej, którą będą mknąć do Gołonoga do ul. Piłsudskiego. Przejadą przez Gołonóg oraz Reden, skręcą w Aleję Róż i ul. Legionów Polskich, która zaprowadzi ich do granicy z Będzinem. Tam zawrócą w ul. Sobieskiego, która wraz z ul. Królowej Jadwigi aż po Aleję Róż stworzą pętlę. Zawodnicy przed finiszem pokonają ją trzykrotnie. Meta usytuowana będzie na placu przed DH „Centrum", przy wejściu do parku Hallera. - Przy pętlach przez miasto mieszkańcy będą mogli obserwować widowiskowe wyczyny sportowe. Dawno w regionie nie było wydarzenia, które dostarcza tyle emocji - mówił prezydent Zbigniew Podraza. 

Jak widać, początek sierpnia w Dąbrowie będzie prawdziwą ucztą dla miłośników dwóch kółek. A to nie koniec rowerowych atrakcji. 2 sierpnia miasto będzie też areną zmagań młodych kolarzy ścigających się w Nutella Mini Tour de Pologne. - W tych zawodach wystartuje młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Młodzi poczują smak dorosłej, profesjonalnej rywalizacji, a przede wszystkim będą się dobrze bawić i aktywnie spędzą czas - wyjaśniał Damian Rutkowski, naczelnik Wydziału Kultury i Sportu UM.

Przemysław Kędzior - http://dabrowa-gornicza.pl/
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL